Klubų atstovai, atskirai pasisakydami apie dalyvavimą federacijos veikloje, nusprendė, kad realios naudos ar galimybių daryti įtaką dziudo sporto plėtotę nėra, todėl priėmė bendrą sprendimą nutraukti narystę ir palikti LDF
Tarp septynių federaciją paliekančių dziudo klubų – stipriausi šalies vyrų ir moterų klubai, kurių atstovai per atkurtos nepriklausomybės laikotarpį dalyvaudami Europos ir Pasaulio čempionatuose laimėjo aukščiausias vietas, pelnydami medalius. Kiti išstojantys klubai yra savo regionų lyderiai. Dar keletas klubų atstovų, nuogąstaudami dėl galimos agresyvios federacijos reakcijos ir dėl to gręsiančių neigiamų pasekmių jų sportininkams, nuo išstojimo susilaikė.
Po išstojimo Lietuvos dziudo federacijoje lieka 31 narys, iš kurių tik 17 tiesiogiai užsiima dziudo sportininkų rengimu. Tuo tarpu šalyje veikia daugiau kaip 80 organizacijų, aktyviai rengiančių sportininkus ir dalyvaujančių didelio meistriškumo sporto varžybose.
Federaciją paliekantys klubai tikisi visos sporto visuomenės ir naujai suformuotų valdžios institucijų dėmesio šalies sporto valdymo problematikai.
„LDF yra valdoma organizacijų, iš kurių didelė dalis nevykdo aktyvios su dziudo sportu susijusios veiklos, todėl abejingai įtvirtina sprendimus, kenkiančius Lietuvos dziudo sporto valdymo skaidrumui, demokratinėms normoms ir gero valdymo principams. LDF įstatuose įtvirtintos normos, kuriomis siekiama ne administruoti dziudo sportą, bet kontroliuoti sporto visuomenę“, – sakė Petras Vinciūnas, dziudo treneris, Kauno dziudo klubo „Danas“ prezidentas.