Ketvirtadienį dopingo išpažintį Oprah Winfrey televizijos pokalbių laidoje atlikęs dviratininkas Lance‘as Armstrongas sulaukė prieštaringos reakcijos. Daugeliui ekspertų tokio buvusios „Tour de France“ žvaigždės prisipažinimo toli gražu nėra gana, rašo bild.de.
John Fahey (Pasaulio antidopingo agentūros WADA prezidentas):
„Tai buvo viešųjų ryšių šou. Mano nuomone, nieko nauja nebuvo pasakyta. Viskas, ką jis darė – itin rezervuotai mėgino pripažinti savo klaidas. Jam reikėtų dalyvauti atitinkamų institucijų kryžminėje apklausoje. Jis turėtų įvardyti asmenis ir papasakoti apie funkcionierius bei dviratininkus, kurie buvo ir yra susiję su dopingu.“
Travisas Tygartas (JAV Antidopingo agentūros USADA vadovas):
„Tai buvo nedidelis žingsnis teisinga linkme. Šiandien L. Armstrongas galiausiai pripažino, kad jo dviratininko karjera remiasi galinga dopingo ir apgaulės kombinacija. Jei jis tikrai rimtai nusiteikęs ištaisyti savo klaidas, turėtų atlikti prisipažinimą po priesaika.“
Patas McQuaidas (Pasaulio dviračių sąjungos UCI prezidentas):
„Tai buvo svarbus žingsnis, padėsiantis ištrinti šešėlį, mestą ant viso dviračių sporto. Reikia sugrąžinti šios sporto šakos pasitikėjimą. Buvo keista matyti jį, kalbantį apie savo nusižengimus. L. Armstrongas buvo teisus sakydamas, kad dabar dviračių sportas visiškai kitoks nei prieš 10 metų. Mes suvokėme, kad L. Armstrongas gali dalyvauti procese, padėsiančiame rasti tiesą. Su tuo ir sveikiname.“
Sylvia Schenk („Transparency International“):
„Jis tik patvirtino tai, kas seniai surašyta ir guli ant stalo. Tai netgi ne išpažintis, o prisipažinimas. Dviračių sportas serga vėžiu ir yra sudėtingoje stadijoje. Paprastas žmogus jau seniai būtų miręs. Dviračių sportui reikės trijų, keturių, penkių metų drastiškų priemonių, kad vėl susigrąžintų pasitikėjimą.“
Michaelis Lehneris (sporto teisės ekspertas):
„Nematau jokių priežasties, dėl kurios L. Armstrongas turėtų nemalonumų su teisėsauga. Jis buvo itin atsargus. Iš tikrųjų nieko naujo nebuvo pasakyta. Viskas buvo žinoma, gal išskyrus kelias detales. Klausimas, kaip galėjo visa tai nutikti? Kodėl nesuveikė sistema ar struktūra?“
Werneris Franke (dopingo ekspertas):
„Išpažintis buvo minimali. L. Armstrongas kolegoms fiziškai grasino ir panaudojo visas įmanomas priemones? Netikiu tuo. Jis daro tik tai, ką reikia, kad vieną ar kitą milijoną sutaupytų.“
Fritzas Soegelis (dopingo ekspertas):
„Tai buvo visiškas nusivylimas. Interviu buvo silpnas ir dėl to reikėtų kaltinti Oprah, nacijos motiną. Amerikiečių teisėsauga ras būdą, kaip jį prispausti. Manau, kad egzistuoja dokumentai, kurie protingam ir ambicijų kupinam prokurorui pravers. L. Armstrongas ir toliau bus varomas į kampą.“
Jensas Voigtas (dviratininkas):
„Jis pats save įvarė į kampą ir neturėjo kito kelio. Jis vis sakė „ne“, o vienintelė galimybė susitvarkyti gyvenimą ir judėti toliau buvo visai kita. Jam tai buvo didelė našta ir manau, kad dabar jam palengvėjo. Jis tikrai pakankamai nubaustas.“
Gregas LeMondas (triskart „Tour de France“ nugalėtojas):
„L. Armstrongas sugadino karjeras pirmiausiai tiems, kurie sėkmingai varžėsi dviračių sporte. Sprogstu iš pykčio, kai girdžiu, kad „Tour de France“ negali laimėti be dopingo. Tokie dalykai labai žeidžia.“
Novakas Džokovičius (pasaulio teniso reitingo lyderis):
„L. Armstrongas yra sporto gėda. Jis turi atgailauti už savo melą. Jis apgavo sportą. Jis apgavo viso pasaulio žmones su savo karjera ir gyvenimo istorija.“
Maria Šarapova (tenisininkė):
„Tai išteis tragiška istorija. Liūdna dėl dviračių sporto. Esu laiminga, kad mūsų sporto šaka švari ir mes nuolat esame tikrinami.“
TAIP PAT SKAITYKITE:
L. Armstrongo išpažintis apie dopingo vartojimą: tai buvo įprasta kaip pripūsti padangas
Pasaulio antidopingo agentūros vadovas: L. Armstrongas ir toliau meluoja