Letsile Tebogo įrašė savo vardą į šalies istorijos vadovėlį, kai iškovojo pirmąjį Botsvanos olimpinį aukso medalį, o jo tautiečiai nekantravo švęsti kartu su juo.

Sprinteris rugpjūčio 8 d. vyrų 200 m bėgimo finale įveikė JAV žvaigždes Noah Lylesą ir Kenny Bednareką. Jis distanciją įveikė per 19,46 sekundės – tai ketvirtas greičiausias laikas istorijoje.

Be to, jis atvedė savo komandą prie sidabro medalio estafetėje 4x400 m.

Botsvanos prezidentas Mokgweetsi Masisi jo pasiekimo garbei paskelbė valstybinę šventę. Antradienį (rugpjūčio 13 d.) jis paskelbė pusiau laisvadienį, šį kartą skirtą Botsvanos komandos triumfuojančiam sugrįžimui namo paminėti.

Šimtai sirgalių susirinko oro uoste pasveikinti olimpinį didvyrį ir kitus komandos sportininkus, kai jie nusileido sostinėje Gaborone.

Pasirodžius sportininkams, vakarėlį pradėjo šokėjai, dėvintys tradicinius rūbus. Pasveikinti sportininkų atvyko ir prezidentas, kuris ir pats pademonstravo keletą savo judesių ant asfalto.

Vėliau daugiau kaip 30 tūkst. sirgalių užpildė Botsvanos nacionalinį stadioną, kad asmeniškai pamatytų 21-erių metų sportininko medalį ir atšvęstų istorinę šalies pergalę.