Veru mieste, Estijoje, surengtame „Merko“ Baltijos dviračių plento grupinių lenktynių čempionate Lietuvos atstovai iškovojo tris pirmas vietas: moterų ir vyrų elito lenktynėse triumfavo Olivija Baleišytė („Dubai Police Cycling Team“) ir Venantas Lašinis („Energus Cycling Team“), o jaunučių merginų grupėje nugalėjo Augustė Audinytė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“).

Keturias dienas dviratininkai kovojo net tik dėl Baltijos, bet ir dėl Estijos, Latvijos ir Lietuvos čempionų titulų. Iš viso lenktyniavo 502 dalyviai (Estija – 226, Latvija – 147, Lietuva – 129) – jaunučių, jaunių, jaunimo, elito, veteranų ir mėgėjų grupių atstovai. Surengta 10 lenktynių, kurių nugalėtojai tapo Baltijos čempionais. Lietuvos dviratininkai iškovojo 8 prizines vietas (3 pirmas, 4 antras ir 1 trečią) ir 4 kartus finišavo ketvirti. Prizų fondą sudarė 6000 eurų. Elito lenktynių nugalėtojams atiteko po 1000 eurų.

113 km moterų grupinėse lenktynėse (38 dalyvės) nugalėtoja tapusi O. Baleišytė (3 val. 1„ sek.; vid. greitis – 37,601 km/h) 2-4 vietas užėmusias dviratininkes aplenkė 33 sek. Olivija pernai Baltijos čempionate Alytuje finišavo antra. Šį kartą antrą vietą užėmė nugalėtojos titulą gynusi estė Laura Lizette Sander („AG Insurance – Soudal NXTG“), trečią – kita estė Elisabeth Ebras („UAE DT“), o ketvirtą – Akvilė Gedraitytė („Dubai Police Cycling Team“). Aštunta finišavo Daiva Ragažinskienė („Colibri Cycling“, +2.52), 13-a – Viltė Kriaučiūnaitė („RealBean.eu“, +3.05), o 14-a – Skaistė Mikašauskaitė (Kauno SM „Gaja“, +11.42).

Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžybose dalyvausianti O. Baleišytė apgynė Lietuvos plento grupinių lenktynių čempionė titulą. Olivija šalies pirmenybių grupinėse lenktynėse 2018 ir 2022 m. buvo antra, o 2020 ir 2021 m. – trečia. O. Baleišytė birželio 15-ąją nugalėjo ir Lietuvos asmeninių lenktynių laikui čempionate. Panevėžietė (4-3-3) pagal Lietuvos plento čempionato medalių skaičių pavijo Rasą Leleivytę (5-2-3). Dabar abi sportininkės turi po 10 šalies pirmenybių medalių. Iš aktyvių dviratininkių daugiau Lietuvos čempionato medalių turi tik D. Ragažinskienė – 14 (6-5-3).

A. Gedraitytė Lietuvos grupinių lenktynių vicečempione tapo trečią kartą, o D. Ragažinskienė Lietuvos čempionato prizininke tapo po 6 metų pertraukos. Daiva Lietuvos grupinių lenktynių čempione yra tapusi 3 kartus (2015-2017 m.).

158,2 km vyrų elito lenktynėse (67 dalyviai) po finišo sprinto triumfavo Venantas Lašinis („Energus Cycling Team“) – 3 val. 24 min. 49 sek. (vid. greitis – 46,344 km/h). Jis Baltijos čempionu tapo ir 2022 m. Antras finišavo buvo Aivaras Mikutis („Tudor Pro Cycling Team U23“), o trečias – nugalėtojo titulą gynęs latvis Emils Liepinš („Team DSM – Firmenich PostNL“). 10-as finišavo Rokas Kmieliauskas (Kauno SM „Gaja“/„Energus Cycling Team“, +9 sek.), 14-as – Rokas Adomaitis („Voltas – Tartu 2024 by CCN“, +2.49), o 17-as – Lukas Talačka („Top Team Cycling“, +2.49).

V. Lašinis antrą kartą tapo ir Lietuvos grupinių lenktynių čempionu. Dabar jis turi 10 Lietuvos čempionato medalių (3-2-5). A. Mikutis šalies grupinių lenktynių vicečempionu tapo trečią kartą, o iš viso jo kraityje – 6 medaliai (2-4-0). R. Kmieliauskas Lietuvos plento grupinių lenktynių prizininku tapo pirmą kartą. Čempiono titulą gynęs 19-metis R. Adomaitis klasifikuotas ketvirtas, o L. Talačka – penktas.

140,2 km jaunimo (iki 23 m.) lenktynes (37 dalyviai) laimėjo estas Lauri Tamm („Voltas – Tartu 2024 by CCN“). Antras finišavo jo komandos draugas Žygimantas Matuzevičius (+11 sek.), o trečias – latvis Kristians Belohvoščiks („UC Monaco“, +13 sek.). A. Mikutis finišavo ketvirtas (+18 sek.), Jomantas Venckus („Voltas – Tartu 2024 by CCN“/Kauno SM „Gaja“, +1.50) – aštuntas, o R. Adomaitis (+4.48) – devintas. Ž. Matuzevičius tapo Lietuvos jaunimo čempionu, sidabras atiteko A. Mikučiui, o bronza – J. Venckui.

