Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvos paplūdimio tinklininkių pora Ainė Raupelytė ir Monika Paulikienė pradėjo patampydamos varžovėms iš Nyderlandų nervus, tačiau galiausiai krito po dviejų setų kovos 2:0 (21:19, 21:17).

Tai buvo lietuvių debiutas olimpinėse žaidynėse, o pergalę šventė Nyderlandų atstovės Katja Stam ir Raisa Schoon. Jas lietuvės buvo įveikusios praėjusių metų Europos čempionate.

Visgi mačo favoritėmis buvo laikomos Nyderlandų atstovės, o kitame E grupės susitikime liepos 30-ą dieną lietuvių varžovėmis bus brazilės. Šioje grupėje taip pat žaidžia ir Japonija.

Lietuvės be jokio jaudulio pradėjo savo pirmąsias olimpines žaidynes ir kurį laiką buvo išsiveržusios į priekį, tačiau tada kelis kartus sėkmingiau sužaidė olandės ir pirmavo 6:4. Kurį laiką olandės laikė persvarą, tačiau tada lietuvės spurtavo ir rezultatas tapo lygus 9:9 bei privertė K.Staam ir R.Schoon paimti pertraukėlę.

Seto pabaigoje sėkmingiau žaidė olandės, kurios pirmavo 20:17 ir nors lietuvės atkūrė intrigą (19:20), tačiau tada suklydo paduodant kamuolį ir pirmąjį setą 21:19 laimėjo K.Staam ir R.Schoon.

Pirmajame sete lietuvės paduodant kamuolį suklydo 5 kartus, tuo tarpu olandės – 3.

Antrąjį setą olandės pradėjo kur kas geriau ir pirmavo 4:1, tačiau tada lietuvės paprašė pertraukėlės, po kurios žaidė sėkmingiau ir spurtavo 4:1 bei išlygino rezultatą iki 5:5.

Rezultatas lygus buvo iki 8:8, tačiau tada olandės laimėjo tris taškus iš eilės ir jau pirmavo 11:8. Olandės visiškai perėmė iniciatyvą ir po eilės sėkmingų žaidimo epizodų pirmavo 17:11. Visgi tuomet lietuvės spurtavo 4:1 ir skirtumas nebebuvo toks didelis – 15:18. Deja, tačiau seto pabaigą sėkmingiau sužaidė K.Staam ir R.Schoon, kurios šventė pergalę per du setus.

Tai buvo ne tik M.Paulikienės ir A.Raupelytės debiutas olimpinėse žaidynėse, tačiau taip pat tai buvo pirmas kartas, kuomet Lietuva turi savo atstovus olimpiniame tinklinyje.

E grupėje taip pat rungtyniauja Brazilijos ir Japonijos duetai, o kitas Lietuvos tinklininkių mačas vyks liepos 30-ą dieną prieš braziles Caroliną Solberg Salgado ir Barbarą Seixa.

Mačo eiga:

Antras kėlinys

Lietuvės antrą kėlinuką pradėjo atsilikdamos 4:1.

Po pertraukėlės mūsiškės sužaidė sėkmingą atkarpą, o itin sudėtingą tašką pelnė ranka kamuolį blokavusi ir į varžovų aikštelės pusę netikėtai pasiuntusi A. Rupelytė 4:4.

Klasę dar kartą demonstavo M. Paulikienė, kurios smūgis į tolimąją varžovės aikštelės pusę buvo itin tikslus, o vėliau tokį pat tašką pridėjo ir A.Raupelytė, išlyginusi rezultatą 7:7.

Kaip ir pirmajame kelinyje po geresnės lietuvaičių atkarpos sekė prasta ir vėl tris taškus iš eilės uždirbusios olandės pabėgo į priekį 11:8.

Vėliau mūsiškės padarė keletą klaidų blokuodamos varžovių smūgius ir smūgiuodamos pačios, kas leido varžovėms atitrūkti dar labiau 16:11.

Mačui artėjant prie pabaigos abi komandos uždirbo keletą itin sudėtingų taškų 19:16, o dvidešimtą tašką olandės uždirbo po itin ilgos smūgių serijos 20:17. Pergalę varžovės įtvirtino kitoje atakoje atremdamos lietuvių padavimą 21:17.

Pirmas kėlinys

Rungtynės prasidėjo lygia kova ir po pirmų 4 minučių rezultatas buvo lygus 4:4. Vėliau olandės pabėgo į priekį, po kelių gerų savo padavimų 4:7.

Vėliau mūsiškės išlygino rezultatą 9:9, po Ainės Raupelytės bloko ir gražaus ir klastingo M. Paulikienės pamušimo.

Įpūsėjus kėliniui į priekį išsiveržė olandės, kurios ištraukė sudėtingą kamuolį, o po to dar ir pataikė į galinę liniją 14:11.

Atsitiesti lietuvėms padėjo dar vienas A. Rupelytės blokas, tačiau kitoje atakoje to paties pakartoti nebepavyko 16:13. Gražų tašką kaire ranka lietuvėms uždirbo ir M. Paulikienė, o dar kitoje atakoje ji vėl pergudravo varžoves artimu pamušimu ir lietuvės priartėjo 16:17.

Vėliau komandos apsikeitė aikštės pusėmis, lietuvės sėkmingai apsigynė, o taip pat laimėjo savo padavimą 19:20. Išlyginti rezultatą galėjo M. Paulikienė, tačiau jos padavimas kliudė tinklą ir pirmą kėlinuką laimėjo Nyderlandų atstovės 19:21.

Varžybų sistema

Viso olimpinėse moterų paplūdimio tinklinio varžybose varžysis 24 komandos. Pirmajame etape jos suskirstytos į šešis pogrupius po keturias komandas. Šešios grupių nugalėtojos, šešios antrąsias vietas užėmusios komandos ir dvi geriausios trečiąsias vietas užėmusios komandos pateks tiesiai į aštuntfinalį. Likusios keturios trečiąsias vietas užėmusios komandos žais papildomas atkrintamąsias dėl likusių dviejų vietų aštuntfinalyje.

Vėliau vyks ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo etapai. Paplūdimio tinklinis olimpinėse žaidynėse bus žaidžiamas jau aštuntą kartą, o viso jis vyks nuo liepos 27-os iki rugpjūčio 10-os dienos.

Pasilaizytojas atsirado. Tu geriau pornushke inte paziurek ir rankele padirbek.