• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokijo olimpiados išvakarėse vyriausybės bandymas pažaboti koronaviruso atvejų augimą skęsta alkoholyje, nusivylime ir abejingume.

Tokijo olimpiados išvakarėse vyriausybės bandymas pažaboti koronaviruso atvejų augimą skęsta alkoholyje, nusivylime ir abejingume.

REKLAMA

Japonija paprašė miesto restoranų ir barų užsidaryti iki 20 valandos, jei ne visai, kad žmonės nebendrautų su nepažįstamais žmonėmis ir neplatintų viruso, tačiau nepaprastoji padėtis daugelio neatbaidė. Vietoj to, alkoholio mėgėjai iš barų persikėlė į lauką, o Tokijo baruose šurmuliuoja įžūlūs klientai.

„Niekas nėra įsitikinęs, kaip (vyriausybė) nukenčia nuo alkoholį vartojančių žmonių, neparodžius tinkamų mokslinių įrodymų, net vykstant olimpinėms žaidynėms“, – sakė 28 metų nekilnojamojo turto darbuotoja Mio Maruyama, kuri bendravo su kolegomis Tokijo Šindžiuku rajono gatvėje.

Ji sako, kad jai įdomu stebėti žaidynes, ypač naujai į olimpiadą įtrauktą riedlenčių sportą ir japoną Rui Hachimura, kuris yra NBA žvaigždė, „tačiau kai pagalvoju, kaip elgiasi politikai, neturiu noro džiaugtis šiuo renginiu.“

REKLAMA
REKLAMA

„Juk mes nepažeidžiame taisyklių tik todėl, kad prieštaraujame politikų žodžių ir veiksmų nenuoseklumui, – sakė ji, turėdama omenyje 40 žmonių priėmimą Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) nariams sekmadienį, kuriame dalyvavo ministras pirmininkas ir Tokijo gubernatorius. – Bet kai pamatai tokius dalykus, gali pagalvoti, kad taisyklių laužytojai buvo teisūs darydami tai, ką daro.“

REKLAMA

TOK priėmimas įvyko tuo metu, kai visuomenei buvo draudžiama lankytis vakarėliuose ar net dalyvauti daugumoje olimpinių renginių. Daugelis japonų yra nusivylę tokiu kontrastu, tačiau vargu ar lieka namuose.

Apie 21.30 val. Šindžiuku žmonės laisvai judėjo priešais judriausią pasaulyje traukinių terminalą. Naktį žmonių nebuvo daug, palyginus kaip būdavo prieš pandemiją, tačiau barų rajonų, tokių kaip Kabukicho, gatvėse buvo šviesu – kelios maisto įstaigos vis dar dirbo po 20 val.

REKLAMA
REKLAMA

Atleistos nuo nepaprastos padėties įgaliojimų, visą parą dirbančios savitarnos parduotuvės buvo užimtos pirkėjais. Netoli vienos iš parduotuvių kai kurie alkoholio mylėtojai kalbėjosi su miesto darbuotojais, vilkėjusiais žalias Tokijo metropoliteno vyriausybės liemenes, kurie prašė žmonių susilaikyti nuo gėrimų ir gėrimo lauke.

Ramioje gatvėje Šindžiuku rytuose Naoto Suga gėrė citrinų skonio likerį iš skardinės, kurią jam ką tik atnešė draugas. Jie sėdėjo ant šaligatvio, kartu su maždaug tuzinu kitų, kurie taip pat gėrė gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes sėdėjome čia kiekvieną vakarą maždaug tris pastarąsias dienas“, – sakė netoliese esančioje drabužių parduotuvėje dirbantis 25 metų N. Suga.

„Nemanau, kad pačios olimpinės žaidynės sukėlė šią situaciją, tačiau dar prieš žaidynes tokie dalykai kaip nepaprastoji padėtis nebuvo tokie griežti, ir manau, kad tai dar labiau viską pablogino, – sakė jis. – Žmonės visi įpratę prie nepaprastosios padėties, todėl dabar tai tampa mažiau prasminga.“

REKLAMA

N. Suga, dar negavęs vakcinos nuo COVID-19, taip pat apgailėstavo dėl lėto Japonijos vakcinų administravimo, ypač todėl, kad valstybė neskiepija jaunesnių žmonių. Visi 12 metų ir vyresni asmenys gali būti skiepijami, tačiau paskutiniai eilėje yra jaunesni žmonės. Iki šiol pilnai paskiepyti tik 22 proc. Japonijos gyventojų.

„Jei atvirai, aš esu už olimpiados rengimą. Geriau daryti, nei nedaryti, atsižvelgiant į sportinių kompleksų skolą, – teigė jis. – Bet aš nežinau, kokio sporto varžybas norėčiau žiūrėti. Aš praradau susidomėjimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų