Kostiumai, kuriuos komandos narės dėvėjo sekmadienį vykusioje atrankoje į Tokijo olimpines žaidynes, dengė jų kojas iki pat kulkšnų. Jie drastiškai skiriasi nuo aukšto kirpimo triko, kuriuos žaidynėse dėvi daugelis kitų moterų gimnasčių.
„Svarbu jaustis patogiai, – sakė gimnastė Elisabeth Seitz iš Vokietijos. – Mes norėjome parodyti, kad kiekviena moteris, visi žmonės, turėtų patys nuspręsti, kaip jie nori rengtis.“
Komanda tokius kostiumus dėvėjo ir per ketvirtadienio treniruotę „Ariake“ gimnastikos centre. Pirmą kartą su tokia apranga jos pasirodė balandžio mėnesį Bazelyje, Šveicarijoje, vykusiame Europos čempionate.
Ši apranga yra savotiškas pasipriešinimas „gimnastikos seksualizavimui“, balandžio mėnesį skelbė Vokietijos gimnastikos federacija. Organizacijos teigimu, sportininkės: „Siekia atrodyti estetiškai, jausdamosi patogiai.“
Kaip teigia gimnastikos sportą prižiūrinti Tarptautinė gimnastikos federacija, varžybose yra leidžiama apranga pilnai arba dalinai dengianti rankas ir kojas. Tiesa, su sąlyga, kad jos spalva bus tokia pati kaip ir triko.
E. Seitz teigimu, kitos sportininkės į tokius kostiumus reagavo teigiamai. Ji tikisi, kad ir kiti ateityje jausis pakankamai patogiai, nes galės dėvėti tai, ką nori.
„Dauguma žmonių į tai reagavo teigiamai. Tačiau po Europos čempionato kiti sportininkai turėjo labai mažai laiko naujoms aprangoms pasisiūti. Galbūt tai įvyks ateityje. Mes tikrai tikimės“, – sakė E. Setiz.
Sportininkių teigimu, sprendimą olimpinėse žaidynėse dėvėti visą kūną dengiančias glaustinukes komandos narės priėmė kartu, o merginų treneriai tokį pasiūlymą palaikė.
„Mes, merginos, tam turėjome daug įtakos, – sakė gimnastė Sarah Voss. – Treneriams ši idėja irgi patiko. Jie norėjo, kad mes kuo labiau pasitikėtume savimi ir bet kokiu atveju jaustumėmės patogiai. Taip tiesiog jaučiamės geriau ir patogiau.“
E. Seitz pabrėžė, kad tokios aprangos dėvėjimas priklauso nuo žmogaus pasirinkimo ir patogumo.
„Mes nusprendėme, kad šiandien tai bus pats patogiausias triko, – po ketvirtadienio treniruotės sakė E. Seitz. – Tai nereiškia, kad mes visiškai nebenorime dėvėti senojo triko. Šis sprendimas gali keistis kasdien, priklausomai nuo to, kaip mes jaučiamės ir ko mes norime. Mes nuspręsime, ką norime dėvėti, varžybų dieną.“