Prancūzija, kurioje gyvena didelė musulmonų bendruomenė, įgyvendina sekuliarizmo iniciatyvą, kuri draudžia dėvėti viešose įstaigose ar vietoje dėvėti religininus drabužius ar simbolius.
Žmogaus teisių aktyvistai mano, kad tai riboja musulmonų teises.
„Piliečiai tikisi, kad laikysimės šių sekuliarizmo principų, nes šalies įstatymai yra lygūs visiems. Tačiau taip pat turime ieškoti išradinų sprendimų, kad visi jaustųsi gerai“, – sakė olimpinių ir paralimpinių žaidynių komiteto vadovė Amelia Oudea-Castera.
Ji taip pat pridūrė, kad sportininkė Sounkambai Sylla supranta šalyje galiojančias taisykles.
Tuo metu Prancūzijos olimpinio komiteto prezizdentas Davidas Lappartientasm teigė, kad tokiame renginyje prilvau laikytis pasaulietiškumo principų. Nors prezidentas sutinka, kad Prancūzijos požiūris gali būti nesuprantamas kitose šalyse, tačiau iki atidarymo ceremonijos dar yra laiko ir sprendimų tikrai galima rasti.
Žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Human Rights Watch“ duomenimis, daugelis Prancūzijos sporto institucijų uždraudė moterims dėvėti religinius galvos apdangalus, pavyzdžiui, futbole, krepšinyje, dziudo ir bokse.
Tuo metu Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) neturi taisyklių, draudžiančių dėvėti religinius galvos apdangalus.
Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją penktadienį nuo 19:30 val. Kviečiame stebėti naujienų portale tv3.lt, TV3 ir TV6 televizjos eteryje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!