Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę kontrolinių rungtynių cikle artėjančiam pasaulio čempionatui. Penktadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose po dramatiškos kovos ir lemiamo varžovų metimo su sirena (21:19, 19:26, 23:18, 16:18) 79:81 nusileido Suomijos rinktinei.

Pirmajame kėlinyje komandos žaidė lygiai, keliais taškais priekyje buvo tai vieni tai kiti. Lietuviai taškus daugiausiai rinko iš baudos aikštelės, ypač JV, arba baudomis.

Po dešimties minučių mūsiškiai pirmavo 21:19.

Visgi netrukus prabudo suomių žvaigždė Lauri Markkanenas. Jei pirmajame kėlinyje jį praktiškai visiškai pavyko uždaryti, tai vėliau jis ėmė siautėti aikštėje.

Gana greitai jis buvo surinkęs jau 15 taškų, o suomiai išsiveržė į priekį 32:26.

Lietuviai per pirmąją mačo pusę buvo pataikę vos vieną tolimą metimą, kai suomiai pataikė septynis.  Suomių lyderio tempiama rinktinė antrajame kėlinyje surasdavo kelių link lietuvų krepšio.

Patys lietuviai dažnai klydo. Komandos į ilgąją pertrauką išėjo Suomijos rinktinei pirmaujant 42:36.

Po ilgosios pertraukos suomiai į aikštę grįžo vėl nusiteikę energingai. Jie geriau pradėjo kėlinį ir pabandė dar labiau atitrūkti.

Visgi svarbiu momentu prabilo Ignas Brazdeikis, o vėliau ir Margiris Normantas, kuris per trumpą atkarpą įmetė 10 taškų.

Prabudę lietuviai vienu metu atkarpą laimėjo 17:3. Nors svečiai buvo trumpam išsiveržę į priekį (63:59), bet suomiai čia pat atsakė atakomis ir prieš lemiamą kėlinį švieslentėje degė lygus rezultatas 63:63.

Mačui artėjant prie pabaigos atrodė, kad lietuviai vienu metu perlauš rungtynių eigą, kai pirmavo 73:68. Visgi tada suomiai ėmėsi darbo.

Jie laimėjo mini spurtą 7:0, dar kelis svarbius taškus pridėjo L. Markkanenas ir likus kiek daugiau nei minutei suomiai pirmavo 79:74.

T. Dimša sugebėjo tritaškiu priartinti lietuvius, o kitoje atakoje mūsiškiai apsigynė. Lietuviai galėjo išplėšti pergalę, bet nepataikė ir suomiams esant lygiam rezulati paliko 6 sekundes.

Kamuolys lemiamu metu buvo suomių lyderio L. Markkaneno rankose, jo metimas nebuvo tikslus, bet kamuolį sugriebęs metimą jau aidint sirenai pataisė Mikaelis Jantunenas.

Suomius į pergalę vedė 24 taškus surinkęs L. Markkanenas.

Lietuvių gretose 13 pelnė Rokas Jokubaitis, puikią atkarpą sužaidęs Margiris Normantas pridėjo 12.

Suomija: Lauri Markkanenas 24 (2/9 trit., 10/10 baud., 7 atk. kam.), Jacobas Grandisonas ir Olivier Nkamhoua – po 12, Sasu Salinas 10, Alexanderis Madsenas 9.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 13 (7 rez. perd.), Margiris Normantas 12, Ignas Brazdeikis ir Jonas Valančiūnas (5 atk. kam.) – po 10, Tadas Sedekerskis, Mindaugas Kuzminskas ir Donatas Motiejūnas – po 8.

Einu gult,geda ziureti i tos musu luzerius.Piz…ets konkretus.Ka tas valancioks veikia,soka kazkoki samanu soki-nulis,suomis raito barzdyla per visus galus.
Pasikartosiu, šitie krepšininkai jau yra komerciniai krepšininkai, jiems tik dešreles ir televizorius reklamuoti, nebeturi ugnies ir troškimo, kaip senieji krepšininkai.
sekmingai "valgo" lietuvius krepsinyj. Geda maskvyciui ir visai rinktinei. I pasaulio cempionata geriau visai nevyktu, nes laukia didelis nusivylimas.