Tiesa, dėl kai kurių padarytų pakeitimų diskvalifikacija oficialiai įsigaliojo tik 2020 m. gruodžio 17 d. ir galios iki 2022 m. gruodžio 16 d., todėl Rusija iš tokio sprendimo daug nepešė.
Rusija vis tiek turės praleisti 2021 m. Tokijo vasaros olimpiadą, 2022 m. Pekino žiemos olimpiadą ir 2022 m. pasaulio futbolo čempionatą. Tikėtina, kad dalis šalies sportininkų galės vykti į šiuos renginius kaip neutralūs atletai, tačiau jie oficialiai negalės atstovauti Rusijai, dėvėti aprangos su šios šalies simbolika, taip pat bus draudžiama demonstruoti Rusijos vėliavą bei groti šalies himną. Kitų metų Europos futbolo čempionatas, kurį ruošiasi organizuoti ir pati Rusija, į draudimų sąrašą nepateko, nes tai ne pasaulinis, o žemyninis renginys.
Pagal naująsias sankcijas, dvejus metus didžiuosiuose sporto renginiuose negalės rodytis ir įtakingiausi Rusijos valdžios atstovai. Tarp jų – šalies prezidentas Vladimiras Putinas. Skelbiama, kad tai įsiutino rusus, kurie ruošiasi teikti apeliaciją.
„Sprendimas tiesiog pasibaisėtinas. To jau per daug, visos ribos buvo peržengtos. Nėra jokių abejonių, kad mes teiksime apeliaciją. Neleisime, kad mūsų teisės būtų paminamos ir ignoruojamos“, – „Sport Express“ sakė Rusijos Federacijos taryboje dirbantis Vladimiras Džabarovas.
Rusijos sporto pasaulis į sankcijas reagavo dviprasmiškai. Jie džiaugėsi, kad turės galimybę dalyvauti olimpiadoje kaip neutralūs atletai, o Rusijos simbolių draudimą mėgins apeiti kitais būdais.
„Aišku, neturėti savo šalies vėliavos olimpiadoje bus mūsų visų įžeidimas, tačiau svarbiausia bus užlipti ant olimpinio podiumo, o ten jau mes pačios galėsime sugiedoti Rusijos himną“, – rėžė praktiškai nenugalimos Rusijos dailiojo plaukimo rinktinės trenerė Tatjana Pokrovskaja.