Kauno „Žalgirio“ krepšininkai palaidojo šansus patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Iliaso Zouroso auklėtiniai penktosiose Eurolygos „Top 16“ rungtynėse namuose 74:80 (17:18, 20:17, 17:23, 20:22) turėjo pripažinti Valensijos „Power Electronics“ su Robertu Javtoku priešakyje pranašumą.

Šeštojo turo rungtynės Graikijoje su Pirėjo „Olympiacos“ žalgiriečiams nebeturės jokio įtakos.

Pirmajame kėlinuke vyko kova taškas į tašką. Pirmoje pusėje dažniau priekyje buvo svečiai iš Ispanijos (5:4, 7:4), tačiau žalgiriečiai po pelnytų keturių taškų be atsako pirmą kartą išsiveržė į priekį – 13:11. Kauniečiai buvo įgiję ir 3 taškų persvarą (17:14), tačiau „Power Electronics“ krepšininkai ketvirtį užbaigė 4 taškais ir pirmavo po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 18:17.

Sužaidus 3 minutes ir „Žalgiriui“ atsiliekant 4 taškais (19:23) varžovų vyr. trenerius už pernelyg didelius ginčus su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga. Visgi žalgiriečiai tuo pasinaudoti visiškai nepavyko, nes D. Collinsui sumetus baudas rezultatyvios atakos surengti nepavyko – 21:23.17-ąją mačo minutę I. Zouroso auklėtinių deficitas siekė 5 taškus (24:29), tačiau tuomet LKL vicečempionai laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį – 31:29. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ tebeturėjo 2 taškų pranašumą – 37:35.

Po ilgosios pertraukos „Power Electronics“ krepšininkai pavyko laimėti atkarpą 9:0 ir taip įgyti apčiuopiamą pranašumą – 49:42. „Žalgiris“ čia pat atsakė 6 taškais ir pasivijo varžovus (48:49), tačiau iki kėlinuko pabaigos rezultato savo naudai persverti nesugebėjo ir po trisdešimties žaidimo minučių atsilikinėjo – 54:58.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo S. Pesičiaus auklėtiniai, kurie prabėgus pusantros minutės įgijo rekordinę, 9 taškų persvarą (64:55) ir privertė I. Zourosą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos kauniečių reikalai negerėjo. Po J. Richardsono dvitaškio skirtumas tarp komandų pirmą kartą šiame susitikime tapo dviženklis – 68:57. „Žalgiris“ išsigelbėjimui dar turėjo kiek daugiau nei 4 minutes, tačiau apmaudžios klaidos ir netikslūs metimai neleido pasivyti varžovų. Tiesa, po dviejų iš eilės tolimų metimų, „Žalgirio“ deficitas likus žaisti kiek daugiau nei 40 sek. ištirpo iki trijų taškų - 71:74. Po antro iš eilės M.Kalniečio tritaškio komandas jau skyrė tik vienas taškas, bet laikas buvo „Power Electronics“ pusėje - 74:75. Tačiau klaidos ir taiklūs varžovų baudų metimai nebeleido pagalvoti apie pergalę.

R.Javtokas rungtyniavo 29 minutes, surinko 13 taškų (5/7 dvit., 3/6 baud.), sugriebė 5 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, suklydo bei prasižengė po 2 kartus.

„Žalgiris“: D.Collinsas 15, P.Jankūnas 14, M.Kalnietis 11, T.Delininkaitis 9 (5 rez. perd.), M.Pocius 8, T.Klimavičius 7 (8 atk. kam.), T.Watsonas 6, B.Marjanovičius ir A.Milaknis po 2.

„Power Electronics“: N.De Colo ir J.Richardsonas po 17, R.Martinezas 14, R.Javtokas 13, O.Cookas 7 (12 rez. perd.), J.Augustine'as 6, D.Savanovičius ir S.Liščiukas po 3.