Portalo Tv3.lt studijoje apsilankiusios ir šias varžybas padėjusios komentuoti kalnų slidininkės Urtės Januškevičiūtės teigimu, šiemet Lietuvai žaidynėse atstovaujantys tautiečiai gali nustebinti itin gerais rezultatais.
Plačiau apie tai – Ryčio Vyšniausko ir Tautvydo Kubiliaus interviu.
Kalnų slidinėjimo daugelyje varžybų tas sportininkų elitas labai aiškus – dominuoja Austrija, Vokietija, Šveicarija, JAV, Prancūzija ir taip toliau. Ką turi daryti atletas vos ne iš lygūmų šalies, kad jis galėtų konkuruoti, ar jis privalo tiesiog važiuoti į užsienį ir kažkur ten ieškoti mokslo galimybių bei ten treniruotis?
Manyčiau, kad Lietuvoje taip pat galima rasti kur treniruotis, įgauti pačius pagrindus, bet kad įgauti tos patirties reikia vis tiek važiuoti į kalnus ir tenais treniruotis. Tai yra ir visiškai kitokie kalnai, sniegas, viskas yra stačiau ir ilgesnės trasos. Lietuvoje mes tikrai neturime tokių ilgų trasų, kur būtų galima treniruotis būtent tokio aukšto lygio varžyboms.
Visi Lietuvoje laukia G. Šinkūnaitės starto slalomo rungtyje ir A. Drukarovo slalomo bei didžiojo slalomo rungtyse. Gal galite papasakoti, kaip vyko jų pasiruošimas šioms žaidynėms?
Gabija dar yra jauna, jai tik 17-a metų ir tai bus jos pirmosios olimpinės žaidynės, ji taip pat treniravosi tiek Lietuvoje, tiek užsienyje – Šveicarijos ir Italijos kalnuose. Ji treniruojasi su latvių komanda, kurią treniruoja latvis treneris. Tokia gaunasi Baltijos šalių komanda ir aš manyčiau jai tai bus labai gera patirtis, nes visgi pirmosios olimpinės žaidynės, ji labai jauna ir viskas dar prieš akis.
O Andrėjus gyvena Šveicarijoje ir tenais treniruojasi su italų arba šveicarų kilmės treneriu, tai iš jo irgi galima laukti labai gerų rezultatų. Kaip matėme iš kitų varžybų, jis jau laimi jas ir lipa ant podiumo, tai jeigu viskas pasiseks galima tikėtis aukšto rezultato.
Kiek tenka kalbėtis su žiemos sporto entuziastais, nebūtinai profesionalais, kas mėgsta slides, tai jie sako, kad tai rizikingas sportas. Kiek pasitaiko traumų, kurios apsunkina karjeras sportininkams?
Vakar galėjome matyti per moterų didįjį slalomą, kad amerikietė Nina O'Brien jau netoli finiško krito, jį kirto, bet visgi neišvengė traumos. Jai jau buvo atlikta operacija, tai tikrai labai daug būna traumų, ypač tose greituminėse rungtyse kaip greitasis nusileidimas ir slalomas supermilžinas. Jeigu rimtesnė trauma, tada tenka ir visą sezoną nutraukti ir gydytis.
Prieš laidą pasidžiaugėme, kad Lietuvoje po truputį atsiranda tos sąlygos bent šiek tiek tuos pirmuosius žingsnius žengti kalnų slidinėjime. Ar gali tai tapti postūmiu čia Lietuvoje sportininkams pradėti, o vėliau išvykti į užsienį siekti aukščiausio lygio?
Lietuvoje tikrai yra tokių vietų kaip pavyzdžiui „Snow Arena“, kur galima treniruotis vasarą ir tikrai atvažiuoja būtent ten treniruotis ir aukšto meistriškumo sportininkų, kaip pavyzdžiui Petra Vlhova iš Slovakijos, taip pat italų rinktinė, tai aš manyčiau tikrai yra geras postūmis ir vis dėlto yra kur treniruotis ir pradėti žengti tuos žingsnius. Taip pat Vilniuje yra Liepkalnis ir Anykščiuose žiemą galima linksmai pačiuožti.
Visą interviu žiūrėkite straipsnio viršuje.
Visas olimpines naujienas rasite ČIA.