Čempionų titulą ginanti Lietuvos rinktinė nesėkme pradėjo U18 Europos krepšinio čempionatą. Tomo  Purlio vadovaujami lietuviai Tamperėje 80:81 (23:15, 18:21, 14:21, 25:24 pralaimėjo šeimininkei Suomijos rinktinei.

Lietuviai likus 5 sek. pirmavo vienu tašku, tačiau tuomet varžovai pelnė du taškus. T. Purlys paprašė minutės pertraukėlės. tačiau po jos taškų pelnyti nepavyko. Kasparas Jakučionis užstrigo Suomijos gynybos gniaužtuose ir buvo privertas išmesti itin nepatogų tritaškį, kuris tikslo nepasiekė.

Priminsime, kad 2006 m. gimę Lietuvos krepšininkai prieš du metus laimėjo U16 Europos čempionatą.

Lietuva žaidžia D grupėje, kur taip pat yra ispanai ir slovėnai. Pastarųjų dvikovoje 83:79 pergalę šventė slovėnai.

Lietuva: Kasparas Jakučionis 18 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 6 klaidos), Nojus Indrušaitis 15 (1/5 tritaškių), Gantas Križanauskas ir Mantas Juzėnas (9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.) po 10, Jokūbas Rudaitis 8, Matas Buteliauskas 6, Nedas Raupelis (5 atk. kam.) ir Armandas Bancevičius po 5, Mantas Laurenčikas 3, Arminas Vilkas, Kristupas Smirnovas ir Steponas Žilakauskis nepasižymėjo.

Suomija: Elmeri Abbey 23 (7/11 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 5 atk. kam., 5 per. kam.), Samu Adleris 21, Olavi Suutela 15 (19 atk. kam.), Eetu Heinonenas 10 (2/8 dvitaškių).