Panevėžio „Ekranas“, ruošdamasis artėjančiam A lygos sezonui, penktadienį draugiškų rungtynių ciklą pradėjo rungtynėmis su svečiais iš Latvijos, „Daugavpils“ klubu. Kontrolinis mačas vyko Panevėžio futbolo akademijos (PFA) stadione ir rungtynes, spaudžiant keliolikos laipsnių šaltukui, stebėję futbolo gerbėjai nusivilti „Ekranu“ priežasčių neturėjo: kardinaliai atsinaujinusia sudėtimi rungtynusi Panevėžio ekipa 3:0 (1:0) sutriuškino varžovus iš Daugpilio.

Varžovai praėjusį sezoną laimėjo Latvijos antrą pagal pajėgumą lygą bei iškovojo vietą aukščiausiame kaimyninės šalies „Virsliga“ čempionate.

Pirmame kėlinyje ekraniečiai kontroliavo situaciją aikštėje ir nuo pirmų rungtynių minučių aktyviai spaudė priešininkus. 22 minutę Panevėžio ekipos gretose pasižymėjo peržiūroje esantis Lukas Kochanauskas. Žaidėjas po kelių staigių perdavimų atsidūrė vienas prieš vartininką ir šaltakraujiškai jį nuginklavo. Rezultatyvų perdavimą atliko komandos naujokas Tomas Dapkus. Tuo tarpu varžovai retai turėjo galimybių atakuoti ir per retus išpuolius Kornelijaus Timofejevo ginamiems vartams didelio pavojaus nekėlė. Realiausia jų galimybė – pirmojo kėlinio pabaigoje pavojingai baudos aikštelėje iš krašto praskriejęs kamuolys, prie kurio nesuskubo Daugpilio ekipos puolėjas.

Antrame kėlinyje „Ekrano“ treneris pakeitė iškart 8 žaidėjus, o su laiku pasikeitė ir visa sudėtis. 65 minutę puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą antrą kartą pasižymėjo L. Kochanauskas.

Po pertraukos varžovai perėmė iniciatyvą ir sukūrė ne vieną „gaisrą“ prie ekraniečių vartų, tačiau jų smūgiai skriejo šalia vartų.

Rungtynių pabaigoje iniciatyvą vėl susigrąžino panevėžiečiai, kurie per penkias minutes surengė dvi pavyzdines atakas, tačiau pasižymėti nepavyko. Visgi 90 minutę „Ekrano“ legionierius Uchenna Umeh savo kovingumu sukūrė pavojų prie varžovų vartų ir pakartotiniu smūgiu galva Edvardas Tamulevičius pelnė trečiąjį komandos įvartį.

Iki pat pavasario Panevėžio „Ekrano“ kalendoriuje kiekvieną savaitgalį numatytos draugiškos rungtynės, kai tiksliai paaiškės ekraniečių varžovai, informacija bus pateikta klubo tinklapyje fkekranas.lt. Kitos rungtynės numatomos sausio 25-ąją dieną. Varžovas - Kėdainių "Nevėžis".

FK "Ekranas" sudėtis: K.Timofejevas (46 L.Žukauskas), R.Pilotas (65 Dž.Petrauskas), E.Girdvainis (46 M.Dūda), A.Šušnjar (46 A.Meškinis), Dž.Petrauskas (46 G.Vasiliauskas), E.Baranauskas (46 D.Norvilas), D.Petrauskas (46 R.Stanulevičius), T.Salamanavičius (46 S.Urbys), T.Dapkus (65 U.Umeh), L.Narbutas (46 Tamulevičius), L.Kochanauskas (67 J.Skinderis)

Valdas Dambrauskas: "Visi komandoje žino, ko siekiame"

Panevėžio „Ekrano“ vyriausiojo trenerio pareigose šiandien debiutavo Valdas Dambrauskas, o jo auklėtiniai trenerio nenuvylė ir, užtikrintai pradėję rungtynes, varžovus palaužė 3:0. Ekraniečiai drausmingai vykdė stratego planą, tą atspindi ir rezultatas.

Valdas Dambrauskas: „Tai buvo pačios pirmos rungtynės po dviejų savaičių treniruočių. Jose akcentavome ne taktinius elementus, o daugiau mūsų ateities komandos mentalitetą – kaip mes turime žaisti, kokį futbolą demonstruoti žaidėjams. Manau, kad ypač pirmajame kėlinyje tai mums pavyko, iškart ėmėme spausti priešininkus jų aikštės pusėje, žaisti plačiai. Perėmėme labai daug kamuolių. Kontroliavome žaidimo tempą ir žaidimo eigą.

Pirmasis įmuštas įvartis, atspindi tą mūsų mentalitetą, perėmėme kamuolį prie savo baudos aikštelės, du perdavimai, praėjo gal tik penkios sekundės ir kamuolys atsidūrė varžovų vartų tinkle. Pirmame kėlinyje vaikinai atliko tai, ką planavome. Antrame kėlinyje iškart atlikome 8 keitimus, vėliau per 15 minučių pakeitėme visą sudėtį. Taigi, galime sakyti, kad žaidėme dvejomis sudėtimis. To žaidimo, kurį komanda demonstravo pirmame kėlinyje, antrajame galbūt jau neišvydome. Visgi, kai kuriems žaidėjams – Jonui Skinderiui, Simonui Urbiui, Gotarui Vasiliauskui, Džiugui Petrauskui – buvo debiutas atstovaujant pirmajai komandai.

Žinoma, žaidimas nebuvo be priekaištų. Per paskutines dešimt rungtynių minučių kontrolė priklausė mums, labai gerai pavyko kombinacinis žaidimas. Gaila, kad pabaigoje nepavyko realizuoti visų progų. Visgi rezultatas 3:0 atspindi rungtynių eigą.

Manau, paskutinę dešimties minučių gerą mūsų atkarpą lėmė tai, kad mūsų žaidėjai įgavo daugiau pasitikėjimo. Jie žaisti moka, žino, ko reikalaujame iš jų. Galbūt antrojo kėlinio pirmoje dalyje nepavyko to parodyti. Bet kokiu atveju, smagu, kad nepraleidome įvarčio, laikėmės to plano, visi komandoje žino, ko siekiame, belieka toliau dirbti ir tobulinti savo žaidimą.