Kauno „Žalgirio“ (1/1) krepšininkai penktadienio vakarą Eurolygos rungtynėse išvykoje nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (1/1) 68:74 (6:21, 18:14, 19:17, 25:22).

18

Pirmoje dvikovos pusėje vos 32 proc. taiklumu iš vidutinio nuotolio atakavę kauniečiai turėjo didelių bėdų puolime, o po ilgosios pertraukos klampiose rungtynėse trimis taikliais tolimais metimais prabilęs Deividas Sirvydis gaivino savo ekipos šansus pakovoti dėl pergalės.

Prieš rungtynes paskelbta, kad po traumos į aikštę grįš 218 cm ūgio milžinas Moustapha Fallas, nors Graikijos klubas visą savaitę skelbė, jog vidurio puolėjas dar gydosi traumą. Į aikštę aukštaūgis žengė tik trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai ketvirtąją asmeninę pražangą gavo sunkusis krašto puolėjas F. Petruševas.

Rungtynes kauniečiai pradėjo žemu startiniu penketu, tačiau tai pranašumo A. Trinchieri auklėtiniams nesuteikė ir šie pirmąjį ketvirtį pralaimėjo net 21:6.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai kiek pasivijo savo varžovus. Ketvirčio pabaigoje šie S. Francisco pastangomis priartėjo iki 33:21, o kėlinuką tolimu dvitaškiu su sirena užbaigė A. Smailagičius 35:24.

Po ilgosios pertraukos tritaškiais apsikeitė E. Fournier ir D. Giedraitis 38:27, o vėl 2 taškais ketvirtį laimėję kauniečiai prieš lemiama dvikovos dalį pradėjo kvėpuoti aikštės šeimininkams į nugaras 52:43.

Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei 4 minutėms prabilo D. Sirvydis, pataikęs tris tolimus metimus iš eilės, o varžovus aštriais reidais terorizavęs S. Francisco kūrė intrigą iki maksimumo 69:67.

Visgi dvikovos pabaiga priklausė S. Vezenkovui, kuris pelnė dvitaškį su pražanga, taip pat realizavo dvi baudas ir įtvirtino pirmąją savo ekipos pergalę šiame Eurolygos sezone.

„Žalgiris“: Deividas Sirvydis 17 (2/3 dvit., 3/10 trit., 4/7 baud.), Sylvainas Francisco 13 (2/8 trit., 6 rez. perd.), Dovydas Giedraitis 9, Alenas Smailagičius 7, Ignas Brazdeikis 5, Laurynas Birutis ir Edgaras Ulanovas po 4.

„Olympiacos“: Sasha Vezenkovas 17 (3/4 dvit., 0/1 trit., 11/13 baud., 11 atk. kam., 30 n. b.), Evanas Fournier 15, Nigelas Williamsas-Gossas 9, Filipas Petruševas 8, Kostas Papanikolaou 7, Luca Vildoza ir Alecas Petersas po 5.

Ketvirtas kėlinys:

Per likusį laiką OLY sėkmingai išnaudojo S. Vezenkovo patirtį, šis realizavo abi baudas ir aikštės šeimininkai šventė pergalę 74:68.

Likus minutei iki rungtynių pabaigos S. Francisco išprovokavo pražangą prasiveržimo metu, tačiau taip pat pataikė tik vieną baudą 70:66.

Iki dvikovos pabaigos likus 1:20 min. S. Francisco smeigė tritaškį, trumpam sumažinęs atsilikimą iki 69:67, tačiau S. Vezenkovas netrukus pataikė dvitaškį su pražanga. Bulgaras prametė baudos metimą, D. Sirvydis atsikovojo kamuolį, tačiau A. Butkevičius kovodamas dėl kamuolio nustūmė K. Papanikolau. Graikas pataikė tik vieną baudą 70:65.

Vėliau dvitaškį iš po krepšio pridėjo L. Birutis, tačiau komandinių pražangų limitą išnaudoję kauniečiai leido T. Walkupui baudomis šiek tiek pagerinti Graikijos kubo situaciją 67:61.

Netrukus D. Sirvydis vėl sulaukė komandos draugų perdavimų ir pridėjo dar du tolimus metimus, o gera vilniečio atkarpa visiškai prikėlė Kauno ekipą 64:59.

Pirmą tritaškį iš 5 bandymų pataikęs D. Sirvydis gaivina kauniečių viltis pakovoti dėl pergalės 61:53, tačiau netrukus penktą asmeninę pražangą užsidirbo E. Ulanovas.

Vėliau sekė A. Trinchieri techninė pražanga po ginčų su teisėjais, o E. Ulanovas išprovokavo du baudų metimus. Abu pataikęs kapitonas sumažino atsilikimą iki 59:50.

Tritaškiu ketvirtį pradėjo S. Francisco, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė L. Vildoza 55:46.

Trečias kėlinys:

Taškų sąskaitą dvitaškiu atsidaręs M. Fallas vėl didino OLY atotrūkį, o kamuolį puolime atsikovojęs E. Fournier atstatė dviženklę šeimininkų persvarą 52:41. Sulig kėlinuko pabaiga A. Smailagičius pataikė tolimą dvitaškį. Po trijų kėlinių raudonieji priekyje 52:43.

