• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos olimpinė irklavimo rinktinė Paryžiaus žaidynėse atnešė Lietuvai pirmąjį bronzos medalį, o 28-erių trakiškės Viktorijos Senkutės pergalė buvo sukonstruota ir nulipdyta tik dėka įžvalgios naujosios irklavimo valdžios vizijos. Buvo iš naujo patikėta ne tik V. Senkute, kuri 2021-aisias irklavimą iškeitė į dviračių sportą, bet ir leista su rinktine dirbti vienam perspektyviausių šalies trenerių Mykolui Masilioniui.

Lietuvos olimpinė irklavimo rinktinė Paryžiaus žaidynėse atnešė Lietuvai pirmąjį bronzos medalį, o 28-erių trakiškės Viktorijos Senkutės pergalė buvo sukonstruota ir nulipdyta tik dėka įžvalgios naujosios irklavimo valdžios vizijos. Buvo iš naujo patikėta ne tik V. Senkute, kuri 2021-aisias irklavimą iškeitė į dviračių sportą, bet ir leista su rinktine dirbti vienam perspektyviausių šalies trenerių Mykolui Masilioniui.

REKLAMA

34-erių M. Masilionis tautiečių pyktį užsitraukė 2020-ais, kai atsisveikinęs su Lietuvos irklavimo rinktine persikėlė į Rusiją, o šios šalies olimpiečius turėjo treniruoti iki pat Paryžiaus olimpinių žaidynių pabaigos.

Su Rusija sutartį nutraukė sklandžiai

Prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą M. Masilionis 2022-aisiais naujosios irklavimo federacijos valdžios vėl buvo paskirtas vyriausiuoju Lietuvos irklavimo komandos treneriu.

REKLAMA
REKLAMA

Naujajai irklavimo federacijai ir jos vadovui Mindaugui Griškoniui reikėjo priimti nepopuliarų sprendimą – jie irklavimo rinktinės vyriausiuoju treneriu paskyrė V. Masilionį (prieš tai treniravo Kęstutis Keblys). Jaunas irklavimo specialistas buvo ką tik nutraukęs dar dvejus metus turėjusią galioti sutartį su Rusijos irklavimo federacija ir skubiai grįžo į Lietuvą.

REKLAMA

Taip pat Lietuvos irklavimo bendruomenę neramino tai, kad 2020 m. penki Lietuvos irkluotojai buvo sukilę prieš M. Masilionio treniravimo metodus, tačiau M. Griškonis betarpiškai tikėjo šio trenerio potencialu. Būtent šis treneris paruošė M. Griškonį ir Saulių Ritterį 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėms, kuriose lietuviai iškovojo sidabro medalį, o M. Masilionis tais metais buvo išrinktas Lietuvos metų treneriu.

Po V. Senkutės istorinės bronzos su Lietuvos sporto žurnalistais kalbėjęs M. Masilionis pabrėžė, kad Rusija dėl jo grįžimo į Lietuvą pagalių nekaišiojo, o darbas su V. Senkute jam paliko malonų įspūdį,

REKLAMA
REKLAMA

Istorija baigėsi gana sklandžiai ir greitai. (Rusijos) irklavimo federacijos prezidentas, buvęs irkluotojas, olimpinis čempionas suprato situaciją mūsų, tiesiog išsiskyrėme taikiai ir be jokių vidinių nesusitarimų. Nebuvo dėl ko gailėtis, sprendimas buvo toks tuo metu padarytas ir nebuvo kitų minčių kažką daryti kitaip, – sakė visus Lietuvos irkluotojus ruošęs treneris. – Viktoriją reikia vertinti pagal visus metus. Praeitais metais būtent ji atsirinko pati ir užėmė šeštą vietą Serbijoje pasaulio čempionate ir nuo tada ji pajuto tą pergalių skonį ir jai ta pergalė buvo ne tai, kad auksas ar bronza, o jai pergalė buvo pakliūti į olimpines žaidynes, nes čia buvo kaip ir jos svajonė. Ji to sistemingai siekė, darė ir kaip pati minėjo, paskutinis pasirengimo etapas buvo tikrai geras. Vėlgi tie patys Trakai gerai pažįstami, mūsų ežerai, vandenys ir tai pasitikėjimo pridavė. Matėme pagal greitį, kad mergina tikrai turėjo ir koronavirusą prieš Europos čempionatą ir stengėmės minimaliomis treniruotėmis, pastangomis vis tiek dalyvauti Europos čempionate, kad būtų ta patirtis, kad būtų startų“, – sistemingą auklėtinės darbą ir kelią link medalio akcentavo irkluotojų mokytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po V. Senkutės pergalės M. Masilionis sakė jos didžiulį progresą matęs pasirengimo žaidynėms stovykloje Trakuose, kur olimpiečiai varžėsi negailėdami jėgų, tačiau kartu vyravo ir puiki atmosfera.

