Nors į tokią žinią greitai sureagavo Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide Suga ir paneigė šiuos gandus, tačiau ir tada, kai praėjusiais metais teko pripažinti, jog Olimpines žaidynes reikia nukelti į kitus metus, oficialūs atstovai ilgai delsė, nors apie tokius planus informacija buvo nutekėjusi kur kas anksčiau.
Šeštadienį žymus dienraštis „The Telegraph“ paskelbė, kad Tarptautinio Olimpinio komiteto (TOK) pagrindinis planas rengiant 2021 m. žaidynes yra suorganizuoti vakcinas visiems dalyviams.
Skelbiama, kad TOK prioritetas yra skirti vakcinas dalyviams iš šalių, kuriose dar neprasidėjo nacionalinės vakcinavimo programos. Šiuo metu vyksta aukšto lygio susitikimai su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) „Covax“ projekto ekspertų grupe, kurie paspartina vakcinos platinimą besivystančioms šalims.
„The Telegraph“ šaltiniai artimi šiai diskusijai teigė, kad nėra siūlymo sportininkams suteikti pirmenybę prieš pažeidžiamiausias grupies, nes toks nutarimas galėtų paskatinti etines diskusijas ir konfliktus. „Covax“ projektas turėtų startuoti kitą mėnesį, o šiais metais turėtų būti išdalinta 1,8 mlrd. dozių skurdesnėms šalims.
Visai neseniai įvykęs incidentas, kai 72 „Australian Open“ turnyro dalyviai dėl lėktuve užfiksuotų koronaviruso atvejų buvo priversti izoliuotis, padidino spaudimą Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriams nuraminti sportininkus ir Japonijos bendruomenę, kad žaidynės yra saugios.
Dar lapkritį organizatoriai buvo pareiškę, kad bus reikalaujama, jog sportininkai ir žiūrovai būtų pasiskiepiję. Didžiosios Britanijos olimpinės asociacijos vykdantysis direktorius Andy Ansonas teigė, kad jis neprašys Didžiosios Britanijos sportininkų peršokti vakcinavimo eilę.
Pasak jo, naujasis planas padėti vakcinuoti mažesnių šalių sportininkus yra „didelė problema“ TOK. Tokijo olimpinės žaidynės turėtų prasidėti liepos 23-ią dieną.