• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Palankų vėją pavyks rasti tik tada, kai žinosi, kur plaukti“, - teigia buriuotojai, kurie, remdamiesi gerąja „The Ocean Race“ praktika, šį savaitgalį suorganizavo vandenynų tvarumui skirtą konferenciją „Žaliasis kursas 2021“.

„Palankų vėją pavyks rasti tik tada, kai žinosi, kur plaukti“, - teigia buriuotojai, kurie, remdamiesi gerąja „The Ocean Race“ praktika, šį savaitgalį suorganizavo vandenynų tvarumui skirtą konferenciją „Žaliasis kursas 2021“.

REKLAMA

Klaipėdoje prie pirmųjų „The Ocean Race Europe“ Prologo lenktynių starto linijos stojant net 4 „Volvo 65“ klasės lenktyninėms jachtoms, į bendrą diskusiją apie tvarumą susirinko skirtingi mokslo, verslo, politikos ir sporto atstovai, kurių buriuotojai paprašė pasidalinti įžvalgomis, kaip Lietuva ketina įgyvendinti žaliąjį kursą ir kaip šis įgyvendinimas pakeis paprastų visuomenės narių gyvenimą.

Žalioji lyderystė – politikų ir verslo akiratyje

Įžvalgomis apie Lietuvos siekį tapti žaliosios ekonomikos lydere dalinosi LR Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, kuri į susirinkusiuosius kreipėsi kaip į bendražygius ir patikino, kad tvarumo klausimai yra vienas pamatinių vyriausybės prioritetų.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunųjų vadovų organizacijos „YPO Lithuania“ valdybos pirmininkas Donatas Dailidė pasidalino pavyzdžiais, rodančiais, jog nemažą dalį Lietuvos ir pasaulio verslo lyderių taip pat jau galima matyti užtikrintai žengiančius tvarumo kryptimi.

REKLAMA

„Mūsų organizacija vadovaujasi nuostata, kad pirmiausia reikia keistis pačiam, o tada keičiasi ir tavo aplinka, ir visuomenė. Šiuo metu net 8 iš 10 Lietuvos YPO narių sako, kad tvarumas yra jų strateginių planų sąraše, o per ateinančius 12 mėnesių didžiausią dėmesį planuoja skirti žiedinės ekonomikos sprendimams bei neigiamo poveikio aplinkai mažinimui. Tai reiškia, kad verslo lyderių kursas lygiai taip pat jau yra nukreiptas į žaliąją ekonomiką ir tvarumą“, – kalbėjo D. Dailidė.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešimus taip pat skaitė eurokomisaras aplinkai, vandenynams ir žuvininkystei Virginijus Sinkevičius, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Lietuvos pramonininkų asociacijos vadovas Vidmantas Janulevičius, TBWA\Vilnius partnerė ir strategė Ieva Bieliūnaitė.

Mokslinę vandenynų tvarumo klausimo pusę konferencijoje aptarė Klaipėdos universiteto mokslo ir inovacijų prorektorius Darius Daunys bei „The Ocean Race“ mokslinės programos vadovė Mairead O‘Donovan. „The Ocean Race“ atstovai – vadovas Richardas Brisius bei tvarumo programos vadovė Anne-Cecile Turner – taip pat pasidalino savo patirtimi, kaip buriavimas, bendradarbiaudamas su verslu, gali prisidėti ir jau prisideda prie pasaulio tvarumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po konferencijos R. Brisius patikino: „Jaučiu, kaip su „Ambersail-2“, taip pat jūsų valdžios atstovais, atliekate didelį postūmį į priekį Europoje ir Lietuva rodo visam pasauliui, kaip reikia rūpintis mūsų vandenynais.“

„The Ocean Race“ dovana Lietuvai – lietuviška mokomoji programa

Konferencijos metu „The Ocean Race“ atstovai nustebino Lietuvos buriuotojus įteikdami jiems netikėtą dovaną – specialiai į lietuvių kalbą išverstą savo pačių sukurtą mokomąją programą apie vandenynų tvarumą.

REKLAMA

„Tai – iš tiesų netikėta ir be galo maloni dovana. Džiugu, kad su dideliu išmanymu ir meile vandenynui kurta „The Ocean Race“ mokomoji programa bus prieinama Lietuvos vaikams ir jaunuoliams. O drauge tai – didelis įvertinimas Lietuvai, nes, mano žiniomis, ši programa kol kas išversta į labai mažai kalbų. Tačiau lietuvių – jau viena iš jų. Galiu tarti tik didelį ir nuoširdų ačiū „The Ocean Race“, – po konferencijos teigė „The Ocean Race“ „Ambersail 2“ globalios programos vadovas Regimantas Buožius.

REKLAMA

Pasak R. Buožiaus, ši programa greitu metu bus prieinama visoms Lietuvos mokykloms.

„Ambersail-2“ – pirmoji šiose varžybose išgabeno į jūrą specialų tvarumo simbolį

Drauge su šia konferencija startavo ir bendras Jungtinių tautų ir „The Ocean Race“ projektas „Relay4Nature“, kurio pagrindinis siekis – atkreipti kuo didesnį visuomenės dėmesį į vandenynų tvarumo problemą bei padėti skirtingoms sferoms – mokslui, verslui bei politikai – ieškoti bendrų sprendimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konferencijos metu R. Brisius „The Ocean Race Europe“ lenktynių globėjui V. Sinkevičiui įteikė specialų projekto simbolį, kuris žymi įsipareigojimą aktyviai įsitraukti į atsakingus veiksmus vandenynų tvarumo labui.

Šis simbolis viso projekto metu keliaus iš rankų rankas į projektą įtraukdamas vis daugiau žmonių. Jau tą pačią dieną iš lenktynių globėjo rankų jis buvo perduotas Lietuvos „Ambersail-2“ komandos kapitonui Rokui Milevičiui. Būtent „Ambersail-2“ jachta, tądien startavusi „The Ocean Race Europe“ Prologo Klaipėdos Pakrantės lenktynėse, tapo pirmąja jachta šiose varžybose vandenynų tvarumo simbolį išplukdžiusi į atvirą jūrą.

REKLAMA

Jau po konferencijos, prieš pat jachtoms pajudant link starto Baltijos jūroje, V. Sinkevičius linkėjo buriuotojams gero vėjo ir pabrėžė, kad tiki, jog bendromis pastangomis, jie gali iš tiesų daug padaryti mūsų jūrų ir vandenynų labui.

„Baltija nėra ta jūra, kurioje lengva buriuoti. Tačiau girdėjau, kad jūs ruošiatės dar sunkesnėms akvatorijoms – Pietų vandenynui. Aš turiu didelę svajonę – apsaugoti Pietų vandenyną nuo taršos, ginti jo tvarumą. Tikiuosi, kad drauge mes galėsime šią svajonę įgyvendinti“,- kalbėjo V. Sinkevičius.

REKLAMA

„The Ocean Race Europe“ Prologas iš Klaipėdos į Gdynę pajudėjo jau sekmadienį 12:30. Iš viso „The Ocean Race Europe“ ir Prologo metu komandos susirungs net 6 etapuose išdėstytuose Baltijos, Šiaurės ir Viduržemio jūrose bei Atlanto vandenyne. Lenktynės planuoja finišuoti birželio 20 d. Genujoje, Italijoje.

lbs.lt inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų