Tam, kad suprastumėme šią ypatingą dvasią, reikia nusikelti į 1923-sius metus. Būtent tada buvo atidarytas 127 tūkstančius žmonių talpinantis stadionas Londone.
Pirmas ten vykęs renginys – FA taurės finalas tarp „West Ham United“ ir Boltono „Wanderers“. Atidarymo proga buvo sunku sureguliuoti žmonių srautą, todėl kalbama, kad į tą mačą sugužėjo nuo 240 iki 300 tūkstančių žmonių.
Paklausite, kodėl tada stadiono talpa buvo didesnė? Todėl, kad senasis buvo nugriautas, o jo vietoje jau šiame amžiuje išdygo tai, ką matome dabar. Statybų piku dirbo net 3500 darbuotojų.
2011-siais ir 2013-siais čia vyko UEFA Čempionų lygos finalai, dažnai „Wembley“ stadione yra rengiami koncertai.
Įdomus faktas, kad stadione yra 2618 tualetų, o tai – pasaulio rekordas. Jokiame kitame statinyje nėra tiek daug „ramiųjų“ vietelių.
Nemalonius prisiminimus „Wembley“ turėtų kelti Anglijos rinktinės treneriui Garethui Southgate`ui. Jis, kai dar atstovavo savo nacionalinei komandai kaip žaidėjas, 1996-siais ją palaidojo Europos čempionate.
Rungtynės vyko su vokiečiais, viskas sprendėsi 11 metų baudinių loterijoje. Rezultatas joje buvo 5:5 ir tada prie žymos stojo G. Southgate`as. Jis neįmušė ir Vokietija iškovojo bilietą į finalą.
Šeštadienio vakarą „Wembley“ išbandė ir lietuviai, o po treniruotės jų nuomonės kiek išsiskyrė. Štai Fiodoras Černychas juokaudamas sakė, kad jis pats nejaučia jokio skirtumo tarp LFF stadiono Vilniuje ir „Wembley“.
Kiek anksčiau interviu duodamas futbolininkas prisiminė ir 2015-ųjų išbėgimą ant šio stadiono vejos ir sakė, kad kinkos kažkiek drebėjo, bet tikėjosi, kad viskas dabar bus kitaip.
Edgaras Jankauskas buvo rimtesnis. Jis tikino, kad geru savo žaidimu rinktinė gali ne tik nustebinti, bet ir į savo pusę patraukti daugiatūkstantinę minią. Treneris džiaugėsi, kad žmonių jūroje bus ir nemažai lietuvių.
Stratego nuomone, būtų nenormalu nejausti visiškai jokio jaudulio, tai prasilenktų su sportiniais principais. Maža to, žaidėjai jaus, kad „Wembley“ sienos – nėra savos.