Įtemptoje teisinėje dvikovoje serbas laimėjo pirmąjį raundą prieš Australiją, bet antrajame situacija apsivertė aukštyn kojomis. Skaičiuojama, kad visas teismo procesas atsiėjo net 500 tūkst. JAV dolerių. Serbijos portalas „Telegraf“ skelbia, kad dabar šią sumą teks padengti N. Džokovičiui. Jei serbas būtų laimėjęs teismą, tada visa suma kristų ant Australijos mokesčių mokėtojų pečių. Negana to, serbas prarado galimybę užsidirbti „Australian Open“ turnyre, kur jis būtų tapęs pagrindiniu favoritu laimėti 4,4 mln. Australijos dolerių (apie 2,78 mln. eurų).
Į gimtinę grįžęs serbas buvo sutiktas kaip didvyris. Belgrado bokštas valandai „nusidažė“ Serbijos vėliavos spalvomis ir paskelbė trumpą žinutę: „Nole, tu esi Serbijos pasididžiavimas“.
N. Džokovičių palaiko ir šalies prezidentas Aleksandras Vučičius: „Su šituo sprendimu Australija pažemino ne Novaką, o save. Bendravau su Džokovičiumi, pasakiau, kad nekantraujame jį vėl pamatyti Serbijoje. Čia jis visada laukiamas“.
Tuo tarpu N. Džokovičiaus tėvas Srdjanas negailėjo skambių epitetų: „Bandymas nužudyti geriausią pasaulio sportininką baigėsi. 50 kulkų į Novako krūtinę... Pasimatysime Paryžiuje“.
Australų sprendimas įsiutino buvusią 32-ąją pasaulio raketę serbę Bojaną Jovanovski. Pernai karjerą baigusi tenisininkė netgi palygino N. Džokovičiaus situaciją su Monicos Seleš, kurią 1993 m. korte subadė išprotėjęs Steffi Graf sirgalius.
„Esame patyrę daug neteisybės, bent jau savo vaikystėje. Tada pasaulio jėgos mėtė bombas ant civilinių pastatų, žudė mūsų mažuosius ir draugus. Dabar pasaulio jėgos spaudžia tave pasiduoti, nes pagal sąžiningo sporto taisykles niekas tavęs negali nugalėti. Tai jau yra nutikę kitai mūsų tautietei Monicai Seleš. Ji buvo subadyta tuo metu, kai buvo geriausia pasaulyje“, – rašė B. Jovanovski.
Tuo tarpu buvusi penktoji pasaulio raketė rusė Anna Čakvetadze neabejoja, kad N. Džokovičius padarė klaidą, kai prieš skrydį į Australiją patalpino nuotrauką ir visiems apie tai viešai paskelbė.
„Viskas prasidėjo nuo tos „instagram“ nuotraukos. Tas skrydis buvo ilgas – truko apie 25 valandas. Prieš jį Novakas visiems pranešė, kad atvyksta į šalį gavęs medicininę išimtį. Iš karto visi padarė išvadą, kad jis yra nepasiskiepijęs. Tada žurnalistai pradėjo kelti bangas ir kurti spaudimą. Juk anksčiau į Australiją pateko ne vienas panašią išimtį gavęs žmogus. Skirtumas tik tas, kad jie atskrisdavo tyliai ir ramiai, neskelbdami jokių pranešimų apie tai. Man tik keista tai, kad Novakui kažkas pažadėjo, jog jis bus įleistas į šalį, nors vyriausybė iš karto turėjo kitą nuomonę. Jei jis draudimą būtų gavęs dar prieš skrydį, tada viskas būtų kitaip, o dabar veikiausiai 3 metus apskritai negalės žaisti mėgstamiausiame savo turnyre. Jam tuoj sueis 35-eri, pridėkite dar 3 metus... Nors, kas ten žino, galbūt Novakas žais iki 40-ies“, – aiškino A. Čakvetadze.