Varžybos skirtos mėgėjams, kurie atitinka šiuos kriterijus:
1. Dalyviai turi būti ne jaunesni nei 18 metų ir neturėti aukštesnės nei „Sporto meistro kandidatas“ (CMS) klasifikacijos savo šalyje.
2. Dalyviai, turintys CMS klasifikaciją, bet vyresni nei 23 metų ir neturintys nacionalinės reitingo vietos pastaruosius 2 sezonus.
3. Dalyviai, kurie per pastaruosius 10 metų nedalyvavo FIE (Tarptautinė fechtavimo federacija) ir EFC (Europos fechtavimo federacija) varžybose.
Išimtys gali būti taikomos pagal organizatorių sprendimą.
Kas yra fechtavimo mėgėjas?
Fechtavimo mėgėjas – tai asmuo, kuris užsiima fechtavimu neprofesionaliai ir nesiekia aukščiausių sporto pasiekimų. Mėgėjai gali dalyvauti įvairiose varžybose, tačiau jie neturi būti profesionalūs sportininkai, dalyvaujantys tarptautinėse ir nacionalinėse aukščiausio lygio varžybose. Tai fechtavimą mylintys žmonės, kurie siekia išbandyti savo jėgas ir tobulėti šioje elegantiškoje ir techninėje sporto šakoje.
Fechtavimo nauda
Fechtavimas yra unikalus sportas, kuriame susipina fizinė jėga, technika, psichologija ir taktika. Tai sportas, kurio nauda apima ne tik fizinį pasirengimą, bet ir protinį atsparumą, o šie įgūdžiai yra pritaikomi tiek sporte, tiek kasdieniniame gyvenime. Fechtavimas turi daugybę privalumų:
1. Fizinė sveikata: Fechtavimas padeda lavinti visą kūną – nuo jėgos ir ištvermės iki koordinacijos ir lankstumo. Tai itin gerina širdies ir kraujagyslių sistemą, kūno jėgą ir greitumą.
2. Refleksai ir koncentracija: Fechtavimas reikalauja greitos reakcijos ir gebėjimo greitai priimti sprendimus. Tai puikiai lavina refleksus ir dėmesio koncentraciją.
3. Psichologinis atsparumas: Fechtavimas yra labai intensyvus sportas, kur dažnai tenka kovoti su nuovargiu, stresu ir baime. Sportininkai mokosi valdyti savo emocijas, išlaikyti šaltą protą ir priimti greitus sprendimus, net kai spaudimas didelis.
4. Strateginis mąstymas: Fechtavimas – tai ne tik fizinis susirėmimas, bet ir taktinis žaidimas. Kiekvienas dūris, kiekvienas žingsnis reikalauja strategijos ir varžovo veiksmų analizės.
5. Saviugda ir pasitikėjimas: Šis sportas ne tik lavina fizinius įgūdžius, bet ir suteikia pasitikėjimo savimi. Fechtuodami sportininkai mokosi kovoti už savo tikslus ir įveikti asmeninius iššūkius.
6. Socializacija ir bendruomenė: Fechtavimas taip pat suteikia galimybę susipažinti su kitais žmonėmis, bendrauti su sportininkais ir treneriais iš įvairių šalių. Tai puikus būdas užmegzti draugystes ir tapti aktyvios sporto bendruomenės dalimi.
Turnyras „Iron Wolf“ suburs fechtavimo entuziastus iš įvairių šalių ir suteiks galimybę kovoti su špagomis. Tai taip pat bus puiki proga mėgėjams dalyvauti tarptautinėse varžybose ir išbandyti savo jėgas su kitais, kurie, kaip ir jie, nori laimėti.
„Esame labai laimingi galėdami sugrąžinti „Iron Wolf“ varžybas po pertraukos. Šis renginys ne tik suteikia puikią galimybę mėgėjams susikauti ir pasimokyti vieni iš kitų, bet ir stiprina fechtavimo bendruomenę. Tikimės, kad varžybos taps svarbiu žingsniu toliau plėtojant fechtavimą Lietuvoje ir svetur“, – sako Fechtavimo akademijos prezidentė Vilma Kasiulynienė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!