„Žmonės nori gražiau atrodyti, būti sveikesni, daugelis nepatenkinti savo išvaizda. Daugelio darbas sėdimas, nori judresnio, aktyvesnio, neužsibūti rutinoje. Žmonės susirūpino savo sveikata – ateina tvarkytis tų problemų. Tai ir nauja mada. Visi nori to trenerio stovinčio šalia, kuris duoda tą spyrį į „subinę“, kad judėtų pirmyn“, - juokėsi D. Dubinas.
Anot jo, internetas pilnas sapalionių ir neteisybės, todėl reikia profesionalumo. Tam kiekvienas norintis turėtų pradėti sportuoti su treneriu, išmanančiu mitybos, treniruočių ypatumus.
„Svarbu pirmą dieną nepradėti nuo didelių svorių. Galbūt žmonės galvoja, kad brangu trenerį samdyti, pasižiūri vaizdelių, pavyzdžių ir galvoja, kad užtenka. Brangiau kainuoja, kai save susižaloja. Daug individualiai sportuojančių žmonių. Matome, kurie niekada nedirba su treneriu, būna net neklauso patarimo, kai duodi iš šono, jie jaučia, kad viską žino, nors save žaloja“, - antrino K. Narbutaitytė.
Kartu viename Vilniaus sporto klube sportuojantys ir dirbantys Kristina ir Deividas atkreipė dėmesį ir į tai, kokios pastaruoju metu tendencijos – ko siekia moterys ir vyrai, atėję į sporto klubą.
„Labai lieknos nori užauginti svorio, stambesnės – numesti. Visos nori padailinti kūno formas. Visos nori būti figūringos. Kai kurios žiūri tik pilvo presą, bet ne jame grožis. Siūlau dailinti visas kūno formas. Gal to riebaliuko daugiau, bet dailios formos gražiau, nei sudžiūvęs presas“, - pasakojo K. Narbutaitytė.
D. Dubinas prisiminė, kad anksčiau buvo madinga turėti stambias rankas ir jas dar treniruoti: „Po to pasidarė gėda vasarą nusirengus būti su viščiuko kojomis, tuomet pradėjo dirbti ir su kojomis. Simetrija, proporcijos yra svarbiau nei didelės rankos ar išsipūtusi krūtinė. Į salę ateina vaikinai 16 metų ir suaugę 60-70 metų, kurie tupia su 100 kg. Yra užsispyrusių žmonių, kurie rimtai siekia tikslų.“
Ar sportas gali būti žalingas? Pašnekovai tvirtino, kad patys sportuoja jau daugiau nei 10 metų, tačiau jokiais skausmais nesiskundžia – svarbiausia su gero trenerio ar specialist pagalba judėti į priekį.
„Tiesa, treneriai – ne gydytojai. Jie nediagnozuos, kas kam yra, kodėl skauda. Jei problemos yra – jas turi žinoti ateidamas. Jėgos pratimai – pritūpimai, mirties trauka – pavojingiausi, nežinant kaip daryti. Skuba daryti, ypač su daug svorio, kad visi matytų, kokį jis čia tą svorį lupa nuo žemės. O kaip tai daro – didžiausios klaidos“, - teigė Kristina.
Jei anksčiau sporto klubai buvo išvien vyrų teritorija, šiuo metu čia sutiksi daug merginų ir moterų. Tačiau jos vis dar nedrąsiai praveria treniruoklių salių duris. „Daugumai reikia drąsos. Vyrų daugiau, nes jie linkę ateiti ir kažką daryti. Moterys renkasi trenerius, jos nedrąsios, bijo net daryti tam tikrą pratimą. Sako, čia žmonės žiūri, galima namuose pasibandysiu ir kitą dieną darysim. Vyrai būna ateina ne tiek sportuoti, kiek pažinčių ieškoti. Esu susidūrus“, - tikino bikinio fitneso atstovė.
Pakalbintas apie kultūrizmo sporto „švarą“ D. Dubinas tvirtino, kad nelegalios priemonės siekti rezultatams įsigalėjusios visose sporto šakose – tiek olimpinėse, tiek neolimpinėse: „Kiekvienas pasirenka, kaip to tikslo siekti. Vieni lengvesniu keliu eina, kiti sunkesniu. Amerikoje devyniolikmetis sveria po 120-130 kilogramų, tiek kiek aš „užaugau“ sportuodamas 16 metų. Ta farmakologija ten stipriai pažengusi. Kai užlipi ant scenos kokiame pasaulio čempionate ir matai, kaip 20 metų vaikinas geriau atrodo už tave, atrodo kaip „monstras“, tai suvoki, kad tai nepasiekiama per metus ar du. Tai nėra sveika. Viskas, kas greitai nėra sveika. Taip pat kalbant apie svorio metimą.“
Anot jo, noras greitų rezultatų itin kenkia. „Tas bangavimas – čia valgai, čia nevalgai sugadina kūną. Merginos nori greitai numesti 6-8 kg, o per vasarėlę priauga 10. Paskui jau tiek numesti sudėtinga. Stengiesi vėl daugiau, užkaupi dar daugiau. Tokie pokyčiai kraštutiniai. Visko reikia kūnui, tik gal kiekiai nusako.“
Ar valgyti, ar nevalgyti saldumynus, koks abiems sportininkams buvo sezonas, kokia kalėdine dovana abu džiaugiasi labiausiai – žiūrėkite vaizdo įraše.