Belgijos Spa trasoje sekmadienį vyko14-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės, kurias sensacingai laimėjo iš 6-os vietos startavęs britas George'as Russellas („Mercedes“).

Iš „pole“ pozicijos lenktynes pradėjo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), kuris po starto išlaikė pirmą vietą. Tuo tarpu britas Lewisas Hamiltonas aplenkė meksikietį Sergio Perezą („Red Bull“) ir važiavo antras.

Britas Lando Norrisas („McLaren“) suklydo ir po starto iš 4-os vietos krito į 7-ą, atsidurdamas už australo Oscaro Piastri („McLaren“), G.Russello ir ispano Carloso Sainzo jaunesniojo („Ferrari“).

Olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), dėl baudos startavęs tik 11-as, po truputį skynėsi kelią į priekį. L.Hamiltonas per keletą ratų susitvarkė su Ch.Leclercu ir tapo lyderiu.

Vėliau britui ilgą laiką viskas klostėsi pagal planą ir atrodė, kad jis ramiai pasieks pergalę, kai jo komandos draugas G.Russellas priėmė genialų sprendimą. Kol visi lyderiai skubėjo atlikti antrą sustojimą, G.Russellas nusprendė surizikuoti ir liko trasoje su kietomis padangomis.

Britas stojo tik vieną kartą ir atrodė, kad iki finišo jis neatlaikys. Nors L.Hamiltonas ir Ch.Leclercą aplenkęs O.Piastri visiškai prisivijo G.Russellą, tačiau britas spaudimą atlaikė ir iškovojo pergalę. G.Russellas su kietų padangų komplektu įveikė net 33 ratus, o 15 ratų „šviežesnes“ padangas turėjęs L.Hamiltonas nieko negalėjo prieš jį padaryti. Ch.Leclercas išlaikė 4-ą vietą.

Jo taip ir neaplenkė M.Verstappenas, o 6-as atvažiavo L.Norrisas. „McLaren“ pilotas ilgai taupė pirmojo komplekto padangas ir stojo boksuose vėliau už daugelį kitų varžovų, tačiau, skirtingai nei G.Russellas, ne tik atliko antrąjį sustojimą, bet dar ir stojo nuvažiavęs mažiau ratų su kietų padangų komplektu nei kiti varžovai.

C.Sainzas finišą pasiekė 7-as, o S.Perezas, nepaisant aukštos starto vietos, atvažiavo vos 8-as ir galėjo guostis tik papildomu tašku už greičiausią ratą prieš pat finišą. Gali būti, kad tai – paskutinės S.Perezo lenktynės „Red Bull“.

M.Verstappenas su 275 taškais toliau tvirtai pirmauja pilotų įskaitoje. Už jo rikiuojasi L.Norrisas (197) ir Ch.Leclercas (174). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (404) persvara prieš „McLaren“ (361) dar labiau sumažėjo. Trečia rikiuojasi „Ferrari“ (340). Po Belgijos GP „Formulės 1“ čempionate bus kiek ilgesnė pertrauka.

Kitos lenktynės tik rugpjūčio 25 d. vyks Nyderlanduose.