Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturi kada atsipūsti. Sekmadienį VTB Vieningosios lygos rungtynėse kauniečiai susitinka su Klaipėdos „Neptūno“ komanda. Rungtynių pradžia – 16.00 val. Susitikimą tiesiogiai transliuos SPORT1 televizija.

Po trečiojo kėlinio - 83:71 priekyje kauniečiai.

Rungtynių pradžioje varžovus į neviltį varė Marko Popovičiaus ir Darjušo Lavrinovičiaus duetas. Popas dukart prasiveržė po krepšiu ir po to atliko du rezultatyvius perdavimus Brolio metimui iš po krepšio ir tritaškiui – 9:0. Po greitos „Neptūno“ minutės pertraukėlės Valdas Vasylius surinko 6 taškus, į kuriuos Mario Delašas atsakė reidu per visą aikštę. Tada eilė atėjo Mindaugo Kuzminsko puikiam pasirodymui. Iš pradžių jis išpildė idealų Oliverio Lafayette‘o perdavimą ir galingai įdėjo į krepšį, po to sumetė baudas ir taikliai šovė du tritaškius – 21:9. Trečiąjį Ado Juškevičiaus rezultatyvų perdavimą taikliu metimu iš vidutinio nuotolio įtvirtino Jeffas Foote‘as – 23:11. Per likusias pirmojo kėlinio minutes taškus žalgiriečiai rinko nuo baudų metimo linijos: Kšištofas Lavrinovičius įmetė 2, Rimantas Kaukėnas ir gražiai kamuolį perėmęs Vytenis Lipkevičius – po vieną. Po 10 minučių žaidimo „Žalgiris“ pirmavo 27:17.

Antrąjį kėlinį dviem įspūdingais slalomais per visą aikštę pradėjo A.Juškevičius. Po dvi baudas realizavo M.Delašas ir R.Kaukėnas (36:23), bet snaiperių miesto vardą pateisinę klaipėdiečiai per 5 minutes įsūdė keturis tritaškius. Jų pavyzdžiu pasekė ir V.Lipkevičius bei M.Delašas, taip pat pataikę iš toli. Gražių atakų uraganą pratęsė įdėję M.Kuzminskas ir J.Foote‘as bei greitoje atakoje M.Delašui kamuolio perduoti nepagailėjęs V.Lipkevičius – 50:33. Gražų perdavimą D.Lavrinovičiui atliko ir J.Foote‘as, o po to M.Kuzminskas ir M.Popovičius tritaškiais nubaudė varžovus. Ketvirtąjį savo tritaškį įmetė ir „Neptūno“ gynėjas Marius Runkauskas, bet paskutinę antrojo kėlinio ataką metimu iš vidutinio nuotolio užbaigė M.Popovičius ir „Žalgiris“ buvo priekyje 60:40.

Nors Ibrahimas Jaaberas tritaškiu ir R.Kaukėnas prasiveržimu surinko 5 taškus, per 3 minutes Deividas Gailius pelnė 9 taškus (51:65). Pražanga atakuojant iš toli sustabdytas K.Lavrinovičius sumetė visas 3 baudas, R.Kaukėnas pataikė tritaškį iš kampo ir šeimininkai pirmavo 71:53. Po „Neptūno“ 5 taškų iš eilės dvitaškį įmetė Tremmellas Dardenas, o O.Lafayette‘o perdavimus taškais pavertė V.Lipkevičius ir K.Lavrinovičius – 78:60. Kovingai žaidęs V.Lipkevičius įmetė baudą, dvi realizavo D.Lavrinovičius, M.Kuzminskas dėjimu viena ranka sudrebino varžovų krepšį, bet prieš trečiojo kėlinio pabaigą „Žalgirio“ persvara kiek aptirpo – 83:71.

VTB Vieningosios lygos B grupėje 9 pergales per 10 rungtynių iškovojęs „Žalgiris“ kartu su Maskvos CSKA komanda užima pirmąsias pozicijas. Vos kartą laimėję „Neptūno“ krepšininkai žengia devinti tarp dešimties komandų.