Skaudžia nesėkme 2013-2014 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro "Top 16" varžybų etapą pradėjo Kauno "Žalgiris".

Penktadienį pirmąsias aštuonių ekipų F grupės turnyro rungtynes "Žalgirio" krepšininkai savo aikštėje 66:84 (10:15, 26:33, 12:24, 18:12) pralaimėjo Miuncheno "Bayern" (Vokietija) ekipai.

Rungtynių eiga

„Žalgirio“ startinis penketas: Justinas Dentmonas, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis ir Vytenis Lipkevičius.

Rungtynės prasideda taikliu Justino Dentmonu tritaškiu metimu – 3:0. Sužaidus penkias minutes rezultatas – 3:2. Vokiečiai persvėrė rezultatą -3:5, bet taiklus Artūro Milaknio tolimas metimas vėl persvėrė rezultatą – 6:5. Deonas Thompsonas pelno 6 taškus iš eilės ir leidžia po pirmojo kėlinio „Bayern“ susikrauti 5 taškų skirtumą – 10:15.

Antrasis ketvirtis prasideda taikliu Šarūno Jasikevičiaus metimu iš vidutinio nuotolio – 12:15. Tačiau Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai ir toliau spurtuoja ir skirtumą didina iki 10 taškų – 12:22. Iš miego prabunda ir žalgiriečiai, kurie braukia dviženklį skirtumą – 24:26. Heiko Schaffartzikas pataiko iš trijų taškų ir vėl vokiečiams sugrąžina šiokią tokią persvarą – 25:35. Robertas Benzingas pelno savo 8-ąjį tašką ir „Žalgiris“ po dviejų kėlinių atsilikinėja 36:48.

Trečiojo kėlinio pradžioje puikiai varžovą suklaidinęs A.Milaknis smeigė tritaškį (39:50), po krepšiu gražiai pranėrė J.Dentmonas (41:55), bet „Žalgirio“ gynyba buvo itin skylėta. Be to, abejotina nesportinė pražanga virto 5 taškais į mūsiškių krepšį ir Miuncheno komanda atsiplėšė net 65:41. Ryžtingai pabandė sužaisti K.Vecvagaras, pelnęs 4 taškus iš eilės – 45:65. Deja, per likusias 5 trečiojo kėlinio minutes „Žalgiriui“ vos 3 taškus sukrapštė T.Klimavičius. Po 30 minučių žaidimo šeimininkų deficitas siekė 24 taškus – 48:72.

Ketvirtajame kėlinyje žaidimas įgavo greitesnį tempą, tačiau žalgiriečiams tiesiog fatališkai nesisekė. Tikslo nepasiekė net 8 kauniečių tritaškiai metimai, kurių dauguma buvo laisvi. Iš po krepšio taiklesnis buvo T.Klimavičius ir K.Lavrinovičius. Brolis ir J.Dentmonas dar pridėjo po 3 baudų metimus ir skirtumas kiek aptirpo – 58:76. Tritaškiai galiausiai pataikė P.Jankūnas, dar pridėjęs ir prasiveržimą, o paskutinius taškus rungtynėse pelnė T.Dimša ir K.Vecvagaras – 66:84.

12 taškų į svečių krepšį įmetė Justinas Dentmonas, po 9 - Tadas Klimavičius ir Artūras Milaknis, 8 - Kasparas Vecvagaras, po 7 - Paulius Jankūnas ir Kšištofas Lavrinovičius.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Malcolmas Delaney, po 12 - Heiko Schaffartzikas ir Bryce'as Tayloras, 10 - Robinas Benzingas.