Iš Kanados kilęs profesionalus olimpinis snieglentininkas M. Parrotas yra tikras savo srities profesionalas, sukaupęs didelę medalių kolekciją sportinėje karjeroje, rašo portalas olympics.com.
Snieglentininkas per pastarąjį dešimtmetį akrobatinio nuolydžio ir didžiojo šuolio (angl. „Big Air“) rungtyse rodė išskirtinį sportinį meistriškumą, atlikdamas itin sudėtingus triukus.
Ne išimtis ir olimpinės žiemos žaidynės, kuriose M. Parrotas jau spėjo atskleisti, kad snieglenčių sporte jis gali nustebinti ne vieną.
Susidūrimas su klastinga liga
Jaudinanti jauno kanadiečio gyvenimo istorija ir sportinis meistriškumas, lavintas metų metus, gali įkvėpti ne vieną.
M. Parroto sportiniai blyksniai ir podiumo skonis snieglenčių sporte buvo pastebėti jau 2012 metais pasaulio čempionato metu.
Būtent nuo šio laikotarpio M. Parrotas skirtingose varžybose pasižymėdavo vis labiau.
27-erių snieglentininkas jau yra iškovojęs 13 medalių „X Games“ varžybose ir net 8 kartus jis tapo absoliučiu lyderiu bei sugebėjo išplėšti aukso medalius.
Pirmasis M. Parroto debiutas žiemos olimpinėse žaidynėse buvo 2014 metais Sočyje. Tąkart sportininkas sugebėjo užimti garbingą 5-ąją vietą akrobatinio nuolydžio rungtyje.
Dar didesnis sportinis pasiekimas šioje rungtyje buvo užfiksuotas 2018 m. Pjongčango olimpinėse žiemos žaidynėse – čia jis sugebėjo iškovoti sidabro medalį, o „Big Air“ snieglenčių sporto rungtyje jis iškovojo 9 vietą.
Visgi 2018 metų pabaigoje jaunas snieglentininkas išgirdo itin šokiruojančią žinią, mat jam buvo diagnozuotas vėžys Hodžkino limfoma.
Susidūrus su klastinga liga, vyrui teko dienas leisti ligoninėje, taip pat praeiti varginantį chemoterapijos kursą.
Stulbinantis sugrįžimas į sportą
Iškentėjęs milžiniško iššūkio keliamą skausmą, snieglentininkas M. Parrotas pranešė, kad klastinga liga nugalėta.
Praėjus 2 mėnesiams po paskutinio gydymo, olimpiečio sugrįžimas į snieglenčių sportą atėmė žadą – savo profesionalumą jis dar sykį pademonstravo laimėdamas „Big Air“ rungties aukso medalį „X Games“ varžybose, kurios vyko Norvegijoje.
M. Parrotas savo atsidavimą snieglenčių sportui parodė ir vėliau vykusiame „X Games Aspen 2020“ varžybose – čia sportininkas „Big Air“ rungyje taip pat sugebėjo iškovoti aukso medalį.
2021 metais olimpinės sėkmės dvasia buvo jaučiama ir pasaulio čempionate Aspene, kur jis sugebėjo iškovoti sidabro medalį.
Snieglentininkas atviravo, kad paskirtas gyvenimo iššūkis leido privertė užsibrėžtų tikslų sportinėse rungtyse.
„Jei prieš 2-ejus metus būčiau turėjęs galimybę nesusirgti onkologine liga ir turėti normalų gyvenimą, aš nebūčiau to pasiekęs.
Gana keista tai sakyti, tačiau per sudėtingą laikotarpį aš daug ko išmokau, todėl šiandien aš esu dėkingas už tai, kas įvyko, nes dabar aš esu visiškai kitoks žmogus. Aš myliu žmogų, kuriuo tampu ir kuriuo tapsiu ateityje“, – ativravo M. Parrotas.
Slidinėti pradėjo 2-ejų metukų
Olimpinio slidininko ankstyva gyvenimas taip pat buvo siejamas su slidinėjimu, o vėliau ir snieglenčių sportu – slidinėti jis pradėjo dar budamas 2-ejų metukų, o 9-erių sugebėjo užlipti ant snieglentės. Pats sportininkas užaugo netoli Bromonto slidinėjimo kurorto Kvebeke.
Be to, slidinėjimo sportu užsėmė ir sportininko artimiausias žmogus – tėtis, kuris buvo kalnų slidininkas.
Tiesa, iš pradžių olimpiečio tėvai nepritarė jo asmeniniam siekiui tapti profesionalių snieglentininku dėl rizikų šiame sporte.
M. Parrotui buvo pasakyta, kad jeigu jis nori snieglentės, jis ją turi nusipirkti pats. Būtent tai vaikinas ir padarė – pjaudamas veją už pinigus, olimpietis vėliau sugebėjo nusipirkti snieglentę.
Toks atsidavimas snieglenčių sportui lėmė tai, kad dabar olimpietis valandų valandas pluša treniruotėse, kuriose atlieka sudėtingus triukus, reikalaujančių itin didelio dėmesio, patirties.
Pekino olimpinėse žiežmos žaidynėse Kanados snieglentininkas M. Parrotas jau iškovojo olimpinį aukso medalį vyrų akrobatinio nuolydžio rungtyje. Tuo metu didžiojo šuolio rungtyje kanadietis sugebėjo iškovoti olimpinį bronzos medalį.