Šeštadienį čempionato aštuntfinalyje lietuvis 4:2 eliminavo 55-erių metų Anglijos veteraną Steve‘ą Beatoną (PDC-25). D.Labanauskas trimis strėlytėmis rinko po 94,25 taško (S.Beatonas – po 90,44). Lietuvis 3 kartus surinko maksimumą (S.Beatonas – 7) ir realizavo 14 iš 30 galimybių vienu metimu laimėti legus (S.Beatonas – vos 10 iš 32).
D.Labanauskas iškovojo teisę pirmasis pradėti mačą ir tai tapo lemiamu faktoriumi pirmajame sete. Visus penkis legus laimėjo tas žaidėjas, kuris pirmasis atlikdavo metimus. D.Labanauskas paskutinį legą sužaidė labai solidžiai, „uždarydamas“ jį 114 taškų rezultatu.
Antrojo seto pradžia D.Labanauskui buvo daug žadanti. Jis surinko du maksimumus, laimėjo legą, kai pirmasis mėtė varžovas, ir atitrūko 2:0. Deja, ramiai užbaigti seto lietuviui nepavyko. Jis pralaimėjo ketvirtąjį legą, nors pirmasis atliko metimus. D.Labanauskas galėjo išplėšti pergalę sete, bet penktajame lege nepataikė į „bulių“. S.Beatonas lietuvio klaidos nekartojo ir išlygino setų rezultatą.
Trečiasis setas galėjo pakrypti bet kuria linkme. S.Beatonui tereikėjo „uždaryti“ 81 tašką ir jis būtų pirmavęs 2:1, tačiau anglas nepajėgė to padaryti. Ketvirtajame lege pirmas mėtęs anglas turėjo pranašumą, bet D.Labanauskas svarbiu momentu atliko 6 gerus metimus ir laimėjo setą.
D.Labanauskui ketvirtasis setas buvo labai nesėkmingas – lietuvis pralaimėjo visus tris legus. Lietuvis seto pradžioje „neuždarė“ 8 taškų ir nepasinaudojo proga laimėti varžovo pradėto lego. Antrajame lege jam nepavyko „uždaryti“ 87 taškų, o trečiajame lege, nepaisant surinkto maksimumo, D.Labanauskas didesnių vilčių neturėjo.
Lietuvis sugebėjo greitai persigrupuoti ir laimėjo penktąjį setą „sausu“ rezultatu. S.Beatonas itin prastai sužaidė antrąjį legą, kai pirmasis atliko metimus. Beje, trečiajame lege anglas galėjo pakreipti seto eigą kita linkme, bet nesurinko vadinamojo „Šanchajaus“, kai jam pritrūko „dvigubo 20“. D.Labanauskas tuo pasinaudojo ir užbaigė setą.
Šeštojo seto pradžia buvo daug žadanti. Po labai įtemptos pradžios D.Labanauskas laimėjo legą, nors S.Beatonas pirmasis atliko metimus. Deja, jau antrajame lege anglas atstatė pusiausvyrą, „uždarydamas“ 42 taškus. Trečiajame lege jau S.Beatonas ėmė „strigti“. D.Labanauskas susikrovė didelę persvarą, bet jam sunkiai sekėsi „užsidaryti“. Lietuviui sirgaliai ėmė ir švilpti, tačiau D.Labanauskui pavyko atlaikyti įtampą, „uždaryti“ 10 taškų ir priartėti prie pergalės. Ketvirtajame lege S.Beatonas „neuždarė“ 103 taškų, D.Labanauskas vėl susitvarkė su švilpimu ir šventė puikią pergalę.
Įdomu tai, kad lietuvis šiemet laimėjo abu ankstesnius tarpusavio mačus prieš S.Beatoną „Players Championship“ turnyruose. Tiesa, tie mačai buvo itin atkaklūs ir D.Labanauskas abu kartus laimėjo tik minimaliu skirtumu (6:5 ir 6:5). Šį kartą lažybininkai abiejų žaidėjų galimybes vertino beveik vienodai. Nežymiu favoritu laikytas Anglijos žaidėjas (53 proc. prieš 47 proc).
S.Beatonas dar 1996 m. tapo BDO pasaulio čempionu. PDC organizacijos pasaulio čempionatuose aštuntfinalis ir yra geriausias jo karjeros rezultatas. 2009 m. jis tapo PDC Europos vicečempionu. D.Labanauskas jau anksčiau pasiekė geriausią rezultatą Lietuvos smiginio istorijoje.
D.Labanauskas pelnė 50 tūkst. svarų sterlingų (58,67 tūkst. eurų), o ketvirtfinalyje susitiks su geriausiu planetos žaidėju olandu Michaelu van Gerwenu (PDC-1), kuris 4:0 nugalėjo anglą Stepheną Buntingą (PDC-17). S.Beatonui atiteko 35 tūkst. svarų sterlingų (41,05 tūkst. eurų). Bendrą PDC pasaulio čempionato prizų fondą sudaro 2,5 mln. svarų sterlingų (2,93 mln. eurų).