Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą klubo istorijoje išsivežė pergalę iš Pirėjo. Juano Plazos auklėtiniai svečiuose 79:61 (14:17, 19:22, 26:10, 20:12) sutriuškino Eurolygos čempionus „Olympiacos“ krepšininkus ir iškovojęs trečiąją pergalę iš tiek pat galimų tapo vienvaldžiu C grupės lyderiu.

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo tokia startine sudėtimi: Marko Popovičius, Oliveris Lafayette'as, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Dvikovos pradžią sėkmingiau sužaidę aikštės šeimininkai 4 minutes žalgiriečiams neleido pelnyti nė taško ir atitrūko 8:0. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė dvitaškiu atidarė D.Lavrinovičius. Lietuvos čempionams sunkiai sekėsi rasti spragų „Olympiacos“ gynyboje ir taškus dažniausiai rinko baudos metimais.

Po vangios rungtynių pradžios atsigavęs „Žalgiris“ spurtavo 9:1 ir pirmą kartą šiame mače išsiveržė į priekį (14:13). Ketvirčio pabaigoje varžovų klaidomis pasinaudojęs Pirėjo klubas susigrąžino pranašumą - 17:14.

Antrame kėlinyje vos į aikštę įžengęs Jeffas Foote'as iškart sumažino deficitą iki minimumo (16:17). Sėkmingą atkarpą sužaidė 4 taškus pelnęs Mindaugas Kuzminskas ir abejose aikštės pusėse naudingai rungtyniavęs Ibrahimas Jaaberas (24:24).

Abu klubai įsižaidė ir vis dažniau atakas užbaigdavo taikliais metimais. „Žalgiris“ neleido varžovams nutolti ir į kiekvieną „Olympiacos“ krepšininkų metimą atsakė tuo pačiu.

Tik pačioje ketvirčio pabaigoje sumaniau sužaidę aikštės šeimininkai įgijo didesnę persvarą - per minutę 6 taškus praleidę žalgiriečiai į didžiąją pertrauką išėjo atsilikdami 33:39.

Po petraukos į aikštę grįžę Lietuvos čempionai rungtyniavo aktyviai ir vis labiau ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą. Galiausiai tolimą metimą pataikęs M.Popovičius atstatė rungtynių pusiausvyrą (42:42). Pasinaudoje tuo, kad Eurolygos čempionai įkrito į duobę, kauniečiai laimėję atkarpą 14:1 įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (49:43).

Įsibėgėjęs M.Popovičius smeigė dar vieną tolimą šūvį, o prie sėkmingo kroato žaidimo prisidėjo ir T.Dardenas, triuškinančiu dėjimu užbaigęs ataką (54:45). Ketvirčio pabaigą galingai sužaidę žalgiriečiai po J.Foote'o dėjimo įgijo dviženklį pranašumą - 59:49.

Paskutinėje rungtynių dalyje J.Plazos auklėtiniai aikštėje tiesiog dominavo - sutrikę „Olympiacos“ krepšininkai vis dažniau klydo, o visus varžovų suteiktus šansus išnaudoję žalgiriečiai įgijo triuškinančią persvarą (71:49).

Į aikštės šeimininkų mėginimus kabintis į pergalę „Žalgiris“ atsakė taikliais tritaškiais - D.Lavrinovičiaus ir I.Jaabero tolimi metimai įtvirtino užtikrintą pergalę 79:61.

„Žalgiris“: M.Popovičius 16, O.Lafayette'as 10, I.Jaaberas (4 per. kam.) ir D.Lavrinovičius po 9, T.Dardenas (7 atk. kam.) ir R.Kaukėnas po 8, J.Foote'as 7, M.Kuzminskas 4, P.Jankūnas ir K.Lavrinovičius po 3, M.Delašas 2, V.Lipkevičius taškų nepelnė.

„Olympiacos“: K.Hinesas (8 atk. kam.) 15, G.Printezis 12, E.Mantzaris 11, V.Spanoulis (6 rez. perd.) 10 ... M.Gecevičius 0.