Po pergalingų Kauno „Žalgirio" jaunimo komandos rungtynių vyriausiojo trenerio asistentas Saulius Štombergas išliko santūrus – Europos čempionas dar tik bando perprasti trenerio darbo subtylibes.
Erildas Budraitis specialiai Balsas.lt iš Barselonos
Kauno „Žalgirio" dubleriai sėkmingai startavo Eurolygos jaunimo turnyre Barselonoje ir be didesnio vargo rezultatu 73:46 įveikė vyresnius varžovus iš Kinijos.
– Ar tikėjotės, kad pavyks iškovoti tokią lengvą pergalę? – „Balsas.lt“ paklausė trenerio S. Štombergo.
– Nelabai žinojome savo priešininkus. Turėjome truputėlį informacijos, tačiau viską pamatėme aikštelėje. Daug laiko pasiruošti nebuvo. Turėjome savaitę susirinkti ir susižaisti.
– Ar ši “Žalgirio" jaunimo komanda dažnai rungtyniauja kartu?
– Šio reikėtų klausti trenerio Arūno Visocko. Tai yra kartu žaidęs branduolys, kuris buvo pastiprintas keliais žaidėjais.
– Ar teko stebėti būsimų varžovų žaidimą?
– Dar kol kas nelabai buvo laiko. Kaip matote, žaidimas vyksta skirtingose barikadų pusėse. Turėsime medžiagą apie varžovus, tad šiandien paanalizuosime. Turėsime video medžiagą ir būsime pasiruošę.
– Esate „šviežiai" iškeptas treneris. Kaip jaučiatės naujame darbe?
– Naujas amplua, po truputėlį stengiamės įeitį į tą ritmą. Treneris ir žaidėjas yra visada šalia ir visada turi kažką bendro. Esu baigęs karjerą, esu surinkęs daugybę informacijos, įvairiausių trenerių darbo metodikos. Atsirenki kas svarbiausia ir stengiesi padėti treneriui, žaidėjams.
– Ar galima sakyti, kad tapti treneriu ruošiamasi dar žaidžiant krepšinį? Ar visgi tai buvo sprendimas, priimtas baigus karjerą?
– Praktiškai visą gyvenimą praleidau krepšinyje, tad tai daryti geriausiai moku. Taip pat nėra aišku, kokiu treneriu gali būti – vienam duotos geresnės galimybės... Lengviausia būti asistentu, patarinėti, o būti pagrindiniu treneriu – visai kitas reikalas.
– Ar prieš tampdamas treneriu, turėjote savo mokytoją?
– Svarbiausia yra patirtis. Viskas ateina iš žaidimo. Pats žaisdamas turėdavau greitai priimti sprendimus. Taip pat turėdavau greitai atsiminti, ką sakė treneris. Viską išpildyti taip, kaip jis nori. Per tuos metus nutinka daugybę situacijų, tad jei žinai, ką daryti aikštelėje, žinosi ką daryti ir būdamas treneriu.
– Lengviau būti žaidėju ar treneriu?
– Nėra lengvų darbų. Nelengva būti ir žaidėju, ir treneriu. Galbūt trenerio darbas užima daugiau laiko. Daugiau protinio darbo – analizuoji, stebi. Galva visada sukasi. Kiekvieną dieną – kažkas naujo ir turi analizuoti.
– Nors jūsų trenerio karjera dar kol kas trumpa, ar turite idealų, į kuriuos bandote lygiuotis?
– Palaukite, aš dar ne pagrindinis treneris. Aišku, yra trenerių, į kuriuos tikrai norėčiau lygiuotis, bet dabar nenorėčiau to sakyti. Tikiuosi, kada nors turėsiu savo braižą.