Liepos 9 d., antradienis
    ESP FRA 21:40
    Liepos 10 d., trečiadienis
    NED ENG 21:40

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Puerto Rike pradėjo olimpinę atranką, kurios pirmose rungtynėse 96:84 nugalėjo Meksikos krepšininkus ir įsirašė pirmąją pergalę

Lietuviai rungtynių pradžioje patyrė šaltą dušą, kai varžovai jas atidarė spurtu 9:0.

Visgi Lietuvos rinktinė į priekį nurūko po pertraukos, o nuo tada skirtumas ėmė tik augti ir lietuviai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą.

Nors paskutiniame kėlinyje Meksika kiek priartėjo, tačiau pergalė jau buvo lietuvių rankose.

„Dažnai čempionatuose pirmos rungtynės būna tokios sunkios, lėtos ir klampios, taip yra ir šiemet. Aš išskirčiau ne tik pirmą kėlinį, nes manau, kad mes gerai žaidėme tik vieną kėlinį, todėl tikrai yra kur pasitempti. Yra tikrai nemažai blogų dalykų, o laiko nedaug, iki rytoj turime viską pagerinti“, – po rungtynių teigė kapitonas.

Kokie dalykai yra blogiausi?

Elementarus nesusikalbėjimas gynyboje, nors atrodo visi esame lietuviai ir lietuviškai kalbame. J. Ibarra tiek šiemet, tiek praeitais metais atrodė lyg Eurolygos MVP, o tai mus tikrai labai žudė.

Atrodo, kad kai kuriuose situacijose jus stipriai apgaudinėjo, pavyzdžiui su perdavimais. Ar čia irgi tas nesusikalbėjimas?

Nežinau ką pasakyti, manau, kad pirmiausia šiandien buvo ne ta energija, kokia ji turėtų būti rinktinėje žaidžiant. Ji buvo ne tokia ir nuo to priklausė tos detalės ir nesusikalbėjimas. Žinoma, dabar galima ieškoti pasiteisinimų, tačiau turime kuo greičiau susitvarkyti visus reikalus, nes laiko nėra.

Ar visa tai irgi atsiremia į faktą, kad buvo labai trumpas pasiruošimas?

Taip, bet jie manau ruošėsi dar trumpiau. Ten irgi kai kurie žaidėjai prisijungė prie komandos likus keletui dienų iki rungtynių, todėl sąlygos visiems vienodos.

Rungtynių pabaigoje irgi turėjote nemažą persvarą ir paleidote 12 taškelių, kas tai lėmė?

Visą laiką tos mažiau krepšinio šalys prieš mus eina ir nori įrodyti bei būti ten kur mes esame klubiniame krepšinyje. Jie visada žaidžia su papildoma motyvacija ir prieš juos visą laiką reikia kuo greičiau perlaužti savo žaidimą ir eiti toliau, nes kai pradedi tampytis, tuomet gaunasi tokios rungtynės kaip šiandien, kurios nei mums patiems labai patiko, nei sirgaliams.

Pasiekta pirma pergalė, ar nukrito ta pirmų rungtynių našta ir laukimas?

Na būkime teisingi ir manau, kad visi tikimės šioje grupėje likti pirmi. Gal ir tas kažkiek kiša koją, kad galvojame per daug į ateitį, nors treneriai visą laiką deda akcentus tik ant sekančių rungtynių.

Treneriai per pertrauką atrodė pikti, kokia buvo ta motyvacinė kalba?

Žinoma, kad buvo pikti, kai žaidi blogai, tai reikia piktesnį žodį pasakyti. Bet toliau kalbėjome apie taktinius sprendimus ir be abejo apie energijos stoką. Mes galime juos apžaisti taktiškai, tačiau jeigu neduosime tiek pat energijos, kiek jie, tada jie turės pranašumą visose abejotinose situacijose.