36 klubai iš pirmosios ir antrosios „Bundesliga“ lygų ketvirtadienį sėdo prie diskusijų stalo su šalies futbolo federacijos vadovais.
Kai kurių komandų atstovai viešai pareiškė, kad čempionatai gali vėl startuoti gegužės 9 d. Vokietijos futbolo federacija (DFL) mano, kad realesnė data yra gegužės 16 arba 23 d.
Nors ir nori atnaujinti čempionatus jau netrukus, jie supranta, kad kelyje laukia daug sunkumų, kuriuos visus teks išspręsti.
Vokietijos vyriausybė kiek anksčiau paskelbė, kad bet kokie masiniai renginiai bus draudžiami bent iki rugpjūčio pabaigos, todėl faktas, kad futbolas būtų žaidžiamas be žiūrovų.
Tačiau stadione vis tiek bus žaidėjai, treneriai, ekipų darbuotojai, medikai, teisėjai, kamuolių padavinėtojai, stadiono darbuotojai, techninis personalas, apsauga, TV atstovai. Futbolo valdininkai skaičiuoja, kad vienerių rungtynių metu stadione bus iki 300 žmonių.
Šalies valdžia ir kiekvieno regiono vadovai tik balandžio pabaigoje ketina paskelbti, kokio dydžio žmonių susibūrimai bus leidžiami.
Šie gali uždrausti tęsti futbolo pirmenybes, bet kartu supranta, kokį finansinį nuosmukį šiuo metu patiria klubai ir tikimasi, kad planams vėl žaisti uždegs žalią šviesą.
Tokiu atveju stadionuose būtų privaloma užtikrinti maksimalų saugumą. Skelbiama, kad šie būtų padalinti į tris zonas ir kiekvienoje jų vienu metu negalėtų būti daugiau nei 100 žmonių.
Žaidėjai ir treneriai prieš kiekvieną treniruotę ir rungtynes būtų testuojami, skaičiuojama, kad tam reikėtų mažiausiai 20 tūkst. COVID-19 testų.
Vis tik ši dalis kelia daug diskusijų – tiek praktinių, tiek moralinių. Visų pirma, tam, kad testas parodytų susirgimą, reikia bent kelių dienų. Tad niekada šimtu procentų niekas nebus tikras, kad žaidėjas į aikštę žengia nesirgdamas koronavirusu.
Žvelgiant iš moralinės pusės, dešimtys tūkstančių testų būti naudojami tam, kad būtų galima žaisti futbolą, kai tų pačių testų trūksta ligoninėms.
Vokietijoje per savaitę galima atlikti apie 640 tūkst. testų ir „Bundesliga“ čempionatų kovoms iš jų prireiktų apie 0,5 procento.
Dauguma stipriausių Vokietijos futbolo komandų jau rengia treniruotes, kuriose taip pat turi užtikrinti daugybę saugumo reikalavimų – suteikti galimybę atlikti testus žaidėjams neišlipant iš automobilių, sportuoti mažomis grupėmis ir taip toliau.
Nepaisant visų sunkumų ir galimų pasekmių vokiečiai nori pratęsti sezoną. Pagrindinis argumentas – pinigai.
13 iš 36 stipriausių klubų paskelbė, kad sezonui neprasitęsus, gegužę arba vėliausiai birželį jie taps nebemokūs.