POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40
    NED TUR 21:40

Vieni iš Europos futbolo čempionato favoritų prancūzai pergale pradėjo turnyro. Didier Dechampso auklėtiniai D grupės rungtynėse minimaliai 1:0 (1:0) pranoko Austrijos rinktinę.

Jau pačioje mačo pradžioje prancūzų žvaigždė Kylianas Mbappe galėjo išvesti komandą į priekį, bet iššokęs vienas prieš vartininką nesugebėjo jo įveikti.

Austrai žaidė visai gerai, tikrai susikurdavo pavojingesnių momentų, neatrodė sutrikę. Sužaidus pusvalandį jie turėjo ir idealią progą pelnyti įvartį.

Marcelis Sabitzeris puikiu judesiu vienu prisilietimu surado laisvą Christophą Baumgartnerį, kuris buvo labai patogioje pozicijoje, bet iššokęs vienas prieš vartininką nesugebėjo gerai pataikyti į kamuolį, tad vartininkas smūgį atrėmė.

K. Mbappe dėl traumos nebaigė rungtynių

O praėjus vos kelioms minutėms austrus ištiko dar didesnė nelaimė. K. Mbappe perdavimą norėdamas išmušti Maximilianas Woberis kamuolį galvą prilietė taip, kad šis įskriejo į savo vartus ir prancūzai išsiveržė į priekį 1:0.

Po pertraukos prancūzai dar turėjo kelis labai gerus šansus padvigubinti rezultatą. Tas pats K. Mbappe buvo atsidūręs vienas prieš vartininką, tačiau būdamas idealioje situacijoje net nepataikė į vartus.

Vėliau dar buvo kilę keli gaisrai prie austrų varto, bet vis Prancūzijos rinktinei lemiamu metu pritrūkdavo šaltakraujiškumo užbaigiant atakas.

Austrai bandė grasinti varžovų vartams, vis tik rimtesnėmis progomis bandymai nevirto.

Vis tik prancūzams pergalę apkartino rungtynių nebaigęs lyderis K. Mbappe. Jis viename iš epizodų kovodamas dėl kamuolio nosimi atsitrenkė į varžovo petį. Iš nosies pasirodė daug kraujo.

Puolėjas iš pradžių bandė tęsti rungtynes, bet buvo pakeistas ir iškart išėjo į rūbinę. Pirminiais duomenimis, jam galėjo lūžti nosis.

Svarbiausi rungtynių momentai:

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+7 min. Finalinis teisėjo švilpukas galiausiai skelbia nelengvą, bet visgi prancūzų pergalę.

86 min. Skaudus K. Mbappe epizodas... kovoje jis nosimi atsitrenkė į varžovo petį. Gali būti ir rimtesnis sužalojimas, nes iš nosies pasirodė daug kraujo. Galiausiai prancūzų lyderis keičiamas ir iškart išeina į rūbinę.

79 min. Nors prancūzai atrodo pavojingiau, vis tik jų persvara minimali, tad austrai tikrai dar turi šansų išplėšti bent tašką.

66 min. Vėl gaisras prie austrų vartų, tačiau ir šįsyk paskutinėje atakos fazėje prancūzams pritrūko šiek tiek tikslumo.

54 min. Kokia K. Mbappe proga...vienas prieš vartininką ir įvarčio vis vien nėra. Geresnės progos ir nesulauksi.

48 min. A. Griezmannas pastumiamas į reklaminius stendus. Prancūzui pasileido kraujas ir jis priverstas porą minučių už aikštės ribų sulaukti medikų pagalbos stabdant kraujavimą. Uh, laimei, atrodo, prancūzas išvengė rimtesnių sužalojimų.

45 min. Antras kėlinys startuoja.

Pirmas kėlinys:

45+2 min. Prancūzai pirmauja minimaliai, visg austrams nėra ko nusiminti, nes jie kol kas tikrai atrodo gera, o prieš akis dar antrasis kėlinys.

38 min. O čia pat austrus ištinka didelė nelaimė. Kylianas Mbappe skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o austrų gynėjas Maximilianas Woberis galva nukreipė kamuolį į savo vartus. Prancūzai pirmauja.

36 min. Austrija turėjo idealią progą įsiveržti į priekį. Marcelis Sabitzeris puikiu judesiu vienu prisilietimu surado laisvą Christophą Baumgartnerį, kuris iššokęs vienas prieš vartininką nesugebėjo pataikyti į kamuolį ir prancūzams pavyko apsiginti.

25 min. Prancūzai aktyvūs, tačiau tai nevirsta rimtomis progomis. Austrai irgi bando atakuoti, bet pritrūksta tikslumo.

8 min. K. Mbappe turi pirmą gerą šansą, bet jo smūgį atremia vartininkas.

1 min. Rungtynės prasideda!