Katastrofa. Toks žodis dominavo Italijos žiniasklaidoje po to, kai Kauno „Žalgirio“ klubas panaikino net 27 taškų deficitą bei 85:82, iškovojo pergalę prieš Milano „Olimpia“ klubą. Italai kraipė galvas, kaip gali būti įmanoma likus vos pusantro kėlinio iki rungtynių pabaigos, visiškai pradingti, kai iki tol žaidimas klostėsi tiesiog puikiai.

„Trečiasis Ettore Messinos pralaimėjimas per ketverias Eurolygos rungtynes“, – tarsi parodydamas, kieno tai yra didžiausia atsakomybė, strėles į trenerio daržą laidė „La Gazzetta dello Sport“.

„Beprotiškos rungtynės. „Olimpia“ tiesiog išmetė pergalę“, – priduriama straipsnyje.

Įtakingiausias Italijos sporto dienraštis taip pat akcentavo tai, kad „Žalgirio“ treneris Andrea Trinchieri pakeitė žaidimo eigą naudodamas spaudimą per visą aikštę, kuriuo ir pavyko visiškai pristabdyti Milano klubo puolimą.

„Neįtikėtina katastrofa prieš „Žalgirį“ Eurolygoje“, – teigė kitas sporto dienraštis „Quotidiano Sportivo“.

Apžvelgdamas rungtynes, „Quotidiano Sportivo“ stebėjosi, kaip tai apskritai įmanoma – Milano klubas rungtynėse su „Žalgiriu“ dominuoja pirmąsias 25 minutes, net pasiekia +27, tada „išjungia šviesą“ ir patiria skaudų varžovų sugrįžimą, galiausiai pralaimėdamas 82:85 .

„Žaidimas atrodė aksominis, aukščiausio lygio, su beveik tobula gynyba, kai per 25 minutes praleisti tik 35 taškai. Tada įvyksta neįsivaizduojamas dalykas – 50 praleistų taškų vos per 15 minučių. Praleidžiama per daug metimų manant, kad sugrįžimas neįmanomas ir taip įvyksta bene didžiausia visų laikų katastrofa. Net ir „dvigubo dublio“, kurį surenka N. Mirotičius su 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, jau nebeužtenka“, – rašė „Quotidiano Sportivo“.

Katastrofa, katastrofa

„Milano klubo katastrofa paskutiniame ketvirtyje“, – tokį pavadinimą straipsniui apie rungtynes suteikė „Sportando“ portalas.

„Milanas susikrauna 27 taškų persvarą, o tada kažkur dingsta iš aikštės per paskutines 10 minučių ir patiria skaudų smūgį. Galiausiai palieka aikštę tarp savų sirgalių šūksnių“, – apmaudą liejo „Sportando“.

„Ettore Messinos vadovaujami Italijos čempionai dominavo pirmoje rungtynių pusėje, tačiau antroje jos pusėje visiškai palūžo ir patyrė lietuvių sugrįžimą“, – apmaudą taip pat liejo „Corriere dello sport“.

Verta pabrėžti, kad „Žalgirio“ sugrįžimas – antras didžiausias per visą Eurolygos istoriją. Iš didesnės duobės istorijoje yra išlipęs tik Gdynės „Asseco Prokom“ klubas, kuris 2012 metais panaikino 28 taškų atsilikimą prieš Sienos „Montepaschi“ ekipą.

Apskritai, šios savaitės „Žalgirio“ viešnagė Italijoje yra be galo džiugi.

Be to, kad 85:82 įspūdingu stiliumi sugebėtas palaužti Milano klubas, prieš keletą dienų blykstelėta ir Bolonijoje, kur žalgiriečiai 71:68 palaužė „Virtus“ klubą.

„Žalgiris“ šiuo metu Eurolygoje turi tris pergales bei vieną nesėkmę bei rikiuojasi turnyrinės lentelės viršuje, tarp lyderių.