Lenkijoje pirmadienį baigėsi ATP „Challenger“ serijos „Kozerki Open“ vyrų teniso turnyro kvalifikacija. Lemiamame – antrame – rate 34-erių Ričardas Berankis (ATP-302) per 1 valandą 47 minutes 3:6, 6:7 (6:8) krito prieš 29-erių prancūzą Laurentą Lokoli (ATP-511), kuris pernai ATP vienetų reitinge dar buvo 167-as, bet pastaruoju metu demonstravo prastus rezultatus.

Pirmojo seto pradžioje R.Berankis nerealizavo „break pointo“, o antrajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją (0:2). Čia pat lietuviui pavyko išlyginti rezultatą (2:2), tačiau aštuntajame geime jis vėl pralaimėjo savo padavimų seriją ir neatsitiesė.

Antrajame sete R.Berankis anksti paleido varžovą į priekį, vėliau pralaimėjo dar vieną savo padavimų seriją ir atsiliko 2:5. Visgi, lietuvis nebuvo linkęs lengvai pasiduoti ir aštuntajame geime „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją, o vėliau sėkmingai sužaidė ir savo padavimų metu (4:5).

Dešimtajame geime prancūzas buvo per tašką nuo pergalės, bet savo progą iššvaistė, o 5 „break pointus“ susikūręs R.Berankis galiausiai išlygino rezultatą. L.Lokoli po paskutinio šio geimo taško buvo įsitikinęs, kad lietuvis smūgiavo į užribį, ilgai ginčijosi su bokštelio teisėja ir klausinėjo, ką ji čia veikia, jei „nemato“ tokių „užribių“.

R.Berankis vėliau po savo padavimų persvėrė seto rezultatą (6:5), o L.Lokoli perkėlė seto baigtį į pratęsimą (6:6). Jame lietuvis du kartus atsitiesė po pralaimėtų taškų savo padavimų metu, susikūrė „set pointą“, bet tada suklydo. Po pertraukėlės lietuvis vėl prastai sužaidė savo padavimų metu, o L.Lokoli gavo antrą „match pointą“. Šį kartą prancūzas savo progos neiššvaistė ir šventė pergalę.

R.Berankis pelnė 2 ATP vienetų reitingo taškus ir 370 eurų. Lietuviui turnyras tuo ir baigsis, nebent kažkas atsisakys žaisti pagrindiniame etape.

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Lenkijoje prizų fondą sudaro 74,825 tūkst. eurų.