Jaunimo (iki 23 m.) ir jaunių merginų lenktynes (24 dalyvės) laimėjo L. L. Sander. Ir kitas prizines vietas užėmė Estijos dviratininkės. Ketvirta finišavusi trenerių Vytauto Indreliūno ir Vitalijos Breivienės auklėtinė Gabija Jonaitytė (Panevėžio DSK „Fortūna“, +17 sek.) tapo Lietuvos jaunimo čempione. Sidabrą pelnė šešta finišavusi Mantė Bidvaitė („Voltas – Madaris Cycling Team“, +27 sek.), o bronzą – 13-a finišo liniją kirtusi S. Mikašauskaitė (+1.27).

118,4 km jaunių vaikinų lenktynėse (48 dalyviai) triumfavo estas Ron Rooni. Lietuvos jaunių čempiono titulą iškovojo antras finišavęs Nikolas Klimavičius (Utenos DSC, treneris Martynas Maniušis). Trečias finišavo estas Oliver Matik. Lietuvos čempionato sidabrą pelnė šeštas finišavęs Titas Laurinavičius (Kauno SM „Gaja“, +2 sek.), o bronzą – septintas finišavęs Arnas Bilertas (S. Krupeckaitės sporto akademija, +8 sek.).

40,4 km jaunučių merginų lenktynėse (23 dalyvės) lygių nebuvo trenerio Kęstučio Česaičio auklėtinėms Augustei Audinytei ir Augustei Mikutytei (abi – Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“). Jos iškovojo pirmą ir antra vietas. A. Mikutytė nuo A. Audinytės atsiliko 7 sek. Trečią vietą užėmė estė Carmen-Anete Plakso (+1.55). Lietuvos čempionato bronzą pelnė penkta finišavusi Goda Vizgaudaitė (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +3.16).

60,6 km jaunučių vaikinų lenktynėse (81 dalyvis) triumfavo estas Sebastian Suppi. Antrą vietą užėmė latvis Georgs Tjumins, o trečią – estas Karel Gustav Rei. 10-as finišavęs Martynas Medelinskas (Bernatonio dviračių akademija, trenerė Ineta Baltramiejūnaitė, +1.22) tapo Lietuvos jaunučių čempionu. Sidabro medalis atiteko 15-am finišavusiam Martyno komandos draugui Jokūbui Dabušinskui (+1.22), o bronza – Arijui Gliaudeliui („V/H Team“, +1.22), kuris finišavo 19-as. Nepasisekė vienam favoritų Matui Kubiliui (S. Krupeckaitės sporto akademija). Pabėgime kartu su keturiais dviratininkais dalyvavęs dviratininkas, iki finišo likus apie 10 km, griuvo ir nebegalėjo tęsti lenktynių.

113 km 19-49 m. veteranų ir mėgėjų lenktynėse (111 dalyvių) trečią vietą iškovojo Andrejus Dolgovas („Top Team Cycling“). Po finišo sprinto nugalėjo estas Caspar Austa, o antras buvo kitas estas Karl-Arnold Vendelin. Septintas finišavo Marius Ratkevičius („Colibri Cycling“, +4 sek.).

A. Dolgovas tapo Lietuvos 35-39 m. veteranų čempionu. Antras klasifikuotas Edgaras Kovaliovas („Top Team Cycling“), o trečias – Tomas Micė („Velonova – Bioracer Cycling Team“). 40-44 m. veteranų grupėje nugalėjo M. Ratkevičius. Sidabrą iškovojo Marius

Zaleskis (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“), o bronzą – Ignas Ramanauskas. 45-49 m. veteranų grupėje pirmas buvo Saulius Klimavičius (Club:#Mini:Lietuva Cycling Team“), antras – Vilmantas Vilinauskas („Velo Ghost Veloma“), o trečias – Donatas Stanionis („Hiltus – Nikeliuotas špykis“). 19-34 m. mėgėjų grupėje nugalėjo Vilius Brusokas („Hiltus – Nikeliuotas špykis“). Antras buvo Donatas Šertvytis („Kaunas Cycling Team“), o trečias – Arnas Mickevičius („BikeXpert Cycling Team“).

90,4 km 50-64 m. veteranų lenktynes (42 dalyviai) laimėjo estas Henno Puu. Ketvirtas finišavo Pranas Knieža („Velo Ghost Veloma“, +4.32), o septintas – Dainius Simonavičius („Velomanai Team“, +4.57).

50-59 m. veteranų Lietuvos čempionato įskaitoje pirmą vietą iškovojo P. Knieža, antrą – D. Simonavičius, o trečią – Markas Fiodorovas („Klaipėda Northway Medical Center“).

65 m. ir vyresnių veteranų bei 50 m. ir vyresnių veteranių lenktynėse (31 dalyvis) nugalėjo latvis Uldis Rutka. Vytautas Ruškys (Naujosios Akmenės „Kovok“) finišavo aštuntas, o Petras Kiušas („Dviratai – Daistatus“) – dešimtas.

V. Ruškys tapo 65 m. ir vyresnių veteranų Lietuvos čempionu. Sidabrą pelnė P. Kiušas, o bronzą – Albinas Beržanskis (Skuodo KKSC).

2024 m. „Merko“ Baltijos dviračių plento čempionatą organizavo Estijos dviračių sporto federacija (EJL) kartu su Lietuvos (LDSF) ir Latvijos (LRF) dviračių sporto federacijomis.

Kitais metais Baltijos dviračių plento čempionatas vyks Latvijoje, Cėsiuose (apie 90 km į šiaurės rytus nuo Rygos), kuriuose gyvena apie 15 tūkst. gyventojų.

Lietuvos dviračių plento čempionatų grupinių lenktynių elito grupės nugalėtojai (nuo 2010 m.).