Londone (Didžioji Britanija) vykstančiame Vimbldono teniso turnyre šeštadienį serbas Novakas Džokovičius (ATP-2) per 3 valandas 6 minutes 4:6, 6:3, 6:4, 7:6 (7:3) įveikė Alexei Popyriną (ATP-47) iš Australijos. Tai buvo trečia serbo pergalė prieš australą iš tiek pat galimų.

Pirmajame sete lemtingu tapo septintasis geimas, kai N.Džokovičius pralaimėjo savo padavimų seriją. Serbas pirmojo savo „break pointo“ laukė iki antrojo seto ketvirtojo geimo. Savo progos N.Džokovičius nepraleido ir laimėjo varžovo padavimų seriją. A.Popyrinas prieš tai trečiajame geime pralaimėjo „break pointą“, o vėliau realių progų pavyti varžovą neturėjo. Šeštajame geime N.Djokovičius galėjo susikrauti ir triuškinantį pranašumą, bet nerealizavo „break pointo“.

Trečiajame sete serbas iš karto laimėjo varžovo padavimų seriją ir vėliau ramiai išlaikė persvarą. Ketvirtajame sete „break pointus“ irgi kūrėsi tik serbas, bet vienuoliktajame geime, pirmaudamas 40:0, nepajėgė laimėti varžovo padavimų serijos. Pratęsimas prasidėjo apylygiai (1:1, 2:2), o tada N.Džokovičius spurtavo 4:0 ir susikrovė pergalingą pranašumą.

Serbas 16-ą kartą karjeroje pateko į antrąją Vimbldono savaitę ir pakartojo antrą geriausią visų laikų pasiekimą. N.Djokovičių lenkia tik Rogeris Federeris (18).

Beje, antrojo seto metu sirgaliams buvo pranešta, kad Anglijos rinktinė EURO 2024 čempionate laimėjo baudinių seriją ir pateko į pusfinalį. Kol sirgaliai „ošė“, abu žaidėjai imitavo futbolo žaidimą – N.Džokovičius tarsi atliko spyrį, o A.Popyrinas „užėmė“ vartininko poziciją.

Kiti rezultatai

Įspūdingą pasirodymą pratęsė prancūzas Giovanni Mpetshi Perricardas (ATP-58), 4:6, 6:2, 7:6 (7:5), 6:4 įveikęs suomį Emilį Ruusuvuori (ATP-87). Prancūzas netikėtai pralaimėjo dar kvalifikacijoje, bet gavo antrąjį šansą atsilaisvinus vietai pagrindiniame etape. G.Mpetshi Perricardas yra vos penktas žaidėjas šiuolaikinėje teniso eroje, kuris Vimbldono aštuntfinalį pasiekė nepaisant pralaimėjimo kvalifikacijoje.

Kovingumą demonstravo danas Holgeris Rune (ATP-15), kuris po 3 valandų 5 minučių kovos 1:6, 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:4), 6:1 įveikė prancūzą Quentiną Halysą (ATP-220). Q.Halysas ketvirtojo seto pratęsime pirmavo 4:3 ir stojo atlikti dviejų savo padavimų, bet abu tuos taškus pralaimėjo ir po to momento palūžo. H.Rune pirmą kartą gyvenime laimėjo mačą po dviejų pralaimėtų setų ir kitame etape mes iššūkį N.Djokovičiui.

Amerikietis Benas Sheltonas (ATP-14) 6:7 (4:7), 6:2, 6:4, 4:6, 6:2 palaužė kanadiečio Deniso Šapovalovo (ATP-121) pasipriešinimą. Kol kas visi B.Sheltono mačai šių metų Vimbldone truko po 5 setus. Kitas amerikietis Tayloras Fritzas (ATP-12) 7:6 (7:3), 6:3, 7:5 pranoko čilietį Alejandro Tabilo (ATP-19).

Buvusi 10-oji pasaulio raketė prancūzas Lucasas Pouille (ATP-212) dėl pilvo skausmų atsisakė žaisti prieš austrą Alexą de Minaurą (ATP-9), o kitas prancūzas Ugo Humbertas (ATP-16) 7:6 (11:9), 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (8:6) įveikė JAV atstovą Brandoną Nakashimą (ATP-65) bei tapo ispano Carloso Alcarazo (ATP-3) varžovu.

Veteranų mūšyje ispanas Roberto Bautista Agutas (ATP-112) po beveik puspenktos valandos trilerio 7:6 (8:6), 3:6, 5:7, 7:6 (7:1), 6:4 nugalėjo italą Fabio Fognini (ATP-94). 36-erių ispanas Vimbldone žibėjo 2019 m., kai pasiekė pusfinalį.

Bendras Vimbldono turnyro prizų fondas šiemet rekordinis – net 50 mln. svarų sterlingų (59,1 mln. eurų).