TOK nurodė, kad panaikino trenerių Arturo Šimako ir Juro Maisevičiaus akreditacijas ir kad jie paliko olimpinį kaimelį.
Pareigūnai sakė, kad A. Šimakui ir J. Maisevičiui „bus suteikta galimybė būti išgirstiems“, bet pabrėžė, jog ėmėsi tokios priemonės „siekdamas vis dar Tokijuje esančių Baltarusijos sportininkų gerovės“, sakoma TOK „Twitter“ paskyroje paskelbtame pranešime.
TOK šią savaitę pranešė vykdanti tyrimą šių dviejų asmenų atžvilgiu dėl jų vaidmens incidente, kai sprinterei Kryscinai Cimanouskajai teko glaustis Tokijo oro uoste, kad nebūtų prievarta įsodinta į lėktuvą namo.
Iki praeito savaitgalio buvusi beveik visiškai nežinoma 24 metų K. Cimanouskaja sekmadienį atsidūrė Tokijo olimpines žaidynes supurčiusio didelio skandalo centre, kai sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, esą užregistravusią sportininkę dalyvauti estafetės rungtyje jai to nežinant.
Anot K. Cimanouskajos, kurios specializacija – 200 metrų distancija, po išsakytos kritikos ją bandyta prievarta išsiųsti namo.
Ji sakė, kad baiminasi, jog sugrįžus į tėvynę jos gyvybei gali iškilti pavojus.
Nuo 1994 metų Baltarusiją geležiniu kumščiu valdantis Aliaksandras Lukašenka ėmė griežtomis priemonėmis slopinti bet kokias nepaklusnumo apraiškas po masinių protestų bangos, kurią išprovokavo jo ginčijamas perrinkimas pernai rugpjūtį vykusiuose rinkimuose. Baltarusių opozicija ir Vakarų šalys tuos rinkimus laiko suklastotais.
K. Cimanouskaja buvo viena iš daugiau kaip 2 tūkst. baltarusių sporto veikėjų, pasirašiusių atvirą laišką, kuriuo buvo reikalaujama, kad būtų surengti nauji rinkimai ir paleisti politiniai kaliniai.
Trečiadienį K. Cimanouskaja atskrido į Lenkiją, kuri jai suteikė humanitarinę vizą. Sportininkė pareiškė, kad yra „laiminga būdama saugi“ Varšuvoje.