N.Džokovičius mačo pradžioje stebino dvigubomis klaidomis ir suteikė varžovui „break pointą“. Tiesa, kai to labiausiai reikėjo, serbas pagerino savo padavimus ir išlipo iš „duobės“.
Ketvirtajame geime jau M.Berrettini vargo savo padavimų metu. Pirmąjį „break pointą“ italas panaikino galingu padavimu, tačiau vėliau padarė klaidą ir N.Džokovičius laimėjo varžovo padavimų seriją.
Aštuntajame geime serbas buvo per tašką nuo pergalės sete, bet nerealizavo „break pointo“, o tada ir prasidėjo visa drama. M.Berrettini devintajame geime realizavo vieną iš dviejų „break pointų“ ir sugrąžino intrigą.
Pratęsimo pradžioje N.Džokovičius paties įžaistą kamuoliuką smūgiavo į tinklą ir iš karto susikomplikavo padėtį. M.Berrettini buvo įgijęs ir 3 taškų persvarą (3:0), tačiau ir pats pralaimėjo įžaistą kamuoliuką, o tuo pasinaudojęs serbas atsakė identišku spurtu 3:0. Italo tai nepalaužė – M.Berrettini laimėjo dar vieną varžovo paduotą kamuoliuką ir vėl perėmė iniciatyvą.
Pirmaudamas 5:4, italas du kartus sėkmingai sužaidė savo padavimų metu ir kiek netikėtai laimėjo pirmąjį setą.
Antrąjį setą N.Džokovičius pradėjo labai užtikrintai. Varžovo klaidų sulaukęs serbas laimėjo dvi iš eilės M.Berrettini padavimų serijas ir atitrūko net 4:0.
Italas taip lengvai nepasidavė ir pabandė sukurti stebuklą – aštuntajame geime jis laimėjo varžovo padavimų seriją, o devintajame geime, net ir atsilikdamas 0:40, laimėjo savo padavimų seriją bei priartėjo iki 4:5. Visgi, dešimtajame geime N.Džokovičius galiausiai pademonstravo užtikrintą žaidimą ir išlygino setų rezultatą.
Trečiajame sete lemiamu tapo trečiasis geimas, kai N.Džokovičius susikūrė „break pointą“. Tuomet serbas įvėlė varžovą į apsikeitimą „backhandais“. M.Berrettini galiausiai pataikė į tinklą ir atsidūrė besivejančiojo vaidmenyje. Italas atsitiesti galėjo šeštajame geime, bet vieną „break pointą“ iššvaistė smūgiu į užribį, o antrą – smūgiu į tinklą.
Daugiau tokių galimybių jis nebeturėjo ir pralaimėjo setą. M.Berrettini ketvirtajame sete atsilaikė iki septintojo geimo. Tuomet savo padavimų metu italas atsiliko 30:40 ir palūžo – svarbiausiu metu padarė dvigubą klaidą. Po šio epizodo italas taip ir neatsigavo.
20 is within reach.#Wimbledon | @DjokerNole pic.twitter.com/bRae7WC1xh
— Wimbledon (@Wimbledon) July 11, 2021
Devintajame geime jis vėl pralaimėjo savo padavimų seriją, o N.Džokovičius šventė dar vieną įsimintiną pergalę savo šlovingoje karjeroje. Anksčiau šie tenisininkai buvo susitikę du kartus – abu mačus laimėjo N.Džokovičius. Tiesa, ant žolės vienas prieš kitą jie dar nebuvo žaidę.
N.Džokovičius jau 6-ą kartą tapo Vimbldono čempionu ir triumfavo čia trečią sykį iš eilės. Daugiau titulų čia turi tik R.Federeris (8), britas Williamsas Renshaw (7) ir amerikietis Pete‘as Samprasas (7).
N.Džokovičius taip pat iškovojo 20-ą „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų vienetų titulą. Taip jis pavijo visų laikų rekordininkus – R.Federerį ir ispaną Rafaelį Nadalį.
N.Džokovičius šiemet jau anksčiau laimėjo pirmus du metų „Didžiojo kirčio“ turnyrus – „Australian Open“ ir „Roland Garros“. Pergalė Vimbldone jį priartino prie itin reto pasiekimo – visų 4 laimėtų „Didžiojo kirčio“ turnyrų per vienerius metus.
🏆 2011
— Wimbledon (@Wimbledon) July 11, 2021
🏆 2014
🏆 2015
🏆 2018
🏆 2019
🏆 2021#Wimbledon | @DjokerNole pic.twitter.com/UrFvlsgIzY
Vyrų vienetų varžybose niekas to nėra padaręs nuo 1969 m. M.Berrettini pirmą kartą karjeroje žaidė „Didžiojo kirčio“ turnyro finale, o iki šių metų Vimbldone net nebuvo įveikęs aštuntfinalio barjero.
Italas naujajame ATP vienetų reitinge aplenks R.Federerį ir kils į 8-ą vietą. N.Djokovičiui už pergalę atiteko 2000 ATP vienetų reitingo taškų ir 1,7 mln. svarų sterlingų (1,98 mln. eurų).
M.Berrettini pelnė 1200 ATP vienetų reitingo taškų ir 0,9 mln. svarų sterlingų (1,05 mln. eurų).
Bendrą Vimbldono turnyro prizų fondą sudaro 35,016 mln. svarų sterlingų (40,78 mln. eurų).