Savaitgalį Estijoje susirinko bene visi greičiausi regiono sportininkai, kurių buvo net 155. Tradiciškai čia susirenkančių dalyvių iš Skandinavijos ir Baltijos šalių gretas šioms lenktynėms buvo papildę ir Lenkijos nacionalinio čempionato sportininkai.

Dalyvių gausa ir nepakartojama nuotaika „Porsche ring“ trasoje sukūrė tikrą lenktynių fiestą.

„GT“ ir „BMW 325 Cup“ įskaitose – ir lietuvių triumfas

Savaitgalį išties puošė vienos įspūdingiausių lenktynių tiek dėl pačios technikos, tiek dėl dalyvių gausos: „GT“ įskaitoje varžėsi net 28 sportininkai su ne tik išskirtiniais, bet ir labai greitais automobiliais. Pergalę bendroje įskaitoje išplėšė svečiai iš Lenkijos: trečiųjų lenktynių lyderis Sewerynas Mazuras tapo antras, o pirmoje vietoje atsidūrė pirmųjų dviejų važiavimų metu dominavęs Jedrzejus Szczesniakas. Robertas Kupčikas buvo greičiausias tarp „BGT PRO“ dalyvių, o ganėtinai daug veiklos lenktynių metu turėjęs Artursas Bartraksas liko antroje vietoje, trečioje už savęs palikdamas Karolį Stasiukyną.

„BGT AM“ėje – sėkmingas Martinso Luksino („Porsche Latvia“) debiutas, surenkant daugiausiai taškų ir laimint šį etapą. Suomių drąsuolis Mika Niemela išplėšė pergalę dviejuose važiavimuose iš trijų, taip užsitikrindamas ir antrąją vietą. Trečioji vieta teko Ivarsui Vallersui. „BTC4“ įskaitoje – dar vieno lietuvaičio, Henriko Statkaus užtikrinta pergalė, už savęs paliekant Ikarsą Putninsą antroje ir Artursą Šiminsą trečioje vietoje.

Reklamos ir papildomo pristatymo nereikalaujanti „BMW 325 Cup“ serija nenuvylė ir šį kart. Tiesa, nors pergalę ir vėl iškovojo sezono lyderis Ričardsas Subeckis, jam lenktynes išties apsunkino Julius Kiršis ir Krisjanis Oskerko. Julius Kiršis išplėšė antrąją vietą, o trečioje – dar vienas Lietuvos sportininkas Aurimas Mištautas. Krisjanis Oskerko liko ketvirtoje vietoje, o Darius Gaidulionis – penktoje. Tuo pačiu, J. Kiršis buvo greičiausias „Masters“ grupėje, antroji vieta čia teko D. Gaidulioniui, o trečioji - Artjomsui Koclamazasviliui.

Labai graži kova virė pradedančiųjų („Rookie“) kategorijoje tarp Mato Mickevičiaus ir Eivido Sitavičiaus, išsaugojusio pirmą vietą ir metinėje įskaitoje.

Olivieras Villeneuvas nuskynė pergalę tarp džentelmenų, už savęs palikdamas Atį Veismanį ir Normundsą Dobumsą.

Intensyvios „BTC“ kovos iki paskutinių sekundžių

Tuo tarpu, jungtinėse „Baltic Touring Car“ lenktynėse su Lenkijos sportininkais starto rikiuotėje pasirodė net 25 automobiliai, o pati rikiuotė buvo įspūdinga, kupina skirtingos technikos. „BTC3“ įskaitoje dominavo Tomas Jatkevičius: jis pergalę iškovojo visų trijų važiavimų metu. Serijos debiutas – Marta Starka liko antroje vietoje, o trečią iškovojo Emilsas Jakrinsas. „BTC2“ įskaita sulaukė 11 dalyvių ir net dviejų naujokų: gretas papildė Marius Grigaitis ir Vilius Staniulionis. Namų herojus – estas Kairo Kallasas demonstravo puikų tempą nuo pat kvalifikacijos pradžios, užsitikrindamas pirmą vietą klasėje: už jo atsidūrusį Agnių Narbutą sportininkas aplenkė vos keliomis tūkstantosiomis sekundės dalimis. K. Kallasas užtikrintai išlaikė lyderio poziciją pirmųjų lenktynių metu, kol tarp A. Narbuto ir šio sezono favorito Simo Lindo virė išties įdomi kova.