„Man asmeniškai yra ramu, kad aš matau paskutinius du mėnesius pasirengimą ir kai mes treniruojamės kartu, aš žinau, kuri komanda yra greitesnė, kuri yra lėtesnė ir tą padarę pasirengimą mes tikrai žinome, negalime pasakyti tiksliai vietų, bet mes žinome kuri komanda yra pakankamai greita, kuriai reikia pasistengti, tai vat tas komandoms irgi prideda pasitikėjimo, kadangi jie varžosi kiekvieną dieną tarp savęs, ta konkurencija tarp savęs sukelia tokį pasitikėjimą ir kada tu atvažiuoji į olimpines žaidynes, tai kaip Viktorija ir sakė, tu įsivaizduoji kad su paviene dviviete lenktyniauji, o žinote, kad pavienė dvivietė yra greitesnė nei vienvietė, tai mes treniruojamės su greitesnėmis valtimis ir taip sportininkai tobulėja dar greičiau“, – sakė treneris.

REKLAMA

Tituluotas varžoves aplenkusi lietuvė tapo tikra sensacija irklavimo varžybose, o po jos bronzos Lietuvos irklavimo federacijos vadovas Mindaugas Griškonis nulenkė galvą prieš Viktorijos vidinę stiprybę.

„Buvęs mūsų federacijos prezidentas prieš mums su Sauliumi Ritter ateinant į federacijos valdybą pašalino Viktoriją iš irklavimo rinktinės sąrašų, atėmė visą finansavimą, skirtą pasiruošimui. Buvo paprasčiausiai išmesta iš mūsų irklavimo rinktinės“, – amerikietiškuosius kalnelius primenantį užsispyrusios lietuvės sugrįžimą į pasaulio irkluotojų elitą pabrėžė M. Griškonis. 

REKLAMA

Pasak M. Masilionio, darbas su V. Senkute jam niekada nekėlė sunkumų, nors sportininkei ir prireikė laiko, kol ši vėl pradėjo rodyti aukščiausius rezultatus irklavime.

„Aš tai labai džiaugiuosi, kad sportininkai savo karjeroje pabando ne vieną sporto šaką, nes tiesiog viena sporto šaka papildo kitą, kai kada pailsina tuos pačius judesius, nes jūs įsivaizduokite, kad kiekvieną dieną tą patį trenerį matote, tuos pačius žmones. Tai išėjimas į kitą sporto šaką, tai netgi sakyčiau kitiems, išeikite į kitą sporto šaką, pažiūrėkite kaip lengva tenais ir tada sugrįžkite vėl į irklavimą, kaip čia sunku“, – šyptelėjo 2016-ais Lietuvos metų treneriu išrinktas trakiškis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pabrėžė atmosferos rūbinėje svarbą

Netoli Paryžiaus esantis Verės prie Marnos kanalas buvo itin sėkmingas 28-erių trakiškei, kuriame ji finišavo per 7 min. 20,85 sek. ir tapo pirmąją lietuve moterimi, iškovojusi olimpinį medalį nepriklausomos Lietuvos istorijoje vienviečių valčių varžybose.

Ar treneris sulaukė daug padėkos žodžių iš pačios olimpietės, kuri už šį apdovanojimą sulauks itin solidžios valstybės premijos?

