Penktadienį prasidėjo ilgai lauktas 2023 m. pasaulio krepšinio čempionatas. Į pirmąją savo kovą H grupėje stojo ir kaimynai latviai, kurie Libano krepšininkus sutriuškino net 109:70.

Pirmajame kėlinyje komandos kovą pradėjo koja į koją. Visus pirmuosius 7 taškus Latvijos komandai pelnė „Žalgiryje“ rungtyniaujantis Rolandas Šmitas. Lietuvos kaimynai šiek tiek įsibėgėjo kėlinio viduryje, kai po taiklaus Radiono Kuruco tritaškio ir R. Šmito dėjimo komanda išsiveržė 8 taškais.

Likus pusantros minutės iki kėlinio pabaigos dar vieną gražų metimą iš toli pataikė A. Kurucas, o latviai jau turėjo dvigubai daugiau taškų nei priešininkai (27:13).

Latviams didžiąją dalį taškų rinko taiklūs tritaškiai, kurie padėjo susikrauti ir triuškinančią persvarą. Praėjus 3 antrojo kėlinio minutėms jie jau buvo pataikę 8 tritaškius. Tuo tarpu stringantys Libano krepšininkai per antrąjį kėlinį susirinko 6 klaidas.

Nors paskutinio tritaškio latviai nepataikė, tačiau į ilgąją pertrauką išėjo rezultatu 55:30.

Trečiajame kėlinyje Daris Bertanis net neketino stabdyti ir pataikė jau 6-ąjį savo metimą iš toli. Prabėgus kiek daugiau nei 2 minutėms Latvija turėjo beveik 30 taškų persvarą (65:36).

Debiutas Latvijos rinktinei, panašu, tikrai neprisvilo. Ketvirto kėlinio pradžioje „braliukai“ turėjo bene 40 taškų persvarą (85:48).

Latvijos rinktinė iš viso per visą rungtynių laiką pataikė net 18 tritaškių, o Libano krepšininkai rungtynių gale įmetę du tolimus metimus iš eilės turėjo tik 7.

Latvijos rinktinė: Dairis Bertansas 20 (6/7 trit., 4 rez. perd.), Rolands Šmits 17 (7/7 dvit., 7 atk. kam.), Andrejsas Grazulis 12 (6/10 dvit., 7 atk. kam.), Kristersas Zoriksas 11 (7 rez. perd.), Davis Bertansas 10, Anzejsas Pasecniksas 10 (4 atk. kam.), Aigarsas Skele 10.

Libano rinktinė: Sergio El Darwich 19 (8/12 dvit., 5 atk. kam.), Omari Spellmanas 15, Waelas Arakji 14 (4 atk. kam., 8 rez. perd.), Ali Haidaras 7, Ali Mansouras 5, Ali Mezheras 4, Karimas Ezzeddine 3.

Latvija ir Libanas dėl bilieto į kitą etapą kovoja H grupėje, kur dar yra Prancūzijos ir Kanados rinktinės.

Primename, kad pirmąsias rungtynes šiandien sužais ir Lietuvos rinktinė. D grupės mače mūsiškiai susitiks su Egipto krepšininkais. Tiesioginę mačo transliaciją nuo 15.30 val. galėsite stebėti TV3 kanalu arba naujienų portale tv3.lt.