Vilniaus „Lietuvos rytui“ kaip ir praėjusį sezoną nepavyko pramušti ledų – patekti į Eurolygos TOP-16 etapą. Gyvybės ir mirties rungtynėse su Vitorijos „Laboral-Kutxa“ komanda, ketvirtajame kėlinyje pradėję klysti vilniečiai turėjo pripažinti ispanų pranašumą – 79:63.

Rungtynių eiga

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Milenko Tepičius, Juanas Palaciosas, Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius ir Tautvydas Lydeka.

Spurtą pirmajame kėlinyje surengia „Lietuvos rytas“ – 0:6, tačiau varžovai atsakė taikliu metimu iš toli ir pranašumą braukė per pusę – 3:6. Ekipos apsikeičia taikliais metimais – 6:7. Ekipos apsikeičia taikliais metimais – 13:14. Vilniečiai pradėję tolti ir vėl komplikuoja savo padėti ir leidžia ispanams išsiveržti į priekį – 17:18.

M. Tepičius antrą ketvirtį pradeda taikliu tolimu metimu – 18:20. Tačiau ispanai atsako tuo pačiu ir susigrąžina persvara – 21:20. Savo šou pradėjo Milko Bjelijca Fernando San Emeterio – 28:24. Martynas Gecevičius įmeta pirmuosius savo taškus šiose rungtynėse ir lygina rezultatą – 28:28. D. Songaila didina skirtumą iki keturių taškų – 28:32. Tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms M. Tepičius pranašumą padidina iki rekordinio šiose rungtynėse – 30:28.

Po ilgosios pertraukos pradėjęs klysti „Lietuvos rytas“ leido ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą – 45:40. Tiksint paskutinėms kėlinio minutėms gelbėti iš beviltiškos situacijos gelbėti mėgino R. Seibutis ir Steponas Babrauskas, bet to nepakako – 53:49.

Paskutinis kėlinys prasidėjo „Laboral-Kutxa“ spurtu – 63:49. Ant parketo Dirkas Bauermannas nusprendė išleisti Gediminą Oreliką, kuris realizavo du baudos metimus – 74:58. O ispanai ir toliau atrodė nepasiekiami, finalinė sirena skelbė, kad vilniečiai abi likusias rungtynes žais tik dėl garbės ir pagal naujas Eurolygos taisykles, kitą sezono dalį rungtyniaus Europos taurėje – 79:63.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 14 (7/12 dvitaškių), Zabianas Dowdellas 10, Milenko Tepičius ir Martynas Gecevičius (1/5 tritaškių) – po 7, Juanas Palaciosas (5 atk. kam.) bei Renaldas Seibutis – po 6 (1/6 dvitaškių), Andreasas Glyniadakis 5, Steponas Babrauskas ir Gediminas Orelikas – po 3, Stevanas Jelovacas 2, Tautvydas Lydeka taškų nepelnė.

„Laboral Kutxa“: Lamontas Hamiltonas 17 (5 atk. kam.), Fernando San Emeterio 12 (5 atk. kam.), Milko Bjelica 11, Leo Mainoldi 9, Walteris Hodge‘as ir Tiboras Pleissas – po 8, Thomasas Heurtelis 6 (6 klaidos).

Norėdamas pačiupti paskutinį šansą keliauti „Top 16“ etapą „Lietuvos rytas“ privalėjo laimėti visus tris likusius mačus ir tikėtis palankių varžovų dvikovų baigčių.