K. Kallasas buvo nesustabdomas ir antrųjų lenktynių metu, tik šį kartą antroje vietoje finišo liniją kirto Andrius Keblys, sugebėjęs užtikrintai aplenkti visus konkurentus – A. Narbutas finišavo būdamas trečioje vietoje, S. Lindas- ketvirtoje. Tuo tarpu, trečiojo važiavimo metu, K. Kallaso niekaip nepaleido A. Narbutas, tad čia virė išties kvapą gniaužianti kova. Galiausiai, susumavus visų važiavimų laikus, pirmoji vieta teko K. Kallasui, antroji – A. Narbutui, o trečioje liko S. Lindas.

Ganėtinai gausi „BTC1“ įskaitos rikiuotė leido stebėti labai smagias lenktynes ir ne tokių galingų automobilių tarpe. Išties, intrigų ir kovų čia tikrai netrūko. Labai puikų tempą demonstravo įskaitos

naujokas Valdis Kikustsas, pademonstruodamas puikų lenktynių tempą jau kvalifikacijos metu, po to išplėšdamas pergalę visų trijų važiavimų metu. Tiesa, tai nebuvo labai lengva užduotis: 2023 metų čempionas Dovydas Akstinas nuolat kvėpavo jam į nugarą. Tuo tarpu, Edgarsas Plonis po smagių kovų su kolega iš Lenkijos sugebėjo išsaugoti trečią vietą.

2 valandų lenktynėse – rekordinis dalyvių skaičius

Rekordinis 40 komandų skaičius startavo visų mėgstamoje 2 valandų lenktynių serijoješalių sportininkus papildė net 9 komandos iš Lenkijos. Visiems puikiai žinoma „ES Motorsport“ komanda su Justu Simaška ir Deanu Arrowu Lenkijos serijoje iškovojo pole poziciją, o už jų antroje vietoje liko Mariuszo Nierychlewskio ir Tomaszo Myszkiero duetas, trečioje - „Flash Racing“ su Artursu ir Vilnisu Batraksais už vairo. „ES Motorsport“ lyderiauti pradėjo ganėtinai anksti, ir komanda po truputį, stabiliai didino savo atotrūkį nuo kitų dalyvių. Tokia didelė automobilių trasoje gausa buvo ganėtinai didelis iššūkis daugumai sportininkų, važiuojant nuolat stebint tiek vaizdą priekyje, tiek galinio vaizdo veidrodėliuose. Dalyvių atsidavimas ir įsijautimas į lenktynes atsipirko: 2 valandos praėjo be didesnių nesklandumų ir problemų, tik su viena geltonų vėliavų trasoje faze.

Galiausiai, kai jau visa distancija buvo nuvažiuota, taškai ir baudos sudėliotos, „ES Motorsport“ vienareikšmiškai užsitikrino pergalę „D4 3500+“ įskaitoje. Antroje vietoje liko Mariusz Nierychlewski ir Tomasz Myszkier, o treti šioje įskaitoje - „LV Racing“ su Ivarsu Vallersu. Ši komanda užsitikrino lyderio vietą „GT AM“ įskaitoje, iš paskos sekant „Baltic Karting Academy“ ir „Energizer by Rsparts motorsport“ komandoms. „HEMI Racing by Statomenas“ išplėšė pergalę „BTC4“ įskaitoje. Na, o „BTC3“ klasės podiumas išskirtinai priklausė Estijos sportininkams. Pirmąją vietą užtikrintai iškovojo „Lind Racing“ su Simo Lindu, antroji vieta teko „Reinup Motorsport“, o ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio kopė „RS Racing“ komanda.

„Autokaslita“ iškovojo ilgai siektą pergalę „BTC2“ įskaitoje, už savęs palikdama „#AB4L“ ir „Osmo Racing by M autosport“ komandas atitinkamai antroje ir trečioje vietose. Kao broliai, atstovaujantys „MKM Racing“ komandai, puikiai atlikę namų darbus prieš renginį „BTC1“ įskaitoje tiesiog dominavo, aplenkę savo kolegas iš Estijos „Estonia Rsparts Motorsport“ bei Latvijos „Jurmala/Papas saciksu“ komandą, likusią trečioje vietoje.

Tuo tarpu, „BMW 325 CUP“ klasėje išties vyko tarptautinė kova tarp dalyvių iš Latvijos, Lietuvos ir Suomijos. Geriausią tempą pademonstravusi „BMW 325 CUP by Gatavas.lt” komanda lipo ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio, antroje vietoje liko „Papas Saciksu komanda/GD“.

Finalinės Baltijos šalių čempionato lenktynės, pirmą kartą istorijoje, kelsis į Lenkiją. Čia, kartu su jų šalies nacionaliniu čempionatu „Tor Poznan“ trasoje ir bus uždarytas šių metų Baltijos šalių lenktynių sezonas rugsėjo 20-22 dienomis.