Vilniuje vyko ilgai lauktos EHF Europos taurės rungtynės, kuriose Vilniaus „Amber“ susitiko su vienu stipriausių Austrijos klubų – „FIVERS WAT Margareten“.

Nepaisant intensyvios kovos, rungtynės baigėsi svečių pergale rezultatu 27:35. Vilniaus „Amber“ komanda, žengianti savo antrąjį sezoną Europos taurėje, pirmajame kėlinyje pademonstravo puikią gynybą ir sėkmingai sustabdė greitas Austrijos ekipos atakas.

Tačiau po pertraukos austrų komanda pelnė kelis įvarčius iš eilės, ir išsiveržė į priekį. Nors „Amber“ žaidėjai greitai atsakė įvarčiais, varžovai išlaikė persvarą ir įgijo psichologinį pranašumą.

„Pirmajame kėlinyje sėkmingai stabdėme jų greitas atakas, tačiau po pertraukos praradome kontrolę ir praleidome per daug greitų įvarčių. Tai buvo neįkainojama patirtis mūsų jaunai komandai. Išanalizuosime šias rungtynes ir sieksime dar geresnio žaidimo atsakomosiose varžybose.“ – po rungtynių sakė „Amber“ kapitonas Ernestas Stvolas.

Austrijos komandos žaidėjas Jakob Nigg, pelnęs net 9 įvarčius, gyrė „Amber“ už jų kovingumą ir energingą žaidimą.

„Jie jauni, bet labai atkaklūs. Nors mūsų komanda yra greitesnė ir labiau patyrusi, jie sugebėjo prisitaikyti ir parodyti, kad turi daug potencialo,“ – sakė Nigg. Nepaisant pralaimėjimo, Vilniaus „Amber“ žvelgia į priekį su ryžtu. Komandos tikslas – patobulinti gynybą ir geriau kontroliuoti varžovų atakas, kurios nulėmė pirmųjų rungtynių baigtį. Žaidėjai tiki, kad atsakomosiose rungtynėse Vienoje jie galės parodyti savo tikrąjį potencialą ir laimėti. Rungtynės Vilniuje buvo ypatingos ne tik dėl sportinio iššūkio, bet ir dėl įspūdingos atmosferos. Nepaisant nedidelės salės, sirgaliai sukūrė galingą triukšmą, kuris tapo įsimintinu rungtynių momentu. „Tribūnos buvo mažos, bet garsas – neįtikėtinas. Man tai buvo puiki patirtis,“ – sakė J. Nigg.

Kitas išbandymas Vilniaus „Amber“ laukia rugsėjo 21 d. Vienoje, kur įvyks atsakomosios rungtynės prieš „FIVERS WAT Margareten“.

Tai bus lemiama akistata, po kurios paaiškės, kuri komanda pateks į kitą EHF Europos taurės etapą. „Amber“ tikisi išnaudoti šią galimybę atsitiesti ir pademonstruoti visą savo pajėgumą. „Esame pasiruošę kovoti iki galo.

Nors pralaimėjimas Vilniuje buvo sunkus, mes tikime savo galimybėmis ir norime pasiekti pergalę Vienoje,“ – kalbėjo Matas Aukštikalnis.

Vilniaus „Amber“ kviečia visus sirgalius stebėti atsakomąsias rungtynes ir palaikyti komandą kovoje dėl pergalės.

Atsakomosios rungtynės įvyks rugsėjo 21 d., 21:00 val., Vienoje.