Gerą atkarpą sužaidė D. Sirvydis ir po „Žalgirio“ spurto 8:1 skirtumas sumažėjo iki 7 taškų 48:41.

I. Brazdeikis išprovokavo ketvirtą M. Wrighto pražangą ir pirmą kartą trečio kėlinuko pabaigoje aikštėje po 5 mėnesių pertraukos pasirodė M. Fallas.

Rezultatyviai žaidžia N. Williamsas-Gossas, kuris atakavo L. Lekavičių ir pataikęs dvitaškį yra surinkęs jau 9 taškus 47:33.

Po ilgosios pertraukos tritaškiais apsikeitė E. Fournier ir D. Giedraitis 38:27, o ketvirčio viduryje kauniečių atsilikimas nemažėjo 45:33.

Antas kėlinys:

Po dviejų kėlinių rezultatyviausias varžovų ekipoje S. Vezenkovas, pelnęs 8 taškus ir surinkęs 11 naudingumo balų. Kauno ekipoje – 5 taškus įmetęs A. Smailagičius.

Per pirmus du ketvirčius žalgiriečių pataikymas išliko prastas. Dvitaškiai realizuoti tik 32 proc. (7/22), o tritaškiai – 14 proc. (2/14). Maža to, atliktas vos 1 rezultatyvus perdavimus, kurio autoriumi buvo L.Lekavičius. Tolimais metimais neblizgėjo ir graikai, pataikę 1 tritaškį iš 8 bandymų (13 proc.).

Ketvirčio pabaiga sėkmingesnė žaliai-baltiems, kurie S. Francisco pastangomis priartėjo iki 33:21, o po dviejų kėlinių atsilikimas liko tie patys 11 taškų – 35:24.

Taškų badą po kauniečių pasitarimo nutraukė L. Lekavičius, pataikęs tritaškį 25:10, o po Aleno Smailagičiaus tolimo metimo skirtumas sumažėjo iki 27:13.

Progą švelninti rezultatą po F. Petruševo techninės pražangos turėjo I. Brazdeikis, tačiau gynėjas pataikė tik vieną baudos metimą iš trijų 23:7. Mačo pradžioje tragiškas kauniečių taiklumas: iš žaidimo tikslą pasiekė vos 3 metimai iš 23-iejų. Netrukus A. Trinchieri paprašė jau antrosios savo minutinės pertraukėlės.

Antrąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo su L. Lekavičiumi, o dar vieną tritaškį prametė D. Sirvydis. Negana to, jau kėlinio pradžioje L. Lekavičius padarė klaidą, kuri jau 8-oji rungtynėse A. Trinchieri auklėtinių.

Pirmas kėlinys:

Gerai ketvirtį užbaigė Kostas Papanikolau, su sirena pataikęs tritaškį ir dar labiau įaudrinęs publiką „Taikos ir draugystės“ rūmuose 21:6.

Prastas ir D. Sirvydžio startas. Gynėjas prametė 3 tritaškius, o greitajame puolime puikiai žaidžiantys aikštės šeimininkai sužaidus 8 minutes atitrūko 16:6.

Pirmas išėjimas į aikštę nenusisekė T. Wallace'ui, kuris ant suolo sėdo su -5 naudingumo balais, o jį pakeitė S. Francisco.

Sužaidus pirmas 4 minutes – nerezultatyvus žaidimas, o taškus renkantis E. Fournier išvedė saviškius į priekį 4:2, o po 4 iš eilės S. Vezenkovo taškų OLY priekyje 8:2.

Dvikova prasidėjo dvejomis žalgiriečių pražangomis puolime iš eilės, o kibią gynybą iškart pademonstravo T. Walkupas.  Savo pirmuosius metimus prametė ir S. Vezenkovas ir E. Fournier.

Rungtynes kauniečiai pradėjo žemu startiniu penketu: Tyrone'as Wallace'as, Dovydas Giedraitis, Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius ir Laurynas Birutis.

Komandų priešistorė

Kauniečiai pirmame Eurolygos ture namuose 74:67 įveikė „Barceloną“, o „Olympiakos“ svečiuose krito prieš Šaro auklėtinius 71:82.

„Tai bus vienos sunkiausių įmanomų išvykos rungtynių, prieš vieną geriausių komandų. Dabar jaučiame dvejopus pojūčius, nes turėjome geras rungtynes su „Barselona“, bet vargingas rungtynes, prastesnes nei vidutines sekmadienį ir turime persigrupuoti, žaisti labai protingą krepšinį, kad galėtume būti konkurencingi prieš pačią kiečiausią gynybą visoje Europoje ir bus labai svarbu, kad žaistume savo stiliaus krepšinį.

Jie turi labai specifinį stilių, labai fizišką, kietą gynybą ir ta sistema gali sujaukti labai daug puolimo sistemų, ne tik mūsų puolimą“, – prieš rungtynes sakė A. Trinchieri.

Daugiau apie laukiančias rungtynes galite skaityti mačo apžvalgoje.

OLY gretose nežais traumą besigydantis buvęs žalgiriečių lyderis Keenanas Evansas. Tuo tarpu kauniečių gretos ant parketo išbėgs Ignas Brazdeikis, kuris praėjusį sezoną praleido būtent „Olympiakos“ gretose.