I.Swiatek iki „Roland Garros“ per karjerą teniso kortuose buvo uždirbusi 935 tūkst. eurų. Už pergalę Paryžiuje jai atiteko kone dvigubai daugiau. Svarbiausią karjeros mačą žaidusi I.Swiatek finalo pradžioje stebino ramybe ir užtikrintu žaidimu.
Ji laimėjo net 12 iš 15 pirmųjų taškų, realizavo „break pointą“ ir spurtavo 3:0. Visgi, S.Kenin, kaip ir ankstesnėje turnyro dalyje, įrodė, kad nepasimeta, kai varžovės susikrauna pranašumą. Amerikietė jau penktajame geime susikūrė „break pointo“ galimybę ir nesuklydo.
Aštuntajame geime I.Swiatek pavyko susigrąžinti iniciatyvą. S.Kenin sugebėjo neutralizuoti du „break pointus“, bet trečiu mėginimu lenkė laimėjo varžovės padavimų seriją. Visgi, devintajame geime I.Swiatek neįtvirtino pergalės. S.Kenin įspūdingai grąžino kamuoliuką ir laimėjo varžovės padavimų seriją.
Dešimtajame geime problemų savo padavimų metu jau turėjo S.Kenin. Amerikietė atsiliko 15:40 ir dviem galingais smūgiais neišmušė lenkės iš vėžių. Jaunoji I.Swiatek atsakė puikiu gynybiniu smūgiu, o tuomet S.Kenin pataikė į užribį ir pralaimėjo tiek savo padavimų seriją, tiek setą – 4:6. S.Kenin antrojo seto pradžioje išsiveržė į priekį, bet jau antrajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją.
Po trečiojo geimo, atsilikdama 1:2, S.Kenin paprašė medicininės pertraukėlės ir kelioms minutėmis paliko kortą dėl kairiosios šlaunies skausmų. I.Swiatek per tą laiką bandė judėti po kortą ir neatšalti, mat Paryžiuje tebuvo 14 laipsnių šilumos.
Po medicininės pertraukėlės S.Kenin problemos tęsėsi ir toliau. Ketvirtajame geime ji neturėjo didesnių vilčių savo padavimų serijos metu ir atsiliko jau 1:3. Per likusią seto dalį vaizdas korte nepasikeitė. S.Kenin trukdė kojos skausmai, o I.Swiatek užtikrintai užbaigė mačą.
Touch worthy of the final from @iga_swiatek #RolandGarros pic.twitter.com/X0joq47MYX
— Roland-Garros (@rolandgarros) October 10, 2020
„Nežinau, kas čia nutiko. Aš tokia laiminga. Džiaugiuosi, kad čia pagaliau atvyko ir mano šeimos nariai. Nežinau, ką dar pasakyti, emocijų labai daug. Nutiko kažkas beprotiško. Prieš dvejus metus laimėjau „Didžiojo kirčio“ jaunių turnyrą, o dabar aš čia. Atrodo, kad praėjo tiek nedaug laiko, todėl sunku patikėti tuo, kas nutiko. Dėkoju visiems už palaikymą, tai buvo nuostabus finalas“, - sakė I.Swiatek, kuriai tai buvo apskritai pirmas laimėtas WTA turnyras per karjerą.
🇵🇱 Polish Perfection 🇵🇱 @iga_swiatek becomes the first Grand Slam singles champion from Poland and does not drop a set en route to her first career title 6-4 6-1 over Kenin.#RolandGarros pic.twitter.com/jRuF4jE3ul
— Roland-Garros (@rolandgarros) October 10, 2020
Anksčiau šios tenisininkės suaugusiųjų turnyruose nebuvo susitikusios. Tiesa, 2016 m. amerikietės ir lenkės keliai susikirto „Roland Garros“ jaunių turnyre.
Tada I.Swiatek įrodė savo pranašumą – 6:4, 7:5. I.Swiatek pakeliui į finalą žaidė labai užtikrintai ir laimėjo 12 setų iš eilės. S.Kenin žygis buvo kur kas sudėtingesnis. Amerikietei net keturiuose iš šešių mačų teko žaisti po 3 setus. S.Kenin galėjo tapti pirmąja tenisininke nuo 2016 m., kuri viename sezone laimėtų du „Didžiojo kirčio“ vienetų turnyrus. Kiek anksčiau šiemet amerikietė triumfavo „Australian Open“ turnyre. Šis finalas taip pat išsiskiria tenisininkių amžiumi.
You never forget your first Grand Slam 🏆@iga_swiatek #RolandGarros pic.twitter.com/6jXR2JAqzn
— Roland-Garros (@rolandgarros) October 10, 2020
Tokio dviejų jaunų tenisininkių finalo „Didžiojo kirčio“ turnyras nematė nuo 2008 m. Tada „Australian Open“ finale žaidė 20-metės Marija Šarapova ir Ana Ivanovič. I.Swiatek taip pat tapo žemiausiai reitinguota žaidėja, laimėjusia „Roland Garros“ finalą. S.Kenin „Roland Garros“ moterų vienetų turnyre dalyvavo trečią kartą. 2018 m. ji krito pirmajame rate, o pernai pasiekė aštuntfinalį.
I.Swiatek tai vos antras suaugusiųjų „Roland Garros“ turnyras. Pernai ji čia debiutavo ir iš karto nukeliavo iki aštuntfinalio. I.Swiatek tapo pirmąja Lenkijos tenisininke, laimėjusia „Roland Garros“ turnyrą.
1939 m. finale žaidė jos tautietė Jadwiga Jedrzejowska, bet ji tada 3:6, 6:8 nusileido prancūzei Simonnei Mathieu, kurios garbei dabar yra pavadintas vienas iš didžiausių „Roland Garros“ turnyro kortų. Lenkei atiteko pagrindinis trofėjus, 2000 WTA vienetų reitingo taškų ir 1,6 mln. eurų.
Amerikietė pelnė 1300 WTA vienetų reitingo taškų bei 800 tūkst. eurų.
Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą sudaro 38 mln. eurų.