Tarptautinis olimpinis komitetas galutinį balsą paliko atskiroms kiekvieno sporto institucijoms, kad šios nuspręstų, kurie sportininkai gali dalyvauti Olimpinėse Žaidynėse.
Tačiau sporto federacijoms skelbiant savo verdiktus, pasak V. ir Yulijos Stepanovų, Olimpinėse Žaidynėse bus „nešvarių“ sportininkų.
Sutuoktiniai po atskleisto Rusijos dopingo skandalo buvo priversti palikti šalį, tačiau sako, kad jaučiasi saugūs, o savo gyvenamosios vietos neatskleidžia.
„Deja, tačiau reakcija, kurią sukėlė mūsų veiksmai, nebuvo pozityvi“, – „BBC.com“ sakė V. Stepanovas.
Buvęs Rusijos Antidopingo agentūros darbuotojas teigė, kad dauguma žmonių ir sportininkų nekenčia sutuoktinių už atskleistas dopingo vartojimo slėpimo schemas ir jie artimiausiu metu tikrai negrįš į tėvynę, nes ten jaustųsi nesaugūs.
2014-siais Yulija ir Vitalijus Stepanovai perdavė įrodymus dokumentikos kūrėjams iš Vokietijos, o tada nepriklausomas tyrimas suteikė Pasaulio Antidopingo Agentūrai įrodymus apie Rusijoje išplitusią dopingo sistemą.
Po to, kai Tarptautinis olimpinis komitetas nusprendė neuždrausti visiems rusams dalyvauti Olimpinėse Žaidynėse, pasak V. Stepanovo, tai parodė, kad TOK gina ne švarius viso pasaulio atletus, o nesusitepusius rusus. Taip pat, buvusio Rusijos antidopingo agentūros darbuotojo nuomone, TOK nesiėmė jokių veiksmų tam, kad nubaustų didžiausią pasaulio šalį dėl tokių nusižengimų, kai dopingo skandalas liečia svarbiausias šalies valdžios institucijas.
Nors bėgikė Y. Stepanova ir buvo žmogus, atskleidęs dopingo skandalą, jai vis tiek nėra leidžiama dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje, net ir po neutralia vėliava. „Tai siunčia neteisingą žinutę visiems ateityje kažką panašaus atskleisti norėsiantiems žmonėms“, – „BBC.com“ sakė V. Stepanovas.
Tokia situacija susiklostė dėl to, kad TOK neleido olimpiadoje dalyvauti nei vienam sportininkui, anksčiau baustam dėl dopingo vartojimo. Y. Stepanova už draudžiamų preparatų vartojimą buvo nubausta dar 2013-siais.