„Buvo su juo susisiekta telefonu ir jis atėjo. Dabar jis bus uždarytas į areštinę ir lauksim teismo sprendimo, kuriam laikui jis bus suimtas, nes dabar buvo nurodyta tik jį suimti“, – Eltai sakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė.
ELTA primena, kad baudžiamąją bylą nagrinėjantis Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį nutarė suimti riaušių prie Seimo byloje kaltinamą A. Misiūną ir paskelbė jo paiešką.
Vilniaus miesto apylinkės teismas nurodė, kad A. Misiūnui suėmimas skirtas, atsižvelgiant į tai, kad jis nedalyvauja teisiamuosiuose riaušių prie Seimo bylos posėdžiuose, nėra užtikrinamas netrukdomas ypač didelės apimties ir sudėtingos baudžiamosios bylos nagrinėjimas teisme. Kaltinamasis A. Misiūnas pagal baudžiamojo proceso įstatymo nuostatas privalo dalyvauti nagrinėjant baudžiamąją bylą, tačiau to reguliariai nedaro. Teismas nurodo, kad A. Misiūnui sugriežtinta kardomoji priemonė ir paskelbta paieška ir dėl to, kad jis pažeidė ir nevykdė jam skirtos kardomosios priemonės – namų arešto – sąlygų.
Taip pat atkreipiamas dėmesys, jog kaltinamajam anksčiau už nedalyvavimą posėdžiuose skirtos baudos. Todėl namų areštas buvo pakeistas į griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.
„Kaltinamajam A. Misiūnui už nedalyvavimą 2024 m. rugsėjo 5, 19, 26 d., 2024 m. spalio 2 ir 3 d. vykusiuose teisiamuosiuose posėdžiuose be nedalyvavimą pateisinančių priežasčių Vilniaus miesto apylinkės teismas 2024 m. rugsėjo 11, 25 d., 2024 m. spalio 2 ir 17 d. priimtomis nutartimis skyrė procesines prievartos priemones – 300 eurų ir 500 eurų dydžio baudas. Tačiau kaltinamajam paskirtos procesinės prievartos priemonės teigiamos įtakos nepadarė, A. Misiūnas ir toliau demonstruoja nerimtą požiūrį į jo atžvilgiu vykstantį baudžiamąjį procesą“, – nurodo teismas.
„Kadangi kaltinamasis A. Misiūnas neatvyko į teisiamuosius posėdžius, jo tiksli buvimo vieta nėra žinoma, darytina išvada, kad kaltinamasis slapstosi nuo teismo, todėl skelbtina kaltinamojo A. Misiūno paieška“, – teigia teismas.
ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Astrai Genovaitei Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.
Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas A. Misiūnas.
Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.
Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.
2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!