„Aš džiaugiuosi, jeigu sportininkai pasako patį geriausią žodį ačiū, tai čia yra pats geriausias įvertinimas man asmeniškai, nes tikrai žmonės dirbame daug nuo pirmadienio iki sekmadienio, daug laiko kartu praleidžiame ir tas pats žodis ačiū ištartas yra pats geriausias dalykas. Aš turiu irgi jiems visiems sportininkams padėkoti, kurie atvažiavo čia, jie komanda. Kadangi teko dirbti ne vienoje šalyje, tai mes turėjome pačią geriausią atmosferą, kuri galėjo būti aš manau. Ir manau, kad atmosfera yra pati svarbiausia norint rezultatų“, – tikino M. Masilionis.

REKLAMA

Įvertino ir kitų irkluotojų pasiekimus

Iš viso į Paryžiaus žaidynes atvyko penkios Lietuvos irkluotojų įgulos. Daugiausiai buvo tikimasi iš porinės dvivietės, kurios tandemą sudarė Rio 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Donata Karalienė ir itin perspektyvi 22-ejų irkluotoja Dovilė Rimkutė. Per paguodos plaukimą patekti į pusfinalį didelių vilčių turėjusios irkluotojos galiausiai finišavo ketvirtos ir nepateisino į jas dėtas lūkesčių.

REKLAMA

Pasak M. Masilionio, dar prieš žaidynes jis žinojo realią šių sportininkių situaciją, o prastas pasirodymas turi svarų pateisinimą. 

„Kalbant apie porinę dvivietę, aišku, visi tikėjosi medalio. Mes, treneriai, matėme pasiruošimą. Gal kas sekėte ir trečią pasaulio taurės etapą Liucernoje, kur komanda nedemonstravo rezultato. Ne dėl kažkokių klaidų, o dėl sveiktos problemų, kurias mūsų daktarai žinojo ir jas sprendė. Važiavome čia vis dar galvodami, kad gal galėsime pakovoti dėl tų medalių“, – teigė treneris. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pasidžiaugė vienvietę baidarę irklavusio Giedriaus Bieliausko pasiekimu, kuris tarp 32 dalyvių užėmė 10 vietą.

„Visos vienvietės yra labai konkurencingos, o jis aplenkė labai daug varžovų. Be to, jis atsiskleidė tik šiame sezone, laimėjo medalį Europos čempionate. Esu labai patenkintas juo, – džiaugėsi treneris, kurį taip pat pradžiugino ir broliai Stankūnai. – Broliukai tikrai turi savo spirito. Kaip jie su jumis šnekasi, žurnalistais. taip jie ir irkluoja, tikrai energingai. Ta antra vieta B finalo jiems turbūt yra kaip olimpinis auksas, kadangi labai jauna komanda, patekusi į olimpines per papildomą atranką ir tikrai perspektyvūs vaikinai. Tikrai džiaugiuosi, kad į tą aštuntuką prasibrovė ir dar bus ne vienoje olimpiadoje“.

REKLAMA

Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė, kurios liko penktos 2 000 metrų pavienio irklo dviviečių klasėje taip pat tapo maloniu atradimu daugeliui.

Moterų pavienių dviviečių valčių A finale kartu su 5 geriausiomis planetos įgulomis lenktyniavusios lietuvės po pirmųjų metrų yrėsi 3-4 vietose.

„Aišku apmaudu, kai buvo galima dar vienu laipteliu aukščiau būti, bet merginos tikrai padarė viską. Žinome istoriją, kaip jos susėdo į vieną valtį, kiek turėjo laiko kartu. Kamilė grįžo iš studijų JAV birželio mėnesį ir jos ruošėsi nepilnus du mėnesius, o čia irkluoti pasauliniame elite, kautis su komandomis, kurios ilgai yra kartu... Tikrai rodo stabilius rezultatus ir esu labai patenkintas, kaip ir pačios merginos“, – visų sportininkų pasirodymus reziumavo V. Masilionis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų