B. Vyšniauskas apkaltintas draudžiamų metodų ir draudžiamų medžiagų naudojimu. Lietuvos sunkiosios atletikos ikona nušalinamas 10 metų. Vis dėlto, pats jis šį sprendimą pasitiko su plačia ironiška šypsena.
„Kokį sprendimą? Viskas. Aš pensijoje, dabar tiesiog laukiu, kol ir visas valytojas diskvalifikuos už nieką. Kai visas valytojas nušalins, tada reikės mums pradėti pulti“, – naujienų portalui tv3.lt sako B. Vyšniauskas.
Paklaustas, ar žinojo, kad netrukus bus priimtas Lietuvoje iki šiol rekordinis sprendimas, sunkiaatlečių prezidentas prabilo apie kerštą ir, galbūt, net papirkinėjimą.
„Eikit, eikit, eikit, eikit, čia pakazuha, Urbonavičiaus ir dabartinės sporto valdžios kerštas. Reikia kažkaip apdergti, apjuodinti. Galiu pasakyti tik tiek, kad toliau žiūrėsime, o dabar kenčiame. Vienas naujienų portalas 40 straipsnių apie mane parašė, į dieną po vieną-du straipsnius. Protingi žmonės jau skambina ir klausia, ar čia juos kas nupirkęs yra. Tai nežinau, jų ir klauskite“, – tvirtina B. Vyšniauskas.
B. Vyšniauskas 2017 metais Lietuvos sunkiosios atletikos federacijoje buvo išrinktas antrai kadencijai ir taip beveik du dešimtmečius buvo šios federacijos prezidentas.
Lietuvos antidopingo agentūra galutinį sprendimą antradienį priėmė po to, kai buvo išnagrinėtos sunkiaatlečių I. Kačinskio ir Ž. Stanulio bylos. Nustatyta, kad treneris B. Vyšniauskas šiems sportininkams skyrė uždraustus metodus.
Sportininkams 2018 metais varžybose Klaipėdoje buvo pajungtos lašelinės, o toks metodas turi būti dokumentuotas ir stipriai ribojamas. Vis dėlto, šį metodą sportininkai į pagalbą pasitelkė nelegaliai.
Kalbėdamas su tv3.lt B. Vyšniauskas tarsi pats prisipažino, kad lašelinių naudojimas iš tiesų buvo nelegalus, tačiau tokios griežtos nuobaudos jis nesitikėjo.
„Vienu žodžiu, tai yra susidorojimas, kerštas (...) Net jei ir baustų, protingai pagalvokite, įsivaizduokite. Sekretorius federacijos, kuris neturi jokio supratimo, kitame kabinete sėdi, tai net ir jį nubaudė vien už tai, kad mes jam papasakojome apie lašelines. Jį nubaudė už tai, kad jis žinojo.
Cirkai, cirkai, mergaitės cirkus daro. Virš šimto patikrino, nė vieno nebuvo rasta, man dopingą pripaišė, pripaišė būtus ir nebūtus dalykus. Kačinskis sukūrė baubą, civilizuotoje šalyje taip neįvyktų. Duotų įspėjimą, ar kažką, bet jiems reikia visko daugiausiai, svarbiausia kaip įmanoma daugiau nubausti.
Kai mane į teismą padavė, man neatsiliepė į skambučius beveik mėnesį. Slapstėsi, neatsiliepė, nes žinojo, kad tos mergaitės neturi man ką atsakyti. Vyksta lietuviški dalykai. Čia Lietuva, čia lietus lyja...“, – sako B. Vyšniauskas.
Skandalų sunkiaatlečių sporte Lietuvoje būta ir anksčiau. Štai praėjusiais metais vienas B. Vyšniausko auklėtinių, Aurimas Didžbalis, buvo nušalintas nuo sporto aštuoneriems metams.
Ne viena istorija garsiai skambėjo ir ties B. Vyšniausko sūnaus Ramūno Vyšniausko pavarde. 1997 metais R. Vyšniausko kūne rastas didelis kiekis draudžiamo metandienono metabolito, 2015 metais tas pats R. Vyšniauskas po padidinamuoju stiklu atsidūrė dėl draudžiamo dehidrochlormetiltestosterono.
2018 metais Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) B. Vyšniauską paskelbė garbės nariu.