Šanchajuje vykstančiame pirmajame pasaulio plaukimo taurės etape dar vieną medalį iškovojo Danas Rapšys. Lietuvis varžėsi vyrų 200 m laisvu stiliumi rungties finale, kur finišą pasiekė trečias ir iškovojo bronzos medalį.

Plaukikas distanciją įveikė per 1:42.35 min. D.Rapšys pasiekė 4-ą geriausią rezultatą pasaulyje šiame sezone.

Finale lietuvis po pirmųjų 25 m buvo 6-as. Įveikus 50 m D.Rapšys krito į 7-ą vietą. Lietuvis ilgą laiką plaukė 7-as ir likus 50 m atrodė, kad jam bus sunku kovoti dėl medalių.

Visgi, likus 25 m lietuvis šoktelėjo į 4-ą poziciją, o po paskutinio posūkio aplenkė dar vieną varžovą ir išplėšė bronzą (1:42.35 min.).

Užtikrintai nugalėjo britas Duncanas Scottas (1:40.92), o antras liko geriausio sezono rezultato pasaulyje savininkas australas Edwardas Sommerville‘is (1:42.14).

Priminsime, kad D. Rapšys jau buvo iškovojęs bronzos medalį penktadienį vykusiame 400 m plaukimo laisvu stiliumi finale.

Kaip ir ankstesniais metais, varžybose plaukikams yra skiriami reitingo taškai, kurie priklauso ne tik nuo užimtos vietos finale, bet ir nuo rezultato, kuris konvertuojamas į AQUA taškus. Šių metų bendrą varžybų prizinį fondą sudaro beveik 1,2 mln. JAV dolerių.

Sportininkai taip pat turės galimybę laimėti ir papildomų prizų. Kiekvienas, pagerinęs pasaulio rekordą arba iškovojęs „Trigubą karūną“ (laimėjęs tą pačią rungtį visuose trijuose etapuose), gaus 10 tūkst. JAV dolerių premiją.