„Šiauliai“ neiškovos Europos taurės

Šiaulių „Šiauliams“ nepavyks pasekti Vilniaus „Lietuvos ryto“ pavyzdžiu ir iškovoti Europos taurės. Tai paaiškėjo po to, kai šiauliečiai namie 81:96 (17:18, 18:26, 16:25, 30:27) nusileido Jeruzalės „Hapoel“ klubui ir prarado viltis patekti į kitą turnyro etapą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, po pirmųjų trijų minučių pirmavę keturiais taškais – 4:0. Nors svečiams galiausiai pavyko atsidaryti savo taškų kraitį (7:5), efektingomis bei efektyviomis atakomis šiauliečiai savo žiūrovų džiuginti nenustojo – 13:7. Vis dėlto „Hapoel“ ėmė įsibėgėti ir ketvirčio pabaigoje sumažino deficitą iki minimumo – 15:14. Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis žydams pavyko persverti rezultatą ir po pirmojo kėlinio Jeruzalės krepšininkai pirmavo vienu tašku – 17:18.

Antrojo kėlinio pradžioje po „Šiaulių“ krepšiu karaliavo „Hapoel“ aukštaūgis Brandonas Hunteris. Amerikietis puolime rungtyniavo nesustabdomai ir talžė bejėgę lietuvių gynybą – 19:25. Tiesa, A. Sireikos auklėtiniai nenustojo minti priešininkams ant kulnų ir alsavo jiems į nugaras – 24:27.

Vis dėlto Izraelio klubas atsakė aštuoniais taškais iš eilės ir susikrovė dviženklį pranašumą – 24:35. Svečiai dominavo „Šiaulių“ arenoje ir po truputį didino savo persvarą – 28:42. Tačiau prieš antrojo ketvirčio pabaigą skelbiančią sireną šiauliečiams pavyko šiek tiek sušvelninti skirtumą – 35:44.

Po pertraukos šeimininkams buvo pavykę priartėti iki šešių taškų (38:44), bet svečiai atsakė spurtu 2:12 ir vėl labai pavojingai atitrūko – 40:56. „Šiauliams“ nepavyko atrasti priešnuodžių prieš sėkmingą žydų žaidimą, o „Hapoel“ pranašumas peržengė 20 taškų ribą – 44:67. A. Sireikos komandą į priekį tempė legionierius Derrickas Low. Atakų organizatorius pelnė 7-is taškus iš eilės ir sugrąžino Lietuvos klubo viltis – 51:67. Prieš lemiamą susitikimo dalį „Šiaulių“ deficitas siekė 18 taškų – 51:69.

Nors ketvirtojo kėlinio pradžioje atrodė, kad „Hapoel“ ramiai sutvarkys visus formalumus ir didesnio pasipriešinimo per paskutiniąsias 10 minučių nebesulauks (53:73), Arvydas Šikšnius smeigė tris tritaškius iš eilės ir privertė prašyti Jeruzalės komandos trenerį minutės pertraukėlės – 62:75.

Trumpas pasitarimas svečiams nepadėjo. „Šiauliai“ spaudė savo priešininkus ir priartėjo iki dešimties taškų – 68:78. Vis dėlto svarbiausiomis susitikimo akimirkomis lietuvius baudė „Hapoel“ amerikiečiai Poohas Jeteras, Tre Simmonsas ir B. Hunteris, galutinai palaidoję mūsiškių viltis (72:89), tad išsigelbėti Lietuvos klubui nebepavyko – 81:96.

„Šiauliai“: D. Low 22, A. Šikšnius 16 (5 kl.), M. Kuzminskas 15, V. Šarakauskas 9 (7 atk. kam.), B. Brownas 8, D. Gailius 6, M. Žukauskas 5.

„Hapoel“: P. Jeteras 26 (6/7 tritaškių, 7 atk. kam.), B. Hunteris 24 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), D. Thompsonas 14 (9 atk. kam., 6 per. kam.), Y. Naimy ir T. Simmonsas po 10.

Pirmasis Lietuvos ir Izraelio komandų susitikimas Jeruzalėje baigėsi užtikrinta aikštės šeimininkų pergale 89:76.

Paskutinės reguliariojo Europos taurės turnyro sezono rungtynės po savaitės su Zadaro „KK Zadar“ ekipa šiauliečiams nieko nebelems, jose mūsiškiai žais tik dėl garbės.