Puerto Rikas geriau pradėjo rungtynes ir susirinkusių vietinių sirgalių džiaugsmui atitrūko iškart 11:3. Visgi Kazio Maksvyčio auklėtiniai netrukus šią gerą varžovų žaidimo bangą sugebėjo numalšinti. Spurtas 14:3 ir jau lietuviai priekyje 17:14.
Pirmasis kėlinys baigėsi lygiai 19:19 ir nors antrajame Lietuvos rinktinė vienu metu sėkmingai bandė pabėgti (27:20), bet viską pakeitė Puerto Riko atkarpa 11:0.
Po jau trečiojo Jose Alvarado tritaškio šeimininkai išsiveržė į priekį ir galiausiai išlaikė pranašumą komandoms išėjus ilsėtis (39:35).
Bet po didžiosios pertraukos lietuviai ne tai, kad nepasivijo varžovų, bet ir paleido juos dar labiau į priekį. Niekaip musiškiai nesugebėjo sustabdyti Puerto Riko gynėjų dueto Jose Alvardo ir Tremonto Waterso, o patys pro šalį svaidė tritaškius.
Jie kartu sudėjus pelnė 41 iš 79 Puerto Riko taškų. Šeimininkai tritaškius metė 48 proc. taiklumu, kai lietuviai tik 21 proc.
Sustoję lietuviai vienu metu atsilikinėjo jau 52:67. Nors dar bandė vytis, bet Puerto Rikas bėgo ir pabėgo taip, kad galiausiai šventę pergalę, kuri po 20 metų pertraukos jiems vėl leis varžytis olimpinėse žaidynėse.
K. Maksvytis turi atsakymą dėl tolimesnio darbo rinktinėje
K. Maksvyčio sutartis su federacija buvo iki olimpinių žaidynių ciklo pabaigos. Pasak trenerio, jis jau yra sprendimą priėmęs, bet pirma jį atskleis federacijos vadovams.
„Sprendimą jau turiu, bet pirma jį pasakysiu federacijos vadovams. Pirma pasakysiu federacijai, bet ne jums (žurnalistams)“, – sakė K. Maksvytis.
Priminsime, kad treneris prie rinktinės vairo stojo 2021-ųjų rudenį ir vadovavo komandai 2022 m. Europos čempionate, kai lietuviai krito aštuntfinalyje, taip pat praėjusiais metais vykusiame pasaulio krepšinio čempionate, kur lietuviai užėmė šeštąją vietą.
„Vertinant visą turnyrą, sužaidėme vienas labai geras rungtynes, bet šito neužtenka patekti į olimpines žaidynes. Analizuojant šias rungtynes, Puerto Rikas pelnė 79 taškus. Tokiai puolimo komandai tai nėra labai daug, bet patys rinkome mažiau savo vidurkio. Tikėjomės, kad jie dvigubins Domą, bet dvigubino Marių Grigonį.
Jie spaudėsi baudos aikštelėje, kas eliminavo Mariaus ir Domo taškus. Mes nesugebėjome adaptuotis ir išnaudoti tų erdvių, kurios atsirado. Prametėme daug gerų metimų, o kartais ir patys sau pamaišėme neteisingai įvertinę atstumus tarp vienas kito“, – sakė K. Maksvytis.
Buvo daug gerų pramestų metimų. Ar yra tam paaiškinimas?, – žurnalistai paklausė trenerio.
Nuovargis, įtampa gal šiek tiek. Bandėme kabintis, buvome šalia jų, bet, deja, nepavyko.
Du varžovų lyderiai sumetė 41 tašką iš 69. Kodėl nepavyko jų sustabdyti?
Pradžioje bandėme taikyti pasyvesnę gynybą du prieš du situacijose, prie jų statėme savo geriausius gynėjus, bet tas nepasiteisino. Tada gynėmės agresyviau, bet vis dar daug taškų prasileidome vienas prieš vieną situacijose.
M. Kuzminskas sakė, kad tai galbūt dar vienas įrodymas, kad nemokame žaisti tų įtemptų rungtynių. Sutinkate?
Kažkiek supanikavome, sužaidėme ne pačias geriausias rungtynes ir priėmėme ne pačius tinkamiausius sprendimus.
Ar tai yra skaudžiausias jūsų pralaimėjimas per pastaruosius tris metus?
Visi jie skaudūs. Aišku, norėjome, kad būtų geriau.
Prakalbo apie D. Sabonio žaidimą
M. Grigonis kalbėjo, kad galbūt apskritai Lietuvos krepšiniui reikia kitos krypties. Ką jūs apie tai manote?
Nesuprantu, apie ką Marius šnekėjo, tai negaliu paaiškinti.
Kokių sprendimų galbūt apskritai pasigedote šiandien tiek tarp žaidėjų, tiek trenerių?
Kaip atakuoti jų gynybą. Jie lyg ir buvo, bet buvo prastas išpildymas.
Neatrodė vienu metu, kad be D. Sabonio komanda atrodė geriau? Ypač, kai varžovai taip spaudėsi aikštelėje.
Kažkiek taip ir buvo. Kai vienu metu pirmoje pusėje antras penketas išėjo į aikštę ir galbūt varžovų dėmesys nebuvo nukreiptas tik M. Grigoniui ar D. Saboniui, žaidėme geriau.
Kokia yra D. Sabonio kojos būklė. Gal tai jam trukdė?
Jis ją prisižiūrėjo. Nėra ideali situacja, bet pilnai dalyvavo treniruotėse. Reaikia džiaugtis, kad jis atvažiuoja ir su ne visai sveika koja žaidžia už Lietuvą.
M. Kuzminskui tai gali būti paskutinis turnyras. Kokia apskritai jo, kaip figūros, įtaka?
Gal dar nebus paskutinis.
Koks tai apskritai didžiulis smūgis mūsų krepšiniui?
Didžiulis. Pamenu, kai buvo Tokijo žaidynės, tai man jos be krepšinio neatrodo pilnavertės. Gail, kad šįkart irgi taip pat atsitiko.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!