Europos čempionato B diviziono grupės etapą Lietuvos 16-metės (4-0) užbaigė be kluptelėjimų. Aurimo Andrušaičio auklėtinės 83:49 (17:11, 25:11, 21:15, 20:12) nukovė Bosnijos ir Hercegovinos ekipą (2-2) ir užsitikrino ne tik pirmą poziciją grupėje, bet ir vietą ketvirtfinalyje.

Dėl prizinės vietos ir su ja ateinančio bilieto į A divizioną kovojančios lietuvės ketvirtfinalį žais ketvirtadienį. Šiame etape mūsiškių varžovės bus rumunės (3-1). Rungtynes tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Mače su bosnėmis varžovės pirmavo tik sykį pirmosiomis minutėmis (3:2). Netrukus lietuvės pradėjo krautis savo pranašumą. Po pirmųjų dešimties minučių persvara dar nebuvo didelė (17:11), tačiau antrajame kėlinyje atotrūkis nuosekliai augo, kol paskutinę minutę pasiekė 20 taškų – 42:22.

Po pertraukos priešininkės trumpam buvo kiek sumažinusios savo atsilikimą (32:46), bet po minutės pertraukėlės lietuvėms pavyko surengti spurtą 17:3 ir ketvirtąjį kėlinį paversti formalumų tvarkymų – 63:35. Galiausiai praraja tarp komandų toliau plėtėsi, o finalinė sirena skelbė bilietą į ketvirtfinalį nulėmusią Lietuvos rinktinės pergalę.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Emilija Vaitkutė. Jos sąskaitoje – 11 taškų (3/3 trit.), 6 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Lietuva: Justė Mockevičiūtė 12, Emilija Vaitkutė 11, Ugnė Viščinytė 10, Gabija Galvanauskaitė ir Gytė Pupelytė po 9, Arėja Eidukaitytė 8, Vakarė Griškutė 7, Augustė Kerulytė ir Viltė Peleckytė po 6.

Bosnija ir Hercegovina: Andjela Bekič 18, Ena Sehovič 9, Adna Merdanovič 8.