Neseniai pirmą kartą šį skandalą pakomentavo K.Valijevos trenerė Eteri Tutberidze: „Situacija yra labai kontroversiška ir paini. Galiu pasakyti, kad mes neapleidome savo sportininkės. Mes su ja būsime kartu tiek džiaugsme, tiek varge. Man nesuprantama, kodėl sportininkei po įtartino dopingo testo rezultato buvo leista startuoti žaidynėse, nors tas mėginys buvo paimtas dar gruodžio 25 d. Tai siaubingas sutapimas arba gerai sukurtas planas, o gal ir tas, ir tas. Bijome pasakyti kažką daugiau, kad dar labiau neapsunkintume situacijos. Tikiuosi, kad atitinkamos tarnybos apgins mūsų teises ir įrodys mūsų nekaltumą“.
Rusijos politikė Valentina Matvijenko netgi iškėlė sąmokslo teoriją, kad prie K.Valijevos skandalo galėjo prisidėti slaptosios tam tikrų šalių tarnybos: „Kodėl apie šitą istoriją kaip apie gandą pirmosios pranešė Vakarų žiniasklaidos priemonės, o ne oficialūs šaltiniai? Tai mažų mažiausiai keista. Kuo toliau, tuo labiau tai man atrodo kaip specialiųjų tarnybų darbas. Patys žinote, apie ką aš kalbu“.
Pati K.Valijeva, laukdama sporto arbitražo teismo sprendimo, toliau tęsia treniruotes ir ruošiasi vasario 15 d. numatytoms moterų varžyboms. Sportininkė treniruotėje pasirodė ir šeštadienį ir po bandymo atlikti trigubo „Akselio“ šuolį krito.
K.Valijevos istorija sporto pasaulį padalino į dvi dalis. Rusai kelia sąmokslo teorijas ir įrodinėja, kad K.Valijeva yra nekalta, o kiti neabejoja, kad dopingą vartojusi sportininkė privalo būti suspenduota, nors jai dar nėra 16-os metų.
„Visa ši istorija susiveda į vieną paprastą klausimą. Jūs už dopingą sporte ar ne? Jei manote, kad reikia imtis visų įmanomų priemonių, kad dopingas būtų pašalintas iš sporto, tada Valijeva privalo būti suspenduota ir čia nėra jokių pilkųjų zonų. Jos nesuspendavimas būtų žinutė Rusijai tęsti savo nešvarius darbelius ir išlaikyti valstybinę dopingo vartojimo sistemą, veikiančią beveik dešimtmetį“, – rašė „USA Today“ žurnalistė Christine Brennan.